Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników strategii

Polecane posty

Tak ostatnio przeglądałem sobie darmowe gry i trafiłem na Titans of Steel, który niedawno zmienił status na freeware, oraz Battle of Wesnoth, od początku do końca tworzony jako gra za free; obie bardzo mi się spodobały. Zachęcony Wesnothem, spróbowałem FreeCiva i FreeOriona i... Bardzo się rozczarowałem :(. Obie gry wykazują poważne braki w dokumentacji (a jakoś taki np. Vega Strike, mimo że też darmowy i w produkcji, nie miał problemów z utrzymywaniem dwustustronicowego podręcznika), i ogólnie wykazują braki szlifu czy konsekwencji (wiem, marudzę, ale są gry takie jak Dwarf Fortress, które na etapie alfy już są bardzo grywalne). Znacie jakieś dobre strategie, które są łatwo osiągalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia to mój naukochańszy gatunek gier, a zwłascza RTS'y. Ze strategi mogę polecić nieśmiertelnego Warcrafta III z dodatkiem The Frozen Throne, Spellforce z dodatkami (Nie wiem czy jest jeszcze w sklepach), Heroes III + oczywiście dodatki.

Jeśli chcemy pograć w strategie taktyczną to polecam dość starego (2003 rok) Robin Hood: Legenda Sherwood. Ewentualnie jeśli lubicie widzieć setki odziałów na polu bitwy i lubicie Tolkiena to zagrajcie w Władca Pierścieni: Bitwa O Śródziemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia to mój naukochańszy gatunek gier, a zwłascza RTS'y. Ze strategi mogę polecić nieśmiertelnego Warcrafta III z dodatkiem The Frozen Throne, Spellforce z dodatkami (Nie wiem czy jest jeszcze w sklepach), Heroes III + oczywiście dodatki.

Jeśli chcemy pograć w strategie taktyczną to polecam dość starego (2003 rok) Robin Hood: Legenda Sherwood. Ewentualnie jeśli lubicie widzieć setki odziałów na polu bitwy i lubicie Tolkiena to zagrajcie w Władca Pierścieni: Bitwa O Śródziemie.

Zapomniałeś o StarCraft Brood War :D Najlepszej grze ubieglego milenium ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio przeglądałem sobie darmowe gry i trafiłem na Titans of Steel, który niedawno zmienił status na freeware, oraz Battle of Wesnoth, od początku do końca tworzony jako gra za free; obie bardzo mi się spodobały. Zachęcony Wesnothem, spróbowałem FreeCiva i FreeOriona i... Bardzo się rozczarowałem :(. Obie gry wykazują poważne braki w dokumentacji (a jakoś taki np. Vega Strike, mimo że też darmowy i w produkcji, nie miał problemów z utrzymywaniem dwustustronicowego podręcznika), i ogólnie wykazują braki szlifu czy konsekwencji (wiem, marudzę, ale są gry takie jak Dwarf Fortress, które na etapie alfy już są bardzo grywalne). Znacie jakieś dobre strategie, które są łatwo osiągalne?

Masz Battle of Wesnoth po polsku????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole ze strategii Twierdzę, ale Deluxe,serie AOE,Empire Earth(prócz trójki), z mniej znanych gier spodobala mi się gra o klimacie C&C a mianowicie gra Defcom. Bardzo dobry multiplayer. W singlu tez daje rade,ale komputer gra dosc slabo. Gra polega na tym aby pokonac wroga lub wrogow za pomocą atakow nuklearnych. Banalne,ale wciąga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteśmy przy RTS to nie możemy zapomnieć o takich perełkach gatunku jak choćby seria Dune czy WarCraft I i II...Obeznani w temacie wiedzą o co chodzi. IMO te gry są już legendami gatunku RTS. Wielki szacun dla tych produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie StarCraft, Warcraft, Dawn of War, C&C, AoE, Kompania Braci, X-COM, LoTR:BfME 2 i UFO uważam za najlepsze na rynku gier strategicznych.

