Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kristhebest

Problem z przenoszeniem Linuxa z jednego dysku na drugi.

Polecane posty

Witam. Przy instalacji Ubuntu na Virtual Boxie nie przewidziałem tego, że 10GB dysk .vdi nie wystarczy. Trochę poszperałem i znalazłem jak to zrobić z pomocą gparted. Skopiowałem ten mniejszy dysk na ten większy i dzieją się dziwne rzeczy. Po ponownym uruchomieniu wygląda na to, że jestem na większym, ale kiedy wyłączę maszynę i od montuję ten stary to ubuntu w ogóle się nie uruchamia. Nie wiem co może być przyczynom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze: nie lepiej zainstalować ubuntu jako drugiego systemu? A jeżeli chcesz koniecznie na virtual box'ie to skopiuj sobie pliki na pendrive, skasuj to co porobiłeś, bo do niczego to nie prowadzi, i zrób jeszcze raz tak jak powinno być.

A dlaczego nie działa... nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, bo strasznie zamieszałeś, ale skopiowałeś chyba partycje systemową i oczekujesz że ona teraz sama z siebie wystartuje tak? Idąc tym tokiem rozumowania skopiuj sobie windowsa na pendrive i zastanawiaj się czemu nie działa, przecież druga kopia działa o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie lepiej ubuntu zainstalować jako drugi system, bo nie mam na niego partycji ani innego dysku i łatwiej przełączać się między dwoma systemami jeśli jeden jest maszyną wirtualną.

Kopiowałem za pomocą gparted, tak jak wszystkie poradniki pokazywały. Chyba nie bardzo zrozumiałeś, ja skopiowałem cały dysk za pomocą gparted i po ustawieniu flagi boot na tym 2 i usunięcie jej z 1 powinno wszystko działać, a nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklonowałem dysk przez narzędzie Disc Cloning i działa tzn. system uruchamia się z większego dysku bez problemu, ale nie mogę powiększyć partycji sda16kRvvj2.jpg

Próbowałem przesunąć sda2 na koniec, tak żebym mógł powiększyć sda1, ale nic się nie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po drodze utworzoną partycję rozszerzoną, dlatego nie da rady wrzucić tego 5GB do sda1. Najprościej - usuń tą rozszerzoną partycję (sda2 z logicznym sda5), przydziel miejsce do sda1 zostawiając sobie to 511 MB na swap. Wtedy sda1 otrzyma +5GB a ty utworzysz sobie nową partycję swap. Będziesz musiał później wyedytować poniższy plik i zmienić swap z /dev/sda5 na dev/sda2 (jeśli oczywiście tak zostanie oznaczona).

/etc/fstab

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...