Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcos

Macho HR-02 - temperatury w porządku?

Polecane posty

Witam,

Zamontowałem sobie dziś chłodzenie Thermalright HR-02 - Macho - Black White (http://www.morele.ne...k-white-517030/).

I zastanawiam się czy temperatury jakie teraz uzyskuję są optymalne (czy wszystko jest w porządku... ).

Średnia temperatur 4 rdzeni w stresie to: 51 - 52 °C (Obciążenie programem Prime95). Mój procesor to Intel i5 2500k 3.3 Ghz (jeszcze nie kręcony).

IDLE to jakies 36 - 37 °C

Temperatury screen: http://i41.photobuck...zps584a9ec0.png

Obudowa: CoolerMaster CM 690 II Lite (tj. w obudowie są tylko 2 wentylatory, wprowadzający 140 mm i wyprowadzający 120 mm).

Zastosowałem pastę Arctic MX-2 (aplikacja: ziarnko grochu)

Zastanawiam się nad dokupieniem jakiegoś wentylatora do budy, może jakiś Enermax...

Czy przy takich temperaturach można śmiało kręcić ten procesor ? Mam nadzieje na jakieś 4.2 - 4.5 Ghz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wygląda to OK. Wentylatorów jak najbardziej można dokupić, np. Thermalright TY-140 (lub pochodne) na top i dobry 120mm (np. SilentiumPC Sigma jak ma być tanio) na front w zatoki 5,25" (jeśli masz 3 wolne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są ok, może nie ma jakiegoś "szału" - może pasta?

Ale kręcić możesz śmiało, generalnie to nawet temperatury typu 88'C po OC w stresie są normalne i nie ma się czym stresować - nie spali się, a na żywotność to wpływu większego nie ma (bo i tak niezbyt często jest obciążany w 100%).

Co do wentylatorów - jaki budżet na nie masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta to MX-2 i jest to dość dobra pasta (przynajmniej tak twierdzą testy). Pytanie tylko czy dobrze ją nałożyłem, tj. zrobiłem teoretyczna kulkę wielkości ziarnka grochu na procesorze a potem przyłożyłem radiator. Trochę mi podczas montażu odskakiwał od procesora ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie potem na "optymalne" wymienianie ciepła między procesorem a miedzią.

Dokupię jakieś wentylatory do obudowy. Jest to dobra obudowa i ma sporo miejsc na dodatkowe wiatraki. Myślę, że z dwa dodatkowe na początek wystarczą (nie drogi Enermax bądź SIlentiumPC na TOP).

Właśnie się zorientowałem, że z przodu obudowy mam tylko 1 x 120 mm, lepiej go wymienić na jakiś 140 mm ? (CoolerMaster CM 690 II Lite lub Basic).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...