Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zazlov

Restarty komputera po zmianie pamięci.

Polecane posty

Cześć. Zmieniłem ostatnio kości pamięci RAM w moim sprzęcie z 4GB 1333MHz na 8GB 1600MHz. Jednak zaraz po włożeniu nowych kości w te same sloty co poprzednie i odpaleniu peceta, zaczynają mi się schody. Podczas procesu włączania, albo na ekranie startowym Windowsa albo zaraz przed nim, komputer ni stąd ni zowąd wyłącza się, dosłownie na 2 sekundy, żeby zaraz potem próbować włączyć się na nowo, i tak w kółko. Gdy próbowałem wejść do BIOSU to owszem, da się tam normalnie dostać ale średnio po minucie "siedzenia" w BIOSIE ekran się zacina a komputer nie reaguje na żadne polecenia. Prawie równomiernie z nową pamięcią zmieniłem również chłodzenie CPU ale wydaje mi się, że to nie powinno mieć żadnego wpływu. Parametry sprzętu to:

mobo: MSI p55-gd65

cpu: i5 750 2.67GHz

gpu: ATI Radeon HD5850

nowe kości RAM: Corsair Vengeance LP DDR3 CL9 1600MHz

zasilacz: OCZ ModXStream 600W

system: Windows 8 Pro 64bit

Czy to definitywnie wina nowej pamięci ? Jeśli tak, to jak ją rozwiązać, aby pozostać przy nowych kościach ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem komputer na każdej pojedynczej, nowej kości zamontowanej w każdym slocie, wszystko śmiga idealnie, więc wygląda na to, że i nowe kości i sloty są sprawne. Czy to możliwe, że płyta główna jest zbyt stara by obsługiwać taką konfigurację pamięci ? Osobiście nie wydaje mi się ażeby ta nowa konfiguracja RAMów była jakoś zbyt zaawansowana do tej płyty, ale pewności nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ze specyfikacji płyty to nie wynika (klik). Poza tym innym posiadaczom tejże płyty i podobnych pamięci komp działa poprawnie, więc nie w tym rzecz. Z drugiej strony sporo osób ma różnorakie problemy związane z RAMami...

Zrobiłeś - tak dla porządku - reset Biosu? Poza tym może jego aktualizacja by coś dała.

A tak już nieco "poza konkursem", spróbowałbym jeszcze odpalić kompa z jedną starą kością i z drugą nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...