Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shurikan

Rozwiązany: Przeniesienie portu USB 3.0 z tyłu na front obudowy

Polecane posty

Witam!

Posiadam płytę główną (AsRock P67 Pro3), która ma na panelu 2 gniazda USB 3.0. Niestety na samej płycie występują już tylko USB 2.0. Zależy mi natomiast na tym, aby gniazdo USB 3.0 mieć na froncie obudowy (Brutus 410).

W związku z tym zastanawiałem się, czy jest to możliwe do zrobienia i wpadłem na taki pomysł: czy używając kabla pokazanego poniżej da się to zrobić? Wtyczkę A włożyłbym do gniazda USB 3.0 na panelu płyty głównej, poprowadziłbym kabel przez obudowę i do wtyczki z 4 pinami podłączyłbym kabelek USB z przedniego panelu. Czy wtedy będę miał w pełni sprawny port USB 3.0 na froncie obudowy?

5b9431894e0d25e9f5168e0848bab6b3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie w pełni sprawne, będzie to zwykłe 2.0. USB 3.0 ma 5 styków więcej we wtyczce niż starsza wersja więc logiczne jest że potrzebował byś 9 pinowego gniazda na płycie głównej ( albo gdziekolwiek indziej ) żeby zapewnić poprawną obsługę.

Jak ci bardzo zależy to można to zrobić, ale będzie z tym dużo roboty i potrzeba troche umiejętności.

1. Kupić taką wtyczke jak tu http://allegro.pl/gn...3164781103.html i jakiś kabel usb 3.0

2. Uciąć jedną końcówke kabla, wylutować jedno gniazdo z frontu obudowy, podłączyć kabel z tyłu do gniazda 3.0 a uciętą końcówke przylutować do nowego gniazda ( oczywiście trzeba wiedzieć co do czego przylutować, masz 9 pinów, strzelanie gdzie co ma być nie jest najlepszym pomysłem )

3. Zamocować jakoś nowe gniazdo w miejscu gdzie było stare.

Ewentualnie takie coś http://allegro.pl/pa...3140742516.html

[Edit] Opcja z tym panelem raczej odpada, bo nie będziesz miał tego jak podpiąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...