Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 05/2013 - zawartość

Polecane posty

W przeciwieństwie do wiosny CDA jest zawsze na czas! Piąty numer pojawi się dokładnie wtedy, kiedy powinien - 9 kwietnia. Cena i objętość bez zmian (czyli 15,99 zł za 132 strony). A zawartość? No, wiosna w pełnym rozkwicie! Obszerna (4 strony bez otwieracza) zapowiedź Thiefa, do tego z samego źródła, bo prosto z siedziby producentów. 3 strony o Battlefieldzie 4, sporo o The Elder Scrolls Online, udowodnimy również, że przygodówki mają się naprawdę nieźle (przegląd kilku obiecujących tytułów), uprzedzimy o powrocie klasyki (Elite: Dangerous) i paru innych smakowitościach (patrz: spis treści poniżej). W betatestach znajdziecie m.in. Divinity: Original Sin, Divinity: Dragon Commander, Armę 3, Resident Evil: Revelations, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn i Neverwintera. W całym dziale W produkcji upchnęliśmy aż 24 tytuły.

A recenzje? Hohoho. Na początek 6 stron o Bioshocku Infinite, który pozostawił recenzenta zadumanego nad tym, co właściwie autorzy chcieli nam powiedzieć i czy forma nie przerosła treści, a scenariusz rozgrywki. Żadnych wątpliwości nie miał za to testujący Snipera: Ghost Warrior 2, który w prostych żołnierskich słowach powiedział, co o grze myśli. Nie mogło też zabraknąć StarCrafta II: Heart of the Swarm, Gears of War: Judgment czy God of War: Wstąpienie. To naturalnie te grubsze produkcje, ale przyjrzeliśmy się też pomniejszym - Sniper Elite: Nazi Zombie Army, Impire, Darkstalkers: Resurrection, Ys I & II Chronicles, pecetowym wersjom Brutal Legend i Resident Evil 6 oraz kaszance (i to jakiej!) Czarnobyl 2: Powrót do Zony. Wzięliśmy też na tapetę dodatki do Battlefielda 3 (Decydujące starcie), Afterfalla: Insanity (Dirty Arena) oraz DmC: Devil May Cry (Upadek Vergila). A to wciąż nie wszystko...

Publicystykę otwieramy 4 stronami o historii Valve (i przy okazji Steama). Potem redakcja określiła się (każdy z osobna), czego oczekuje po nowej generacji konsol. "Zergi w Wersalu" to reportaż z pierwszego turnieju StarCrafta II: HoS. Za kulisami branży czeka na was tym razem brand manager z Ubisoftu. Ponieważ minęło właśnie 30 lat od premiery IBM PC/XT, pozwoliliśmy sobie wytłumaczyć, czemu ten komputer był tak ważny dla graczy. "Wolę kobiety" - nie, to nie felieton o homozwiązkach w grach, ani też o tym, że wolimy sterować paniami zamiast panów. To o czym? Nie zdradzę, ale będziecie pewnie zaskoczeni treścią i wnioskami. smile_prosty.gif Przybliżymy wam też historię wirusów komputerowych. Jako że zbliża się nowy Thief, w Grach Wiecznie Żywych wspominamy wszystkie 3 dotychczasowe części. W Epitafium pokazujemy natomiast The Outsider - dość powiedzieć, że palce maczał w niej niejaki David Braben (tak, ten od Elite), ale jej akcja nie miała nic wspólnego z kosmosem. Można by to raczej określić jako sandboksowy miks Alpha Protocol i Splinter Cell: Conviction. W Trendach zajmujemy się egzoszkieletami, a w Szpilach znów nabijamy się z branżowych absurdów.

W dziale sprzętowym bryluje megatest czytników e-booków (plus porady - gdzie można kupować cyfrowe książki, jak je konwertować itp). Testowaliśmy też szybkie i tanie karty graficzne, monitory, tablety, smartfony, odtwarzacze DVD i sporo innego interesującego sprzętu.

