Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dobill

powolny komputer

Polecane posty

Moj stacjonarny komputer ostatnio dziala podejrzanie wolno. Wiem ze Windows powinien byc co jakis czas reinstalowany aby dzialal poprawnie i szybko, ale do tej pory wszystko bylo ok (5 lat od instalacji XP). Postanowilem reinstalowac system aby zobaczyc czy pojawia sie jakies roznice. Okazalo sei ze mam teraz wolniejszy komputer niz przed reinstalacja. Jak to mozliwe skoro uzywam komputera tak jak korzystalem wczesniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - żeby nie robić nowego topicu o tym samym temacie - dopisuję się.

Mam:

256 MB SDRAM

GeForce 6200 128MB DDR AGP x4

Celeron 1,2 Gh

Strasznie stara płyta od gvc

Windows XP

Ja rozumiem, że to stary komp i nie ma prawa (zbyt) dobrze działać, ale od pewnego czasu Etherlords II tnie mi się na 800x600, średnie detale! Morrowind nie działał płynnie nawet na najniższch detalach i najniższej rozdzielczości. System instalowałem w wakacje 2007, czyli nie dawno. Dbam o kompa ("bawię się" w EasyCleaner, itp.).

PS. jakby to miało znaczenie (w co wątpię) - dysk 40 GB, nagrywarka DVD od LG (niestety nie wiem, jaki mam zasilacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w swoim czasie te gry też działały lepiej. Windowsa aktualizuję regularnie, gry też (tzn. po instalacji). Warto formatować dysk?

PS. na dysku mam trzy partycje- na jednej XP, na drugiej 98, trzecia wspólna (instaluję tam programy z obydwu partycji). Możliwe, że te oprogramowania się jakoś kłócą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta graficzna nie jest czasem z tych z Turbo Cache (czy jak one się tam nazywają) w nazwie, które mają mało VRAM (do 32 MB), który sobie w razie potrzeby uzupełniają kosztem RAMu (trochę podobnie, jak karty zintegrowane, tyle, że im się przydziela RAM "na sztywno" w BIOSie)? Dobrze by było też posprawdzać wiatraczki (na procesorze i grafice), czy się kręcą lub nie "buczą". Aha, sprawdź też, czy Ci się jakieś ustawienia w BIOSie "same" nie pozmieniały (chodzi mi głównie o taktowanie CPU i magistrali). Co do PSa - jeśli na tej trzeciej partycji nie instalujesz nic do tych samych folderów, to problemu być nie powinno (chyba, że oba systemy mają wspólny Program Files, ale skoro są na osobnych partycjach, to raczej jest to niemożliwe :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Też miałem podobny problem kiedyś. Zrób tak: odkręć kompa i dmuchaj ile się da. Musisz wyczyścić go z kurzu. Pamiętam jak kiedyś komp chodził mi cholernie wolno. A wcześniej chodził szybciej. No to przyjechał kuzyn, odkręcił wentylator i tak dmuchnął że cały pokój był zakurzony Później chodził 5x szybciej. Spróbuj. A jak nic nie da to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku - to dość proste -> masz syf w kompie = komp się grzeje, padają wentylatory etc = grzeje się jeszcze bardziej = staje się mniej stabilny, wiesza się, zwalnia, z czasem padają podzespoły nielubiące ciepła - zwłaszcza pojawiają się błędy RAMu, kontrolerów dysku etc... i wszystko siada jeszcze bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Pytanie.. Ostatnio jakoś wolniej komp mi chodzi.. Sprawdziłem w menadżerze Zadań windows jakie mam procesy włączone.. I mam do was pytanie. Co mogę wyłączać? Bo np często do gier wyłączam explorera.. Czy ma to jakiś negatywny wpływ na mój cpu?

managerrrsb0.th.jpg

A i NArzędzie konfiguracji Systemu:

narzdzieio4.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj komp to :

C2D E8400

GF9800GTX

4GB DDR2 (Geil black dragon 2x 2GB)

Gigabyte EX38 ds4

I jak to możliwe żeby na tym kopie Crysis nie chodzil nawet na średnich detalach a jego wynik z 3dmark wynosił 1249 pkt?

Starowniki zainstalowane najnowsze jakie byly na stronce a system to Windows Vista Ultimate 32bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi to pytanie na podpuchę wygląda, ale co tam. Poza tym mozę byś coś o zasilaczu powiedział. Bo tak na piewrszy rzut oka, to co mówisz przy sprawnym, nowym kompie ( a na taki wygląda z opisu) zdarzyć sie nie powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mail być 550w ale ponoć wstawili czterysta coś wat (nie ja odbierałem kompa) ale nic nie ma żadnych komunikatów o niedoborze energii.

Specjalistą nie jestem, ale 400 przy takim potworze to wg mnie za mało, poza tym powiedz co to za model, to też nie bez znaczenia, moze wstawili Ci jakiegoś "no name" i to destabilizuje Ci kompa. Jeśli przejrzysz forum to dla podobnych zestawów sugerowany jest firmowy zasilacz 500W, a co najmniej 450W pod warunkiem, ze to zasilacz z górnej półki.Poza tym ten probelm masz tylko przy Crysisie? Testowałeś go na innych grach, podobnie obciązajacych kompa?

edit:

wies.niak, wcale sie przy zasilaczu nie upieram, ale też kombinuje, co do kabelków nie powiem, bo z tą kartą do czynienia nie miałem. Przypadek intrygujący.

Spoko, ja tylko głośno myślę :-) [wies.niak]

ależ sie nie obrażam, raczej nie rzucasz złośliwych uwag:))) Zresztą mozę z Twoich rozmyślań, ktoś inny coś wyciągnie. Będziesz robił za dr. Watsona, a Sherlockiem będzie kto inny:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wątpię, by był to problem zasilacza, bo gdyby tak było, to pojawiałyby się artefakty, czy w ogóle komputer by się resetował / wyłączał.

Ale to mi nasuwa myśl: czy ta karta graficzna nie wymaga czasem podłączenia dodatkowego zasilania odpowiednim kabelkiem z zasilacza? Sprawdziłbym to.

Poza tym napisz wszystkie sterowinki jakie instalowałeś. Wiem, że drążę temat, ale jakoś nie daje mi to spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to dokladnie Procomp ATX KY-450W

Cóz, po wgooglanie go, wychodzi, zę to paskuda straszna jest. A tak z ciekawości, w kręcenie się nie bawiłeś? I co z tym testowaniem na innych grach?

weis.niak, powiesz coś o tym zasilaczu? potwierdzisz, zę to rzeczywiście, syf jest? Naet jeśli to nie to, szkoda żeby chłopakowi komp w przyszłości z dymem poszedł, zwłaszcza, zę co nieco za niego dał:))

Nie miałem z nim "przyjemności" współpracować. Ale skoro gugiel mówi, że syf, to ja w to wierzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...