Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slaughter

Nawigacje Satelitarne GPS

Polecane posty

Witam , nie zauważyłem żadnego tematu o nawigacjach satelitarnych na tym forum (oczywiście użyłem szukajki). Czy moglibyście mi polecić jakąś dobrą nawigację satelitarną do 1000zł z dobrą mapą Polski? Czytałem artykuł o nawigacjach w CDA , ale nie ma tam wystarczającej ilości informacji , a zresztą artykuł jest sprzed trzech miesięcy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GPSami jest pewien maly problem. Otoz sam korzystam z Tomtom Go720. Pierwsze wrazenie - super. Bogato wyposazone urzadzenie: odtwarza mp3, bluetooth, zestaw glosnomowiacy, mapa UK/Ireland + West Europe (az do granicy Polska/Niemcy) itd. Jest jedno male ALE. Nawigacje satelitarne sa tak naprawde przydatne tylko gdy jedziesz do miasta. Gdy ustawilem w Tomtomie, ze chce jechac na lotnisko Robin Hood (kolo Doncaster), wskazal mi droge strasznie okrezna. Niby najszybsza, ale po co mam nabijac niepotrzebnie km. Pojechalem wiec bez GPSu. Droga krotsza i szybsza (szybsza nawet od tej co GPS wskazal). Korzystalem tylko ze znakow drogowych, a przed podroza zerknalem tylko na mape, by dowiedziec sie jaka droga tam prowadzi (A635). Inny przyklad: Wracam z Leeds do domu. Przejazd przez centrum. Godziny szczytu. KOSZMAR!! GPS mowi mi: "zostan na prawym pasie". Za sekunde zmienia zdanie: "Zostan na lewym pasie". Za sekunde znow "Zostan na prawym pasie". I nie moze sie zdecydowac. Dosc czesto glupoty pokazuje i mowi. Juz kilka razy wpakowal mnie w slepa uliczke (pierwszy raz na rondzie, a drugi gdy w listopadzie ub.r temu wracalem z Doncaster). Tak wiec GPS idealnym urzadzeniem nie jest. Gdy nie jade do centrum duzego miasta (Leeds, York), to Tomtoma nie biore. Biore za to okulary i patrze sie na znaki. Szybciej i bez nerwow (co ten cholerny tomtom znow za pierdoly mowi :angry: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS jako taki to bardzo przydatna zabawka, ale nie do samochodu, tutaj tak jak pisze Adam - musi być to naprawdę dobry sprzęt który nam wskaże naprawdę dobrą drogę, a i wtedy przyda się tylko do dojazdu do miasta, bo w centrach to trzeba patrzeć na znaki, pieszych wpadających biegiem pod koła, tramwaje, autobusy, rowerzystów...

Za to mam dobre doświadczenia z bieganiem z GPSem po górach, tam naprawdę sie przydaje gdy nie mamy w zwyczaju zwracać uwagi na takie detale jak szlaki turystyczne, GPS potrafi uratować skórę gdy kompas i mapa wyprowadzają nas w pole.

Co do konkretnych urządzeń to mam dobre doświadczenia z produktami Garmina. Dokładne, i szybko znajdują swoje koordynaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba temat moze pozostac :)) Toz to oczywiste, ze jak jedziemy to musimy patrzec sie na znaki i innych uzytkownikow drog (piesi, kierowcy), a nie gapic sie nonstop w 4,3" ekranik. GPS jest dobry, ale tylko gdy jedziemy do miasta. Wpisujemy ulice i nas tam zawozi. Zna nawet slepe czy jednokierunkowe ulice, chociaz czasem zdaza mu sie pomylic. GPS ma pomoc, a nie "wylaczac" zdrowy rozsadek i rozwage na drodze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko używam, gdy jadę do jakiejś miejscowości w której nie byłem, no i w większych miastach, pomaga mi wyjechać. Znacie motyw, jak facetka jest na środku mostu, a nawigacja każe jej skręcić w lewo rotfl. nie warto do końca ufać nawigacjom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...