Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawelxd05

Rozwiązany: Podłączenie zasilcza z wtyczką 8 pin do płyty z wejściem 4 pin.

Polecane posty

Kupilem zasilacz z 8 pinowym podlaczenie a na plycie glownej mam 4 pinowe wejscie. Gdy podlaczam 8 pinowe to swieci sie zielona lampka ale nic nie startuje a gdy podlaczam stary zasilacz to komputer startuje tylko pisze zeby podlaczyc dysk twardy bo nie podlaczalem bo kombinuje jak ten zasilacz podlaczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie jest to wtyczka typu 4+4, tylko zwykłe 8 pin? Jeśli tak, to nadal możesz próbować ją podłączyć za pomocą czterech skrajnych pinów. Problem polega na tym, żeby tak to wszystko podłączyć, aby żaden z pozostałych pinów nie dotykał płyty głównej, ani żadnej jego części.

Jeśli nie masz miejsca, to albo załatwisz skądś przejściówkę, albo utniesz zbędne piny, co może być trochę ryzykowne. :P Z przejściówką też pewnie będzie problem, bo szczerze mówiąc nie widziałem nigdy takiej - jedynie z 4 na 8. Niemniej, można by skonstruować odpowiednią przejściówkę, ale jak się do tego zabrać, to już niestety nie mam pojęcia. Popytaj w sklepach elektronicznych, czy coś... No chyba, że sam potrafisz coś takiego zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...