Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pronto77

Rozwiązany: Winda nie startuje.Co chwile reset

Polecane posty

Witam,

Mam problem z uruchomieniem PC.

Nie startuje mi Vista ani XP. Tryby awaryjne również. Za każdym razem po chwili ładowania następuje reset.

Dysk jest z innego komputera - ale wszystko śmiga.

Chcę użyć dysku na innym sprzęcie i zainstalowac sterowniki w t.awaryjnym.

Pojawia się też błąd CMOS ale nie jest on krytyczny. Z doświadczenia wiem, że F1 tymczasowo załagodzi sprawę.

Sprzęt:

Płyta: GIGABYTE GA 945GM-S2

CPU: Intel Celeron 3,2GHz

GPU: Palit ATI Radeon x550 256MB DDR2

RAM: 1,5GB DDR2

Zasilacz: MODECOM 400W

Dysk: Barracuda 80GB

Pomożecie?

A i jeszcze jedno: Jak uruchomię Winde z opcją "Wyłącz Automatyczne Uruchamianie Po Awarii Systemu" to wyskakuje blue screen z błędem:

***STOP: 0x0000007B (0xF79B6528,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że wyciągnąłeś dysk z innego komputera z zainstalowanym już windowsem i włożyłeś go do w/w komputera?

W takim wypadku rozwiązanie jest proste, trzeba przeinstalować windows. Innego wyjścia nie ma.

Jeżeli jednak się mylę, na pewno nie tylko ode mnie padnie zastrzeżenie co do zasilacza, który jest tykającą bombą w twoim zestawie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko,że Płyta WIndowsa już mi nie smiga, wyrobiła się, co pół roku aktualizacje robiłem a teraz lipa. Ale mimo wszystko tryb awaryjny powinien odpalic prawda? Tykająca bomba? Dlaczego?co.gif

[edit] xD rzeczywiście wszędzie piszą,że to bombarozpacz.gif

A moze byc CARBON 450W?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbony z tego co wiem to niestety też czarna lista confused_prosty.gif Najlepiej wymienić na coś porządnego i stabilnego.

Jeżeli chodzi o tryb awaryjny to u mnie też nie działał po zmianie płyty głównej oraz procesora a zostawieniu tego samego windowsa i dysków twardych. Jedyne co tu wchodzi w grę to reinstall. Może pożycz jakąś płytkę z windowsem od kolegi biorąc pod uwagę że użyjesz własnego klucza do aktywacji i powinno śmigać wink_prosty.gif Innego wyjścia nie widzę.

Jednakże zasilacz prędzej czy później do wymiany tak więc z najtańszych a porządnych to ten: http://techplanet.pl...-oem,16134.html

Jeżeli budżet jeszcze bardziej ograniczony to szukałbym starszych fortronów na allegro wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie rozwiązanie??? Możliwe, że odpali???

Instalacja sterowników standardowego kontrolera IDE pozwala wymienić płytę główną bez reinstalacji Windows XP

Możesz obejść ten problem, wykonując poniższe czynności:

1. Przed zmianą płyty głównej przejdź w Windows XP do Panel sterowania/System/Sprzęt/Menedżer urządzeń.

2. Odszukaj na liście urządzeń Kontrolery IDE ATA/ATAPI.

3. Rozwiń tę gałąź i kliknij dwukrotnie wpis kontrolera. W oknie właściwości kontrolera przejdź do karty Sterownik i kliknij Aktualizuj sterownik.

4. W nowym oknie zaznacz Nie, nie tym razem i kliknij Dalej. W kolejnym oknie zaznacz Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i kliknij Dalej. Następnie zaznacz Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania i kliknij Dalej.

5. W następnym oknie zaznacz Standardowy podwójny kontroler PCI IDE i kliknij Dalej. Nastąpi instalacja sterowników.

6. Teraz możesz wymienić płytę główną, a następnie uruchomić Windows XP bez oglądania niebieskiego ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...