Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Gadu Gadu i długie uruchamianie windows

Polecane posty

Już kiedyś pisałem na ten temat, ale to było dosyć dawno i już został usunięty. Otóż po aktualizacji gadu gadu 11, występuje problem z długim uruchamianiem komputera, chodzi o długie wczytywanie i później czarny ekran. Grzebiąc w usługach, odkryłem że wyłączając "Podstawowy aparat filtrowania" system uruchamia się wtedy normalnie.

Moje pytanie, dlaczego aktualizacja gg powoduje takie wolne uruchamianie się tej usługi, i jak to naprawić. Bo nie mogę mieć jej wyłączonej ze względu na ochronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce AQQ tylko GG, dlaczego mam zrezygnować z tego programu skoro problem na pewno można naprawić.

Dobra to wina była Comodo Firewall, jak wyłączę go to jest wszystko dobrze. Kurde, tylko pomimo tego że gadu gadu wykluczyłem to nie zmieniło nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tai program - Startup Delayer. możesz sobie w nim skonfigurować, żeby programy wczytywane przy starcie nie uruchamiały się razem tylko w określonej kolejności. Jako kryterium ustalające czy można już uruchomić następny program, możesz ustalić czas, lub ilość wolnych zasobów (np: obciążenie procesora). Dobrze skonfigurowany pozwala naprawdę fajnie pracować nawet na słabszych, a mocno obciążonych maszynach. Chociaż pełne załadowanie systemu (czyli ze wszystkimi programami, bajerami itp.) trwa wtedy wielokrotnie dłużej, to da się na nim pracować niemal od pojawienia się pulpitu, a pozostałe programy systematycznie są uruchamiane. I tak, uciążliwy program możesz ustawić na opóźnione uruchamianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...