Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pita Haja

The King of Fighters (seria)

Polecane posty

Najsłynniejsza seria SNK, prawdziwa orgia dla fanów 2D, kawałek historii gier wideo...

Sama seria zapoczątkowana w roku 94, pokazała nam choćby po raz pierwszy w świecie mordobić tryb team-battle. Grubo ponad setka (grywalnych!) postaci przewijająca sie przez fabułę, ogromna ilość wątków fabularnych, które gniotą niejednego RPGa na śniadanie oraz świetny system gry, który sporo różni się z części na część dają genialną mieszankę. Dodajmy do tego jeszcze genialny design, nie głupią otoczkę dla całego świata i świetną muzyką wyłaniając króla gier 2D. Jedyną solą w oku serii jest słaba grafika, część spriteów sięga 94 roku, jednak SNK już szykuje prawdziwą rewolucję w tej kwestii.

Śmieszy mnie szczerze, że ludzie w naszym kraju tak rzadko patrzą poza Capcom w świecie bijatyk 2D. Bo bitkami 2D trzęsie SNK, mają ich krocie, róznorodność, świetne systemy... zresztą kto grał ten wie wink_prosty.gif Serię polecam z całego serca...

Kopiący zad trailer King of Fighters XII:

http://www.gametrailers.com/player/30832.html

Okładka przygotowywanej reedycji KoFa 98:

93521899928frontab0.th.jpg

Wpis na pewnym eloblogu o walce między seriami:

http://peacegrenade.wordpress.com/2008/03/...miarowa-szarza/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie seria KoF oraz Fatal Fury (ponieważ gdy mówimy o jednej to o drugiej ciężko nie wspomnieć) połączona razem z platformą NeoGeo to już klasyk nawalanek. Swoją drogą nie miałem jeszcze okazji zagrać w edycję pleja 2, ale oglądając filmiki na youtubku niewiele się różni i klimatu nie straciła.

BTW ulubiona postać - Terry Bogard. Przygodę z SNK zaczynałem właśnie od FF i przez to do niego się najbardziej przyzwyczaiłem i właśnie nim w KoF najczęściej grałem.

I chyba każdy kto grał pamięta:

Are you OK? BUSTER WOLF!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kof'em XII już od dłuższego czasu się interesuje, niestety nowości jak na lekarstwo. Co prawda ja tam zawsze wolałem serię street fighter, ale nie będę nigdy na pewno umniejszał zasługi kof'a. Od kiedy SF 4 poszedł w 3d czekam z niecierpliwością na King of Fighters XII. Mordobicie 2d na hd... O tak, na to warto czekać. Na razie jest zapowiadany tylko na automaty, ale prędzej czy później pójdzie na konsole i mam nadzieję że nie tylko na PS3 wyjdzie. Niestety jestem tylko posiadaczem X0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie seria KoF oraz Fatal Fury (ponieważ gdy mówimy o jednej to o drugiej ciężko nie wspomnieć)

W końcu KoF posiada obecnie postacie z bitek takich jak: Fatal Fury, Art of Fighting, Savage Reign, Buriki One, Garou. Jednak jak sam wiesz grywalnościowo różnią się sporo, ale wszystkie są świetne ;)

BTW ulubiona postać - Terry Bogard. P

Are you OK? BUSTER WOLF!!

hehe Hungry Wolf to legenda ;)

co do edycji na PS2:

Playstation 2 posiada następujące części :

The King of Fighters 94, The King of Fighters 95, The King of Fighters 96, Tke King of Fighters 97, The King of Fighters 98 - praktycznie czyste konwersje razem puszczone w jednej składance

94 rebout - odswiezony 94 z kilkoma zmianami, team editem, nowymi tłami itd

98 Ultimate Match - mocno dopasiona wersja 98, z wszystkimi postaciami z czesci 94-97 oraz masą postaci w wersjach EX, nowymi ciosami, swietnym balansem i kilkoma mniej istotnymi zmianami

The King of Fighters 99, 99 Evolution, 2k, 2k1, - podobnie jak wyżej, jednak sporo poprawiono, część rzeczy jest nowa, są tła oryginalne i nowe do wyboru, zremiksowane OSTY, nowe postacie, rowniez ukazalo sie w jednym packu jak i pojedyczno

The King of Fighters 2k2, 2k3, XI, Neowave - wszystkie cztery mocno wzbogacone do wersji automatowych o nową muze, arty, postacie, bonusowe tryby, XI o color edit,

Tje King of Fighters Maximum Impact, Maximum Impact 2, MI regulation A - trójwymiarowe i do tego naprawdę bardzo fajne edycje KoFa, z nowymi postaciami, niezłym system i świetną muzyką

przy okazji dla fanów Neo - geo = w chwili obecnej na PS2 za groszę są praktycznie wszystkie bijatyki SNK z tej maszynki ;) Sam czekam na Samurai Shodown Antohology, które będzie zawierało : SS1,SS2,SS3,SS4,SS5,SS5 plus, SS6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jakoś dziwnie złożyło, że w ciągu ostatniego roku kupiłem Real Bout Fatal Fury, Capcom vs SNK 2, KoF XIII, 2002 Unlimited Match i Maximum Impact, a od tamtego czasu zdarza mi się dość często rozmawiać o Terrym Bogardzie z pewną osobą. Chciałbym tylko żeby SNK zebrało się w sobie i w końcu wydało Garou poza XBLA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tudzież dokończyło i wydało Garou 2. W końcu. Po jakichś, lekko licząc, 16 latach od premiery samego Garou.

