Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Poradnik O Kartach Graficznych (zakup, Oc Itp) III

Polecane posty

czesio666-

Geforce 6600 to około 180 % wydajności radeon'a 9600 Pro, a geforce 7600 gs to jego następca i jest od 6600 szybszy o około 80 %. Czyli geforce 7600 gs to jakieś 324 % wydajności radeon'a 9600 Pro.

P.S. Gdybyś kupował nowy komputer to teraz ABSOLUTNE MINIMUM to geforce 8600 gt lub radeon 3650.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9800 GX2 = SLI 8800GTS 512 :lol: ---> 9800GX2 1024MB...

9800GTX = 8800GTS 512 :lol:

9850GTX = 8800Ultra :lol:

9850 GT = ocb??? ~ @8800GT :lol:

9800 GTS = 8800GT :lol:

9600GT = Jedyna "nowość" :lol:

9600GSO = 8800GS :lol:

9300 = 8300 :lol:

9200 = 8200 :lol:

Taki mały tutaj przygotowałem informator, co do GF9850 nie wiem na 100% czy wyjdzie:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Jedziemy! Czy karta GEFORCE 8600GT, będzie obsługiwana przez płytę główną ABIN NF7? Jeśli tak, jaka jest cena tej kraty? Jeśli, nie podajcie modele kart GEFORCE obssługiwane przez tą Płytę Głowną (oby miała Shadery 3.0, 256RAM, i niezłą cenę) Planuję kupić kartę w Zgierzu w sklepie INFOGLOB. W tej chwili posiadam GEFORCE 5200FX (Doprowadza mnie do szału ze shaderami!!! Nie można pograć nawet płynnie na najniższej jakości np. W Obliviona!!!

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, będę niedługo kupował nową grafę i tu jest problem. Jaką wybrac:

8800 GT czy może 9600GT dodam że ta druga jest o ok 100 zł tańsza. karta bedzie pracować z 2 Gb ramu i Athlonem X2 2.6 ghz. Którą wybrać, która wydajniejsza, bo podobno słyszałem że 9600GT kręcone jest porównywalne wydajnoscia ale czy we wszystkich grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast inne pytanie. Która karta będzie wydajniejsza. Nvidia 9600 GT czy może ATI 3870. Jakoś nie mogę dojść do konkretnych wniosków po lekturze różnych testów. Przy zakupie skłaniałbym się chyba raczej w stronę ATI (jest chyba trochę wydajniejsza). Nie wiem na ile i czy w ogóle będzie wydajniejsza od Geforca. A jeśli tak to czy warto więcej za nią płacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to bierz 8800GT zamiast 9600GT dopłata nieduża a karta jest lepsza i na dłużej starczy.

O M@TH3V grasz w bf2? A co do 9600 GT i 3870 to zależy gdzie i po jakiej cenie kupisz jak

9600GT będzie tańszy to go bierz. Tylko unikaj wersji palita i gainwarda z suszarką zamiast chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania 9600GT vs 8800GT i wpływu jednostek US na wydajność...Nie przeceniałbym tych US tak bardzo pod kątem ilości. Zobaczcie jaka przepaść w liczbie owych US dzieli oba GPU. Duża prawda? A czy przekłada się na takową różnicę w wydajności? Nie bardzo. Bowiem nie sama liczba US tu decyduje ale również wszelakie usprawnienia itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też czekam na odpowiedz od czerwonych. Mam nadzieje, że nowa seria radków pokaże na co stać ATI. Jak na razie NV po dobrym okresie zaczyna obniżać loty więc powinno sie spokojnie udać. A wtedy ceny jeszcze bardziej polecą w dół. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź czerwonych swoją drogą, ale NV pogrywa sobie co najmniej dziwnie. 9800gtx to przecież nic innego jak 88gts z poluzowanymi timingami i za to troszkę wyższym taktowaniem. Nie przeszkadza to oczywiście zielonym liczyć sobie za tę kartę o około 150zł więcej, mimo, że wydajność pozostaje na tym samym poziomie. Co pewnie się zmieni za sprawą sterowników, ale niekoniecznie będzie wyrazem sprzętowej przewagi 98gtx nad 88gts. Zagrywka NV jest tym dziwniejsza, że już na 15 lipca [Klik] (i nie, nie jest to żart prima aprilisowy) ustalono premierę 9900gtx i gx2 opartych na rdzeniu gt200. 99gtx ma być bezpośrednim następcą 98gtx o wydajności dwóch takich zabaweczek, gx2 - kolejna 'kanapka' o bezkompromisowej wydajności. Co do samego chipu gt200 widziałem wiele plotek. Te wydające się prawdopodobnymi głosiły, że nv przejdzie wreszcie na 55nm, zwiększy tym samym liczbę tranzystorów do 900mln, szyna pamięci zostanie powiększona do 512bitów, sama pamięc do 1gb. Napotkałem też dość wiarygodne wiadomości podające 'nietypowe' ilości pamięci i szerokości szyny pamięci, podobnie jak miało to miejsce w 88gtx, nie pamiętam niestety konkretnych wartości. Taki potworek ma podobno pożerać 250W energii, trzeba będzie więc zaopatrzyć się w odpowiednio mocny zasilacz.

Specyfikacje gt200 to nic pewnego, data premiery - 15 lipca - została jednak ogłoszona przez nvidię, pozostaje więc tylko czekać. Z jednej strony zdecydowany plus, w porównaniu do tego, co zieloni prezentowali do tej pory (żadnego wzrostu wydajności od premiery 88gtx/ultra), z drugiej to tylko ewolucja, nie ma, co oczekiwać cudów na miarę 88gtx. Prawdopodobnie karty serii 99 wciąż nie będą oferowały wsparcia dla dx10.1. Przypomnę tylko, że już seria 98 była zapowiadana jako mała rewolucja zapewniająca pełne wsparcie dla dx10.1 oferując jednocześnie FSAA x4 bez żadnego spadku wydajności (dzięki oddzielnej, szybkiej pamięci przeznaczonej tylko do tego celu). Mimo tego seria 99 będzie wreszcie jakąś sensowną, high-endową propozycją, mając oczywiście nadzieję, że NV nie zmiażdży cenami nowych produktów. Na coś na prawdę nowego poczekamy za pewne jeszcze dłużej, prawdopodobnie do okolic czwartego kw. tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze-dzięki ,że chciało ci sie tu wejść :)

Po drugie mam komputer Athlon 1500Mhz 512Mb RAM i chciałym dokupic kartę na złączu AGP.

1. Mam złącze AGPX4 czy AGPX8 jest kompatybilne wstecz ? tzn. czy jak kupię karte na AGPX8 to płyta mi ją obsłuży tylko z niższą przepustowością?

2Jaka będzie najlepsza karta do 250-300zł?

Myślałem nad:

7300GT(http://allegro.pl/item347586718_palit_7300..._1430_mhz_.html)

2600PRO(http://allegro.pl/item347100700_powercolor...r2_agp_box.html)

chodzi mi o to aby pograć gry w detalach low

Tylko proszę nie pisać abym nie inwestował w AGP :)

A i do zestawu dokupię jeszcze 1GB RAM

Dzięki za odpowiedź :)

wiki-yu: zapraszam do: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=21847

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...