Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

parys88

Rozwiązany: Laptop IBM R50e - brak dzwięku mimo zainstalowanych poprawnie sterowników

Polecane posty

Witam, reinstalowałem ostatnio system na w/w laptopie tj ibm thinkpad r50e, staruszek bo staruszek, ale to nie moje więc skoro ktoś ma życzenie jeszcze na tym działać to ok.

Problem jest taki, ze nie ma dźwięku który niby być powinien. Zainstalowany system to windows XP SP3, po instalacji systemu ściągnąłem dodatkowe sterowniki ze strony producenta (te których nie zainstalował system) i po kolei zainstalowałem zaczynając od sterowników chipsetu (gdzieś wyczytałem, by w tym modelu od tego startować), i wszystko bez problemu zostało zainstalowane i działa, właśnie oprócz dźwięku.

Sterowniki poszły bez problemu, w menedżerze urządzeń pokazuje wszystko zainstalowane, niby audio jest, koło zasobnika pojawiła się ikonka głośnika ale nic nie słychać. Z racji, że nie wiem czy ten laptop w ogóle ma głośniki postanowiłem podpiąć słuchawki ale puszczając cokolwiek (WMP, winamp) również głucha cisza. Podejrzewałem albo sterowniki albo niedziałające wejścia np na słuchawki, ale sprawdzając mikrofon (słuchawki razem z mikrofonem) na aplikacji testowej soundmax dźwięki w mikrofonie program wykrywa więc wejścia są niby ok, wszystkie ustawienia dźwięków jakie przyszły mi do głowy i sterowniki tez są ok, zaktualizowałem nawet bios ale nic to nie pomogło, ma ktoś jakieś pomysły?

EDYCJA!

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany, okazało się, że FIZYCZNY przycisk do wyciszania który jest nad klawiaturą działa tylko w jedną stronę tzn można nim wyciszyć dźwięk ale nie można z powrotem wyciszenia wyłączyć i nie wiedzieć czemu był włączony od początku, dodatkowo gdy wyciszę nim dźwięk nie jest to sygnalizowane niczym ani nie pokazuję się ta informacja na żadnej ikonce (normalnie pokazał by się przekreślony głośniczek w zasobniku a tutaj nic), a dźwięk można przywrócić dopiero klikając fizyczny przycisk podgłaśniania (również taki nad klawiaturą), a żeby było bardziej skomplikowane to fizyczne klawisze od dźwięku działają osobno bez integracji z systemem dlatego nie było widać żadnych efektów na ekranie nawet nimi się bawiąc i kombinując z ustawieniami. Temat można zamknąć, pozdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...