Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Jaki system Linux/Unix wybrać?

Polecane posty

Nawet nie do końca się orientuję, czy czasem to, co rozdzieliłem ukośnikiem to nie jedno i to samo, ale nieważne. Jako, że staram się sporo nauczyć w kwestii informatyki, chciałbym też podziałać na jakimś oprogramowaniu tego typu, by się trochę w zagadnieniu obeznać. Jednocześnie chciałbym, by nie była to tylko jakaś bardzo prosta platforma "do nauki", a coś, co można dość sprawnie opanować i co mogłoby mi w razie ewentualnych sukcesów służyć za używany na co dzień system. Jaką dystrybucję byście polecali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arch i Debian są dobre, bo i łatwe do nauki, i można się przyjemnie pobawić w konsoli.

Nie są to dystrybucje typowo dla nowicjuszy, ale raczej dla średnio-zaawansowanych użytkowników.

Przyda ci się też system przenośny, na pendrive. Tutaj polecę grml. I pamiętaj, żeby jak najwiecej używać konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Debiana lub jego modyfikacje (Knoppix jest dość uniwersalny - możesz go używać zarówno z perspektywy laika jak i bawić w bardziej zaawansowanego w konsoli, mniej zaawansowani użytkownicy bez problemu uruchomią na nim także aplikacje Windows, sam system w wydaniu DVD ma chyba wszystko co potrzeba na domowym komputerze). Innymi słowy nadaje się zarówno do skosztowania profesjonalnych funkcji, jak i na używany na codzień system. Jeżeli korzystam z Linux - używam właśnie jego, tak samo w celach diagnostyczno naprawczych sprzętu jak i do eksperymentów wszelkiego rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...