Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackout

Różne temp. HD6770 + Accelero S1 rev.2 ?! ?!

Polecane posty

Witam, mam pewien dylemat z temperaturami na moim Radeonie HD 6770 Shappire 1Gb DDR5 + Accelero S1 rev.2 + 2x Wiatrak 80mm Silentium . Po zmianie chłodzenie temperatura w spoczynku zmalała o 3 stopnie natomiast w stresie jest nadal taka sama , nic się nie zmienia może max o 1-2 stopnie. Myślałem że po zmianie chłodzenia będą lepsze efekty :/ . Choć i tak nic nie wydałem bo chłodzenie już miałem od dawna i paste termoprzewodzącą też ,więc postanowiłem zamątować.

I problem mam z tym że w różnych programach pokazują się dwie różne temperatury

i nie wiem której mam wierzyć

-Msi After burner pokazuje w spoczynku 32 stopnie

-Gpu-z pokazuje Temp#2 32 stopnie i Temp#1 28 stopni

-SiW pokazuje 28 stopni

-AMD Vision Engine control center pokazuje 28stopni

Która temperatura jest odpowiadzialna z Gpu (Rdzeń) ? ?

Zresztą może lepiej będzie jak pokaże screena z programów

beztytuudfp.png

Drugi problem jest taki że podczas testów 3D albo grania, temp. szybko raśnie np z 33 przeskakuje odarazu do 45/50 i wyżej aż do 60-65 (program Msi After Burner i Gpu-z)

Natomiast w AMD Vision Engine control center i SIW temp w stresie pokazuje 55 max

I znowu problem której temp wierzyć ...

P.S Montaż raczej wykonałem poprawnie więc nie ma mowy że gdzieś coś nie styka i tym podobne bo sprawdzałem . Na karcie zrobiłem Oc 920/1250

Komp:

GA 770t-D3L

AMD Athlon II x2 250 OC 3,8Ghz

4Gb Ram kingston

Radeon Hd 6770 OC

Tagan 600W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne czujniki, z których różnie, różne programy korzystają (np. jeden czujnik może odpowiadać - podobnie jak w przypadku procesora - za temperaturę rdzenia, drugi za powierzchnię, jeszcze inny za pamięć itd.). ;) Poza tym pięciostopniowa różnica (chodzi mi o podane temperatury w spoczynku) między programami jest normalna (granica błędu).

Generalnie w przypadku karty te - w sumie - niuanse nie mają tak wielkiego znaczenia, więc ja bym raczej w to nie wnikał, zwłaszcza, że temperatury masz przyzwoite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie powinienem się tym przejmować ? biggrin_prosty.gif Bo ja to się wole upewnić , niż potem płacić za naprawe czegoś tongue_prosty.gif

Bo kiedyś jak dostałem to chłodzenie Accelero ( 3/4 lata temu ) to chciałem je zamątować na 8600GT i się karta spaliła :( Więc teraz wole być ostrożny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic złego się nie dzieje, obroty też są poprawne (da się je ustawiać/ zmieniają się wraz ze wzrostem temperatury), a najwyższa temperatura to 65 stopni, to nie widzę powodu żeby się martwić (w każdym razie tym co opisywałeś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszstko jest okej , Testowałem teraz GTA IV na max detalach i max wyszło 56/67 stopni , potem FarCry 3 i wyszło 65 stopni . Więc chyba jest okej :D Jeszcze zobacze jak w Crysisie 3 i bede już spokojny :P Wiatraki też są wporządku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...