Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bartek5

Problem z komputerem po wymianie płyty głównej.

Polecane posty

Witam.

Otóż mam następujący problem. Postanowiłem wymienić swoją starą płytę główną (intel dg33bu) na coś lepszego (Asus p5n-e-sli) jednak procesor (intel celeron 430) i grafikę (Geforce 8800gt 1gb) pozostawiłem bez zmian. Gdy włączam komputer Pojawia się komunikat.

"Warning: Lan cable Fail

Please check the lan cable has been connected to onboard Lan correctly"

Jednak klikam "F1 to continue" Następnie wybieram opcje "uruchom system Windows normalnie". No i wtedy lipa. Czarny ekran i nic się nie dzieje. To samo gdy próbuje włączyć bios. Czy to wina zasilacza? Mam Modecoma 350w.

Proszę o odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w ogóle Ci się sprzęt na tym zasilaczu podnosi :D

Opisany przez Ciebie problem jednak nie wygląda na powodowany zasilaczem. Skoro już wystartował - powinien dać Ci wejść do BIOS.

1. spróbuj resetu BIOS - po pierwszym starcie pownien Cię poprosić o wejście do BIOSu i ustawienie parametrów.

2. Czy reinstalowałeś system po wymianie płyty - często bardzo pomaga.

3. co jeszcze masz zamontowane w tym kompie (chociaż to co już wymieniłeś sugeruje trochę mocniejszy zasilacz - 400-450W)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komputerze mam jeszcze napęd dvd, dysk twardy i 2x1gb ram ddr2. I jak zrobić ten reset biosu? A systemu nie mogę przeinstalować bo nie mam płyty.

A i jeszcze jedno. Dzisiaj z ciekawości wymieniłem procesor na Intel pentium d 805 2.6 ghz. Komputer włączał się na 2-3 sekundy a potem wyłanczał i to jest wina zasilacza prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...