Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neithy

Problem z WiFi - Połączenie się rozłącza

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów :)

Z góry mówię, że w sprawach związanych z komputerem jestem prawie zielona więc proszę o przejrzyste odpowiedzi :)

Więc mój problem polega na tym iż kilka razy dziennie rozłącza mi się internet (inne komputery działające na tym wi fii działają bez żadnych zastrzeżeń).

Posiadam HP Pavilon g6. A Router jest sprawny bo tak jak pisałam wyżej reszta komputerów działa poprawnie na nim.

W karcie sieciowej już odznaczyłam oszczędność energii także wydajność jest maksymalna (wyczytałam to na tym forum) ale problem nie znika?

Sterowniki róznież są najnowsze więc nie wiem co sie dzieje... czy to może być problem techniczny? Może karta sieciowa się zepsuła?

Dziękuje z góry za jakąkolwiek pomoc.

Klaudia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie statycznego IP pomgło tylko na chwile :/ Ciagle mnie rozłącza tak jakby sygnału brakowało albo jest "ograniczona dostępnośc" a na tym samym wii fii inne laptopy działają poprawnie!

Co jeszcze można zrobić?

STEROWNIKI aktualne wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypisz adres IP dla adresu MAC twojej karty sieciowej w routerze. Po tym zabiegu gdy stracisz połączenie w wierszu poleceń wpisz trzy poniższe polecenia:

ping TUTAJ_PODAJ_IP_ROUTERA
ping wp.pl
ping 212.77.100.101

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie IP dla MAC... Nie podałaś ani producenta ani modelu routera, więc napisze tyle: szukaj opcji "Address Reservation" (być może w zakładce DHCP). Jeśli chodzi o wpisanie poleceń. Na klawiaturze wciśnij WIN+R, wpisz cmd.exe i powyższe polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...