Inne są słabsze lub coś w nich nie gra ;)

Ale swego czasu denerwowały mnie wszystkie gry Blitzkriegopodobne; wciągały prze kilka pierwszych misji, ale potem odrzucały :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może strategi nie lubię mam pare ulubionych tytułów

Red Alert 2 z dodatkiem Zemsta Yuriego, mój ulubiony pierszy RTS walka Aliantów z Sowietami a w dodatku Armia Yuriego, najbardziej mi się podoba mapa z wieżą Efilla podprowadzić paru Tesla Trooperów pod tą wieżę i kto się zbliży będzie grzanką.

I Generals z dodatkiem Godzina Zero coś jak Red Alert 2 ale lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię serię Europa Universalis,Są one trudne i nie mają pięknej grafiki, ale są grywalne.Nie przepadam za turówkami (choć jest parę wyjątków).

Co do gier z serii Europa Universalis lubie czesc II Wojna Świetowa. Uwazam ze EU jest troche za trudna dla niedzielnych graczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia tylko w jedną grę Space Rangers 2 : Rebelia naprawdę świetna gra jest w 151 wydaniu cd-action.

Żałuje tylko tego że dopiero teraz w nią grałem.

Przy niektórych misjach naprawdę trzeba się wysilić, niektóre misje zajmowały mi aż 40 minut.

Nie opisze wam całej gry bo jest w cd-action, a poza tym to muszę jeszcze przejść poziom trudności wynoszący 200%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia tylko w jedną grę Space Rangers 2 : Rebelia naprawdę świetna gra jest w 151 wydaniu cd-action.

W tej grze denerwuje mnie mała ładowność statku i ciągłe ekrany ładowania poza tym ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w to nie grałem. Jeżeli już mowa o strategiach, to turówki < czas rzeczywisty, z prostej przyczyny, że turówki były dobre tylko na początku, gdy komputery nie wydalały z przemieleniem wszystkich czynników wpływających na daną jednostkę. Tury przydają się też, kiedy ma się wiele rzeczy do ogarnięcia naraz, czyli cywilka i inne takie. Jednakże każda symulacja bitwy/potyczki powinna być teraz w czasie rzeczywistym.

Ważniejszym IMO tematem, który powinien był być przedyskutowany, jest jednak pojedynek Starcraft vs Warhammer 40k. Wogóle Starcraft to dla mnie jakiś niepojęty fenomen - ludzie grają w niego bez jakiegoś szczególnego powodu, chyba tylko dlatego, że grają w to ich kumple i kumple kumpli itp. Nie zrozumcie mnie źle - grałem w SC, i mi się podobała. Po multi także. Jednakże W40k jest lepszy, i to nie patrząc na grafikę. Ot chociażby piechota jest piechotą, jednostki walczące wręcz - jednostkami walczącymi wręcz. W SC piechota to tylko słabiej opancerzony czołg. Jednostka walcząca wręcz - to zwykła jednostka z śmiesznie małym zasięgiem ataku i niemożliwością ataku powietrznych jednostek.

Najbardziej mnie przeraża jednak SC2 i reakcje na niego - ludzie zachwycają się tym, że dostaną "to samo co przed laty". Pytanko - czym się tu zachwycać? Że będzie nowa grafa? Przecież tu nie o to chodzi. Że jednostek będzie kilka innych, zamiast tych starych? To też nie o to chodzi. Że jednostki będą się obracały z różną prędkością? Przecież to już jest w W40k. I niczym nowym mnie nie zachwycą. A jeżeli ma to być stare - to czym się tu zachwycać?

Ps. co do W40k + multi, to oczywiście pomijam milczeniem idiotyzm zwany Soulstorm`em, czyli dodanie dwóch ras, które są stanowczo zbyt uber. No i bugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...