A na koniec jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

Omawiając zawartość DVD, zaczniemy tym razem od bonusu - na jednej z płyt znajdziecie nadrukowane indywidualne kody do Anno Online, dzięki którym dostaniecie po 500 rubinów (wartych jakieś 10 zł). Są też trzy pełniaki: Alone in the Dark PL - gra akcji/survival horror, Gra o Tron: Początek PL (strategia na Steama osadzona w realiach kultowych już książek i serialu) oraz side-scrollowana bijatyka Shank. Do tego rzecz jasna rozmaite bonusy, gameplaye, trailery, e-booki, ziny, freeware, mody i masa innych wartych uwagi różności.

Zainteresowanym przypominam: 9.04.2013 (wtorek), 15,99 zł.

##################SPIS TREŚCI#################

W PRODUKCJI

Battlefield 4

Thief

War for the Overworld

Sir, You Are Being Hunted

Takedown: Red Sabre

Elite: Dangerous

Renesans przygodówek:

Mage?s Initiation

Moebius

SpaceVenture

Tex Murphy: Project Fedora

Daylight

Axiom Verge

Dreamfall Chapters: The Longest Journey

Cities in Motion 2

WildStar

Europa Universalis IV

The Elder Scrolls Online

Divinity: Original Sin

Divinity: Dragon Commander

Arma 3

RaceRoom Racing Experience

Resident Evil: Revelations

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Neverwinter

RECENZJE

BioShock Infinite

Sniper: Ghost Warrior 2

StarCraft II: Heart of the Swarm

Brütal Legend

Akaneiro: Demon Hunters

Gears of War: Judgment

God of War: Wstąpienie

Battlefield 3: Decydujące starcie

The Showdown Effect

Ys I & II Chronicles

Resident Evil 6

The Bridge

Giana Sisters: Twisted Dreams

Special Forces: Team X

Kentucky Route Zero

Bit.Trip Presents Runner 2: Future Legend of...

Impire

Afterfall: InSanity Dirty Arena DLC

DmC: Upadek Vergila

Czarnobyl 2: Powrót do Zony

MLB 2013 The Show

WRC Powerslide

Darkstalkers: Resurrection

Sniper Elite: Nazi Zombie Army

Publicystyka

Valve ? Pieniądze na parze

Czego oczekujemy po nowej generacji konsol

Zergi w Wersalu

Zza kulis branży cz. 4 ? Ubisoft

30 lat IBM PC/XT

Wolę kobiety

Cyfrowe mikroby

Gry Wiecznie Żywe: Thief (trylogia)

Epitafium: The Outsider

Szpile

###SPRZĘT

Megatest: Czytniki e-książek

Nvidia GeForce GTX 650 Ti BOOST

Gigabyte Radeon HD 7790 OC 1 GB

Monitor 3D LG DM2752D-PZ

Adapter Natec Genesis Eagle Eye (Kontroler do grania na tablecie)

