Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gerevald

Rozwiązany: Słaba optymalizacja komputera

Polecane posty

Witam, przyjaciel ma problem z komputerem co skladal dla swojego brata

posiada:

Płyta głowna GA-945PL-S3

Procesor Intel Pentium D 2,6Ghz x2

Karta Graficzna GeForce 8600GT 1GB

Ram 2GB DDR2

Dysk 80gb

Zasilacz 350W

Otóż problem jest z optymalizacja systemu co bardzo ciezko pracuje,

nawet gra League of Legends musi byc ustawiony na niskich detalach zeby chociaz dobrze dzialalo, a powinien chociaz na srednich

w czym moze byc problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może tkwić w zasilaczu. Podaj dokładnie jaki model.

Jaki ma system? Wszystkie aktualizacje systemu pobrane?

Usuń śmieci CCleaner oraz sprawdź komputer pod kątem wirusów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest Windows Xp ale nie oryginalny, w CCleaner bylo czyszczone, pousuwywane te toolbary co jego mlodszy brat wgral, a jesli chodzi o zasilacz, to pewno z tym z kategorii czarnej listy bo nie pamietam jaki to model

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz może być przyczyną problemów. Te z no-name mogą być przyczyną niestabilnej pracy komputera. Na początek on jest do wymiany- ewentualnie sprawdzić na PC na innym markowym zasilaczu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam użyć programu TuneUp Utilities 2012 - podczas gry spróbuj włączyć tryb turbo. Oprócz tego zdefragmentuj dysk za pomocą TuneUp i usuń wszystkie śmieci. Po takim zabiegu komputer zyskiwał u mnie drugą młodość. smile_prosty.gif

TuneUp Utilities był dołączany w ostatnim czasie do czasopisma PCFormat, więc problemów z jego zdobyciem raczej nie powinno być.

Możesz także użyć Game Boostera, ale nie wiem dokładnie czy przynosi to jakieś skutki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obiema "łapami" za pomysłem z Tune Up Utilities 2012 sam mam go zainstalowanego na każdym komputerze w domu. Bardzo dobry program do optymalizacji systemu i, jak wspomnial kolega post wyżej, do wyciągnięcia kilku dodatkowych FPSów w grach dzięki trybowi Turbo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej niby podstawie wnioskujesz że LoL powinien na tym kompie co najmniej na średnich chodzić? Są gry lepiej i gorzej napisane pod względem optymalizacji. LoL grafiką nie zachwyca, ale ma dość duże wymagania, u mnie gra nie ma szans chodzić na czymś wyżej niz high. Jakbyś wymienił procek na jakiś przyzwoity to może na średnich ustawieniach byś pograł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...