Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Net

Patapon (seria)

PON-PON-PATA-PON!  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Patapon...

    • ...rządzi!
      46
    • ...ssie!
      20


Polecane posty

Czekałem na tę grę od pierwszych zapowiedzi, niedawno (w oczekiwaniu na zdobycie własnego egzemplarza) pożyczyłem toto od kumpla i teraz mam problemy z wypuszczeniem PSP z rąk!

Magia, po prostu magia. Wybijanie bojowych rytmów dla tych zabawnych stworzonek niesamowicie wciaga, mozemy też powiększac swoją armię o coraz lepsze Patapony i dawać im nowy ekwipunek - i to wszystko jest ze sobą idealnie spojone!

Z każdą minutą gry jestem blizszy stwierdzenia, ze to najlepsza gra na PSP smile_prosty.gif

Co wy o niej sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy od razu najlepsza - miło się w to gra, ale po jakimś czasie nudzi i nie za bardzo się chce wracać. Choć oryginalność jest bardzo ciekawa, troszkę szkoda, że zabrakło czegoś standardowego, co by dawało troszkę adrenaliny. Moim zdaniem - przerost formy nad treścią. Choć fajnie się przechodziło. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście patapon to dobra gra, podoba mi się też loco roco, gta vice city. Teraz mam zamiar kupić jakieś rpg, znacie jakieś godne polecenia??

cRPG na PSP? Ja grałem w dwa godne polecenia (no dobra, "rolplej" to o nich trochę zbyt dużo powiedziane, ale mieszczą się w swej kategorii): Dungeons & Dragons Tactics (recka tutaj) oraz Dungeons Siege Throne of Agony (ten drugi chodzi teraz za jakieś 50zł, więc warto; recka tutaj).

A żeby nie było czystego off-topa, to akurat i w Patapona trochę grałem. ;] Trzeba przyznać, że gierka nieźle wkręca i, przede wszystkim, jest naprawdę oryginalna. Ale czy jest podobna do Loco Roco? Chyba tylko jeśli chodzi o zeschizowany klimat, bo już styl rozgrywki jest zupełnie inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w loco roco od dawna i mi sie nie nudzi.

A co to ma do tematu? :/

Ja wreszcie zdobyłem swoją kopię gry, ale amerykańską ;)

Jest oczywiście genialnie, ale jedna rzecz mnie niesamowicie irytuje - w większości tych wszystkich wymyślnych lokacji Patapony zamiast zwykłych okrzykó wydają z siebie jakieś dziwne dźwięki i czasem robi sie z tego taka kakofonia, że... no cóż, automatycznie wypada człowiek z rytmu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pierwsza misja na pustyni (misja po walce z pierwszym bossem- Dinozaurem). Dochodze do tego gadajacego znaku a potem zaczyna sie robic goraca ziemia i moje patapony sie smaza. Przed misja bylem u tego "szamana" i powiedzial ze potrzebuje chyba bebna DON zeby zalatwic deszcz ale w zadnej poprzedniej misji go niebylo. Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patapon rulez! Ta gra jest najbardziej innowacyjna grą jaka wyszła na PSP. Mieszanka: platformowo-muszyczny-rts-rpg, to chyba te 4 gatunki.Takiej gierki nie wymyślono nawet na PC przez te wszystkie lata ;]

Ocenka: 9,5/10

Polecam też: Fifa Street 2, Tekken i Daxter :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z PSP zacząłem właśnie tą grą i zauroczyła mnie od pierwszego kontaktu. Poza ogólnym pomysłem na rozgrywkę urzeka grafiką (a co! :P), zbalansowaniem poziomu trudności oraz ogólnym skomplikowaniem jak na grę rytmiczną. Gdybym miał oceniać to tak na 8,5/10.

Co do GoW: nie ma co porównywać tego świetnego mordobicia z równie dobrą grą rytmiczno-strategiczną. Przecież rolnicy nie porównują kombajnu do Ferrari bo potrzebne jest im co innego. Po prostu obydwie produkcje rządzą w swoich kategoriach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niema co porównywać GoW i Patapon chyba że pod względem grywalności dla mnie Gow pobił wszystkie dostępne gry na psp choć faktycznie był dość krótki natomiast patapon jest według mnie prostą gierką której atrakcyjność to jedynie orginalność ,choć przyjemnie się grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. przeszedlem patapony i w wiosce powinno byc 5 minigier, tymczasem ja odblokowalem tylko 4. oto jakie:

1.pan pakapon - drzewo

2.kon kimpon - góra

3.rah gashapon - kucharz

4.ton kampon - kowal

Ale w wiosce jest jeszcze jedna minigierka, a ja juz chyba wszystkie plansze z 10 razy przechodzilem i nigdzie nie znalazlem czapki ktora ja odblokowuje :angry: .jesli ktos juz to znalazl, prosilbym o informacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...