Tracer Joytouch Spring X1

Tablet Modecom Freetab 9704 IPS2 x4

Tablet GoClever Tab M723G

Tablet iRiver Android Tab ITQ 700

Smartfon Pentagram Monster P430-1

Smartfon Prestigio

MultiPhone PAP5000 DUO

Miniaturowy PC Zotac Zbox ID42

Odtwarzacz multimedialny Dune HD Base 3D

Odtwarzacz multimedialny WD TV Live Hub

Dysk Wi-Fi Seagate Wireless Plus 1 TB

Router Wi-Fi Asus RT-AC66U

Trendy

Egzoszkielety

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

#########ZAWARTOŚĆ DVD#########

####Pełne wersje

Alone in the Dark PL

Gra o tron: Początek PL

Shank

####Dema

Eleusis

Qasir al Wasat: A Night in-Between

Sword of the Stars: The Pit

Humans Must Answer

Omerta: City of Gangsters PL

###Freeware

Distant Home Star

Eternal Duel of Wits: The Scholars' Tournament

Horizon

Ildefonse

Newton Adventure

Quadrax VIII

[REC] Shutter

Sacred Line

Valyria Tear

####Modulator

Poprawiamy grafikę w Crysisie 2

###Galerie

Cities in Motion 2: The Modern Days

Gears of War: Judgment

Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

StarCraft II: Heart of the Swarm

###Gameplay

Akaneiro: Demon Hunters

BioShock Infinite

Gears of War: Judgment

Giana Sisters: Twisted Dreams

Sniper Elite: Nazi Zombie Army

StarCraft II: Heart of the Swarm

###Zwiastuny

Defiance

Fathom

Metro: Last Light

Neverwinter

Pirate Galaxy

Saints Row IV

Sniper: Ghost Warrior 2

WRC Powerslide

###EBOOKI

Muzyka dla szczurów

Przewrót w przód

Papierkowa robota

####Bonus

Action Mag

AlterPOP

Esensja

FAQ ? wersja 3.3.1

Tapety

The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles - nieoficjalny poradnik

###NA LUZIE

Obrazki

Obrazki i animowane GIF-y

ScreenShock

###ANNO ONLINE

Anno Online kody

####PEŁNE WERSJE

Alone in the Dark PL

Pegi: 18

Wymagania:

Windows XP/Vista/7, CPU 2,6 GHz, 2 GB RAM, GF 7800 GTX/ATI Radeon X1650, 7,9 GB na dysku twardym

Gatunek: akcja/survival horror

Multiplayer: brak

[Fragment recenzji]

Jedynym konkretnym i namacalnym łącznikiem ze starymi Alone?ami jest bohater, czyli Edward Carnby, prywatny detektyw oraz ekspert od spraw paranormalnych. Twórcy od samego początku nie ukrywali, że nowy Alone ma mieć ściśle filmowy charakter. I faktycznie. Fabuła została skonstruowana na wzór telewizyjnych seriali - całość podzielono na osiem epizodów, te zaś poszatkowano na pomniejsze sceny. Wszystkie sekwencje wieńczy charakterystyczne zakończenie (urwanie akcji w niezwykle emocjonującym momencie, by gracz za wszelką cenę chciał się dowiedzieć, co stanie się dalej), zaś każda kolejna rozpoczyna się skrótowym przypomnieniem wydarzeń z poprzednich odcinków. [Eugeniusz Siekiera]

Gra o tron: Początek PL

Pegi: 12

Wymagania:

Windows XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,2 GHz, 2 GB RAM, GF 6600/ATI Radeon X1600, 7,7 GB na dysku twardym

Gatunek: strategia

Multiplayer: do 8 graczy

[fragment recenzji]

Autorom należą się pokłony za odważną próbę oddania charakteru świata ?Pieśni lodu i ognia? w strategii nietypowej, oferującej bogactwo możliwości, jakiego próżno szukać gdziekolwiek indziej. Złożona z dwudziestu misji kampania rzeczywiście stanowi przegląd kluczowych zdarzeń prowadzących do tego, co działo się w ?Grze o Tron? - od lądowania Aegona Zdobywcy, przez rebelię Blackfyre'ów, po walki z Dzikimi zza Muru w roku 300. [Monk]

Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

Shank

Pegi: 18

Windows XP/Vista/7, CPU 1,7 GHz, 2 GB RAM, GF 6800 Ultra/ATI Radeon X1800 GTO, 2,1 GB na dysku twardym

Gatunek: platformowa

Multiplayer: co-op do 2 graczy

[fragment recenzji]

Shank jest wielkim hołdem dla filmowej twórczości Rodrígueza i Tarantino. Mamy tu więc m.in. meksykańskiego zakapiora z kucykiem (wypisz, wymaluj Danny Trejo), gościa w masce sado-maso, którego wzorem był zapewne Pokrak z "Pulp Fiction", i zabójczą piękność z mieczem samurajskim. Dorzućmy jeszcze do tego przemoc serwowaną w groteskowych ilościach, dorosły język oraz prostą opowieść o wendecie. Cała gra sprowadza się do brnięcia w prawo i nabijania kombosów na podsyłanych hurtowo przeciwnikach. Regularnie pojawiają się oczywiście bossowie, na których trzeba znaleźć odpowiedni sposób. [CormaC]

post-4-0-33053700-1365144082_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!

