Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kebabKILLA

Rozwiązany: Ogromne spadki FPS + zacinający dźwięk (nowy komputer)

Polecane posty

Cześć.

Ostatnio zaczęło dziać sie coś dziwnego. FPS w grach spada do tak niskiego poziomu, że nie da się grać, do tego dźwięk się rwie. Obczaiłem takie coś, że zaraz po wystąpeniu ww. problemu daję alt+tab i menedżer urządzeń - użycie procesora skacze do 90-100%. Do tego dość dużo rzeczy jest powłączanych w procesach, może to ma jakiś związek?

Podzespoły są nowe (z wyjątkiem twardziela i nagrywarki).

Wg. mnie komputer zachowuje się tak, jak zachowuje się komputer, który jest mocno zaśmiecony.

Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22 Jakim antywirem najlepiej sprawdzić? Tylko w grach, filmy i net chodzą dobrze.

@Lilsem Sterowniki są zainstalowane.

Zaraz wrzucę screeny.

HDtune - http://zapodaj.net/3c150b1b3c310.png.html

HWMonitor - http://zapodaj.net/ab164d88217c4.png.html

Ledwo co włączyłem BF3 i od razu zacina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. czysty, natomiast procesor mocno się przegrzewa, zatem nie ma sensu szukać dalej. Dziwne, że tak wysokie temperatury zdarzają się na nowym kompie. Zwykle radziłbym wyczyścić go (szczególnie chłodzenie) oraz ewentualnie wymienić pastę, ale nie wiem, czy w tym przypadku coś to da. Istnieje też możliwość, że chłodzenie zostało niepoprawnie zamontowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pracy i od razu rozkręciłem obudowę. Zauważyłem, że dwie zatyczkii trzymające wentylator procesora bardzo łatwo wyciągnąć jeśłi się je delikatnie pociągnie. Myślę, że mogły wypaść i były luzy choć nie wiem czy to jest przyczyna problemu. Włożę i dokręcę. Druga rzecz - wentylator z tyłu obudowy był niepodłączony - jak go podłączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze CHA_FAN1 ma 4 piny, CHA_FAN2 i CHA_FAN3 mają 3 piny. W pudle z zasilacza znalazłem jakąś przejściówkę, która z jednej strony ma molexa, a z drugiej wejście na 4 piny. Podłączę do fan1 i sprawdzę czy to to chodzi.

Wybaczcie ale jeśli chodzi o elektronikę to jestem straszny cykor i nigdy nie czuję się pewnie jak coś takie składam

edit. wentylatorek nie działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...