Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kusi

Zawieszanie się komputera

Polecane posty

Witam!

Prosiłbym o pomoc w pewnym problemie, którego doświadczam od już dłuższego czasu. Otóż mój komputer jakiś czas temu zaczął się co chwilę wieszać - nie można było nic zrobić, czarny ekran, żadne przyciski nie działają, pomaga jedynie restart z guziczka, ale po restarcie problem się ponawia. Zrobiłem format dysku, co wcześniej pomogło na dłuższy czas, jednak kiedy teraz znowu sformatowałem komputer żeby to naprawić problem zaczął pojawiać się praktycznie od razu.

Nigdy nie wiem kiedy to nastąpi, jak długo będę mógł coś robić. Najczęściej dzieje się to w sytuacji, kiedy chcę coś uruchomić lub włączyć, typu minimalizuję grę - chcę włączyć w tle muzykę - zwiecha; gram w gre, kliknę coś zadając postaci operację do wykonania - zwiecha; ctrl+alt+delete -> menedżer zadań - zwiecha. Naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną, ale skoro już nawet format nie pomaga, nie wiem co z tym zrobić a jest to baaaaardzo irytujące.

Proszę o pomoc :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że problem pojawia się tylko na Windows 7. Na Vista wszystko działa normalnie... jak na Vistę. Więc w sumie nadal nie jestem do końca zadowolony, bo wolę pracować na siódemce, jednak tam nie jestem w stanie nic zrobić w czasie 10 sekund przed zawieszeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy na Viście zainstalowałem sterownik karty graficznej, ze strony Nvidii, problem zaczął występować także tu. Zainstalowałem 7 z powrotem, jednak problem nadal występuje - kiedy dam komputerowi jakiś proces do wykonania, zwiesza się całkowicie. Nie wiem do końca jak sprawdzić temperatury i jaki mam zasilacz, a wolałbym dokładną instrukcję, żeby zdążyć przed zawieszeniem. Nie sądzę, żeby sprawdzanie RAMu przez 3 godziny było możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury możesz sprawdzić programem HwMonitor(daj screen temperatur najlepiej pod obciążeniem, jeżeli Ci się uda) Zasilacz sprawdzisz odkręcając boczną ściankę obudowy(lewą) Podaj markę oraz dokładny model i moc. Co do ramu to nie robisz tego z poziomy Windowsa więc może da rade(Memtest 86+). Poza tym przetestuj procesor programem OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testowaniem programami jest to praktycznie niemożliwe, chyba żebym znowu spróbował zainstalować Vistę (co jest cholernie dziwne - czemu przy zainstalowanej Viście wszystko działa normalnie - do momentu zainstalowania sterowników do karty graficznej). Zdecydowanie wolę jednak działać na "siódemce".

Zasilacza daję zdjęcie

post-77475-0-38597100-1370695924_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest zły, niemniej jednak warto by było zrobić podmiankę. Załatw sobie jakiś inny w miarę sensowny zasilacz, podłącz i zobacz czy problem nadal występuje. Spróbuj może ze starszymi sterownikami, chociaż jeżeli mówisz, że ścina się niemal od razu to winą obarczyłbym raczej któryś z podzespołów(zapewne ta nieszczęsna karta graficzna). W takim wypadku raczej niewiele pomożemy, bez podmianek się nie obejdzie. Jedyne co to możesz spróbować przetestować te pamięci lub przełożyć kości ram, kartę do innego gniazda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że nie jestem pewien czy robienie tego samemu to do końca dobry pomysł w moim przypadku. Ale dzięki smile_prosty.gif.

Poza tym nie wydaje mi się to problem zasilacza, jako że korzystanie z Visty, jak sama instalacja nawet siódemki przebiega bez problemu. To jest naprawdę bardzo dziwne :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...