Wiem, że Fatal Fury jest uboższe gameplayowo od KoFów, nie ma gazyliarda postaci jak KoFy, jest mniej znane i lubiane od KoFów i nie da tyle kasy, co KoFy (co nie przeszkodziło w nastukaniu pachislotów sygnowanych logo Garou Densetsu i wyprodukowaniu drogiego trailera CGI do jednego z nich), a system "płaszczyzn" stał się zbędny w momencie, gdy powstał Tekken czy inny Virtua Fighter... ale jestem osobą, która przejmuje się pierdołami typu fabuła (która w FF jest skądinąd całkiem przyjemna - szczątkowa, banalna, kiczowata i pełna schematów, ale jak na opowieść w *gulp* bijatyce zadziwiająco dobra...) i chciałabym, żeby SNK łaskawie dokończyło wątki z pierwszego Garou. Czyli wyjaśniło sytuację z Marie Heinlein - czy Kain mówił prawdę i matka Rocka faktycznie żyje, czy może cała sprawa to starannie zaplanowany blef i chłopak został wyrolowany przez złego wujaszka...

...eee, a kogo ja okłamuję, dajcie mi po prostu więcej Wild Wolfa. Wild Wolfa nigdy dość, Wild Wolf jest super. Chędożyć Rocka, chędożyć całą ekipę ze starszych Fatali z weeaboo ninja-wannabe Andym na czele, ja chcę muh husbando.

@down - no prawda, powinni ujednolicić te remastery/porty, bo inaczej zostaje albo ganianie za wydaniami zbiorczymi na PS2, albo emulacja. Ewentualnie wytrzepanie kasy na automaty, ale to już zabawa dla bogatych (sama płyta główna z NeoGeo MVS to między 100 a 300$, a cały automat widziałam za 1000$).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zrobią Garou 2/King of Fighters XIV wolałbym, że ogarnęli swoje remastery. Póki co wygląda to tak:

KoF '94-'96 - PSN

Garou - XBLA

KoF '98 i 2002 - Steam

To chyba na serio nie jest takie trudne wydać remaster gry z (w najlepszym razie) PS2 na trzy główne platformy, zamiast rzucać co drugą na inną? Ale hej, mamy ten chory trailer pachislot... Woo...

Tu jest trailer nowego KoF -

A tu port Garou -

Można już płakać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy zapowiedziane KoFXIV. Szału nie ma.

Rozumiem, że ręcznie malowane sprite'y 2D rotoskopowane z modeli 3D są w cholerę drogie, SNK nie ma kasy, Maximum Impact się sprzedawało... Czy SNK nie może w takim razie wypuścić tej "czternastki" jako Maximum Impact 3/innego spin-offu i powiedzieć: "hej, kasa z tego pójdzie na sprajty do KoFXIV!"? Bo to całe 3D jest... eeeeech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie dobra. Jak, co do tego nie ma wątpliwości. Robi ją to samo SNK, więc gameplay będzie na jak najbardziej wysokim poziomie. A jeśli wróci Blue Mary, to może nawet wybaczę im "PS2 graphics". Chociaż wciąż jestem zdania, że musieli skleić cokolwiek na TGS. Tak czy siak, day one buy dla mnie. A w razie czego 2002UM i XIII są tam. *pokazuje na bibliotekę Steam i PS3*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://shoryuken.com/2015/10/28/former-street-fighter-iv-battle-designer-directing-king-of-fighters-xiv/

"Hello One-Frame-Links, my old friend..."

A tak na serio - ciężko stwierdzić, co pan Oda wniesie do najnowszego KoFa. Czy rogrywka faktycznie będzie przypominała SFIV? A może zmiany nie będą tak wielkie, jak twierdzą malkontenci? Czas pokaże.

Swoją drogą, w artykule jest link do kolejnego artykułu poświęconemu "rimejkowi" KoF98 na platformy mobilne (iOS/Android). Widziałam pobieżnie trailer i nie jest to bijatyka (nie, żeby to była wielka wada - Garou na Androidzie jest praktycznie niegrywalne przez nieprecyzyjne sterowanie dotykowe), a... platformer? jRPG? klikadełko na zabicie czasu? Nie mam pojęcia. Przynajmniej grafiki/modele 3D w trailerze są całkiem ładne (czyt. Terry nie wygląda jak meblościanka na sterydach), chibi-postacie w samej gierce nie wyglądają źle... no i nie jest to kolejny pachislot, a coś bliższego faktycznej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje szansa, że inputy zaczną być normalne. Może. Prawda jest taka, że skoro SNK celuje w większą popularność (tak zakładam, w końcu 3D jest bardziej manistreamowe niż durna grafika z Pegasusa), to pierwsze czym powinni się zająć, to wywalić... cokolwiek to jest co mają Nameless i Angel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotka o rosterze KoFXIV - http://shoryuken.com...ked-months-ago/

No Blue Mary, no hype. Tizoc i Geese, kinda hype. Mnóstwo potencjalnych nowych postaci, tho.

Trailer z Leoną i Changiem -

Chang. Ta postać, której wszyscy chcieli.

Also, gra ma być grywalna na PlayStation Experience. Więc za miesiąc pewnie będzie jakiś konkretny gameplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diggity-dig...

Do gry dołącza: najlepszy design Roberta Garcii EVER, lekko przemodelowany Polna... tfu, Benimaru (ludzie marudzą, że wygląda bardziej "męsko" od Kyo - IMO to bardziej kwestia obeznania grafików z silnikiem i wprawy w modelowaniu 3D, niż faktyczna zmiana projektu) oraz ta jedna postać, której równie dobrze mogłoby nie być, ale fanbase dostałby bólu czterech liter (K'). KoF-owy standard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...