Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arkejd

Rozwiązany: Szybki internet i wysoki ping.

Polecane posty

Witam. Mam problemy z internetem. W dni od poniedziałku do piątku ping mam ok. 40-80. Po godzinie 16;50 ping skacze 60-150. Po godzinie 17;00 ping utrzymuje się w okolicach 150-350. W sobotę i niedzielę nie da się grać ponieważ ping jest wysoki [ok.300]. Kiedyś ping był mały ok.30. Od listopada jest masakra. Dzwoniłem do dostacy internetu i powiedział, że oni nie mają z tym nic wspólnego. Mój dostawca internetu to Globnet [białystok, Podlasie]. Posiadam router. Kiedy podłącze się tabletem/laptopem przez Wi-Fi, ping jest ten sam. Wcześniej miałem modem i było to samo. Od czego to zależy ? Jak z tym sobie poradzić ? Proszę o pomoc. Dodam, że jestem w tym kompletnie zielony confused_prosty.gif

http://www.speedtest.pl/test/58958640

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pobieranie działa z oczekiwaną przez Ciebie szybkością? Pewnie obciążenia sieci są - też tak mam, tyle że u neostrady. Nie ma innego wyjścia, dzwoń jeszcze raz do dostawcy i spytaj się jak rozwiązać problem. Nie jest to problem systemowy (wirus), skoro na tablecie i lapku jest tak samo.

A łączyłeś się przez kabel ethernet? Tak samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godziny oraz dni, które wymieniłeś są szczytowe, tzn. Pn-Pt ~17:00 ludzie zazwyczaj wracają z pracy/szkoły i obciążają sieć. To samo tyczy się okresu weekendowego. Wtedy najwięcej osób korzysta z internetu. Słaba infrastruktura po stronie dostawcy powoduje opóźnienia w dostępie do serwerów stąd wysoki ping. Samemu nic z tym nie zrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...