Super okładka. Wg badań zleconych przez CDA takie artworki napędzają sprzedaż. Lecę, pędzę od razu do kiosku by kupić ten numer. No nie mam wyjścia. I czemu w skanie okładki nie ma grzbietu z literką "C"?

Kod do Anno Online? Co to jest?? Pierwsze słyszę. Czemu recenzji nie było? No i Smuggler Otwieracz nie liczy się do objętości recenzji. Czyli mamy 4 strony o Bioshocku. Chyba, że daliście 8 stron (razem z otwieraczem). Pozostałe recenzje to też zacne tytuły - dla zainteresowanego gracza jest co czytać. Czy tekst o Valve to kolejna laurka jaki to Steam jest super ekstra fajny i że jest dobrodziejstwem dla graczy?? Nie tak dawno był w CDA txt o wirusach - liczę na nowe informacje. I czy o IBM pisze ulubiony Bartek Kluska czy nie? Czytniki - czy wszystkie czytają pdf i .txt? Ciekawe jakie ceny hmm... A lista urządzeń jest naprawdę zacna - oby więcej takich wyborów.

Podobno "majowe" numery zawsze sprzedają się słabo. Treściowo to CDA jest naprawdę mocne. Ale czy bez wsparcia WoT i hitowych pełniaków dociągnie do 80 tyś? Trudno mi powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!

Super okładka. Wg badań zleconych przez CDA takie artworki napędzają sprzedaż. Lecę, pędzę od razu do kiosku by kupić ten numer. No nie mam wyjścia. I czemu w skanie okładki nie ma grzbietu z literką "C"?

Bo tam nie ma "C"?

No i Smuggler Otwieracz nie liczy się do objętości recenzji. Czyli mamy 4 strony o Bioshocku.

6 stron, z czego 4 tekstu, zgadza sie, to chyba oczywiste, ze temat nr zawiera otwieracz.

Czy tekst o Valve to kolejna laurka jaki to Steam jest super ekstra fajny i że jest dobrodziejstwem dla graczy??

Poczytaj. A przy okazji powiedz mi ile wczesniej takich laurek bylo, skoro ponoc ta jest KOLEJNA?

I czy o IBM pisze ulubiony Bartek Kluska czy nie?

No niestety tylko twoj ukochany Smuggler, ale za miesiac bedzie kolejny (i IMO bardzo ciekawy i na niecodzienny temat) tekst Bartka.

Czytniki - czy wszystkie czytają pdf i .txt? Ciekawe jakie ceny hmm... A lista urządzeń jest naprawdę zacna - oby więcej takich wyborów.

Tak, wszystkie to lapia, a przy okazji (bo to moje dzielo) okazuje sie, ze sa juz naprawde fajne ceny na nie.

Podobno "majowe" numery zawsze sprzedają się słabo. Treściowo to CDA jest naprawdę mocne. Ale czy bez wsparcia WoT i hitowych pełniaków dociągnie do 80 tyś? Trudno mi powiedzieć.

Otoz to. Maj i listopad to dwa miesiace, kiedy (z przyczyn, ktorych nikt tak naprawde nie zna) prasa (w tym CDA) zwykle ma dolek. Ale liczymy na wyjatki od reguly. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To hasło "Mam co czytać" też już odpadło?

A to słowo "laurka" odnosi się do tego, że ostatnio pokazujecie tylko zalety Steama, bo dajecie sporo pełniaków wymagających go.

W październiku? Początek studiów, picie, dziewczyny, zapisywanie się na zajęcia,wprowadzanie się do akademika, picie, imprezy, picie :P:D:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To hasło "Mam co czytać" też już odpadło?

a jaka literka jest teraz? jeżeli ta, co myślę, to się bardzo cieszę, że jeden z moich faworytów jednak trafił na grzbiety biggrin_prosty.gif

Powiem tak, - jest tam haslo, ktore w nr 08/13 da dodatkowy i w sumie niezaplanowany efekt komiczny (I hope so...) dla tych, ktorzy beda mieli wszystkie nr CDA z tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spojrzenie na okladkę- nie podoba mi się. Może w realu będzie lepsza.

Recenzje- najbardziej interesuje mnie recka Bioshocka,

Publicystyka- może być. Nie ma wybitnych tematów, ale z chęcią poczytam

Pełniaki- strategia dla brata, dla mnie nic :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A jak ktoś kupuje w Carefourze to będzie gorsza? tongue_prosty.gif

Smuggler duże będą zmiany w stosunku do tekstu o tym IBM który był w CDA jakieś 10 lat temu? Czy tylko zamieniliście 20 na 30? smile_prosty.gif

@Berlin

Nas się pytasz? Smuggler właśnie specjalnie nie zeskanował grzbietu i trzeba czekać do wtorku.

Będzie recenzja tego Anno Online w CDA??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod do Anno Online? Co to jest?? Pierwsze słyszę. Czemu recenzji nie było?

Było o tej grze w dziale "W produkcji" w numerze 03/2013. Jeżeli grałeś w Anno, to wyobraź sobie tę grę... i dopisz "Online" do tytułu. To prawie taka sama produkcja, tylko ma parę udogodnień i jest nieco mniej rozbudowana. No i jest free-to-play. Obecne bodajże jeszcze w fazie bety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pełniaki to w Shank zagram z ciekawości, Alone in the Dark to gra nie dla mnie, zaś jeśli chodzi o Grę o Tron: Początek to normalnie bym jej nie kupił, ale jako dodatek do czasopisma to chętnie sprawdzę. Okładka mi nie za bardzo się podoba, ale to raczej kwestia gustu. Co do zawartości... hmmm... reportaż z pierwszego turnieju StarCrafta II w numerze? No to się redakcja pospieszyła, bo premiera StarCrafta II miała miejsce w 2010 roku i w tym właśnie roku był pierwszy turniej w tej grze. No dobrze, dobrze wiem, że chodzi o pierwszy turniej StarCrafta II: Heart of the Swarm, ale ja siedzę w temacie SC II więc wiem o co chodzi, zaś niektórzy czytelnicy mogą się poczuć zdezorientowani.

Poprawiono. {smg]

Dobrze, że w numerze jest sporo publicystyki. Będzie co poczytać w samolocie, kiedy za kilka dni będę leciał do Kanady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością przeczytam teksty o Thi4fie. Ciekawo prezentuje się też tekst o Steamie. Tylko jedno mam pytanie - dlaczego na okładce nie ma Thi4fa, tylko Battlefield? Ostatni numer, zapowiedź Wiedźmina, okładka z medalionem a tu nic ?

@8azyliszek: wyobraź, że pobawię się w renegata i nie kupię magazynu w dniu premiery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deBug

Teraz już nie ma znaczenia - ten numer będzie normalnie zalegał na półkach do ostatniego dnia. Zresztą pisałem - rano pierwszego dnia to mój sposób kupowania, każdy ma własny.

Pamięć mam dobrą tylko dziurawą smile_prosty.gif

Małe zdjęcie i specyfikacja tego IBM było dokładnie 12 lat temu w CDA (5/01) ale tekst był przekrojowy - cała 20-letnia historia PC. Zaś EGM pisał o PRZYSZŁOŚCI a nie przeszłości PC w CDA 1/04. Ale jak przebijałem się przez te wszystkie roczniki, to znalazłem też (chodzący mi po głowie) artykuł o Steamie sprzed 8 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie literówkę (nie 550 ti boost tylko 650). Takich literówek ostatnio macie sporo i to w samym piśmie a nie w zapowiedziach (wczoraj np dopatrzyłem się 3750k zamiast 3570k, wcześniej tez jakieś 3 widziałem). To taka mała uwaga. Numer zapowiada się świetnie. Ciekawi mnie Wasza ocena Bioshocka i God of Wara. Fajne tez pełniaki. Ogólnie czekam na numer smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...