Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bazylov

Dobry router do 500zł.

Polecane posty

Witam, mam taki problem w domu że osoby dzielące ze mną łącze są ogromnymi fanami różnych seriali, a jako jako jedyny gracz przez to cierpię brakiem możliwości grania w jakiekolwiek gry online wymagające niskiego pingu. Tak więc mam pytanie, czy zakup dobrego routera w czymś by tutaj pomógł? Czy odpowiednio ustawiając QoS na takim routerze mógłbym uzyskać niskie pingi nawet jakby przykładowo dwie inne osoby włączyły ściąganie/stream?

Słyszałem że dobre routery są drogie, jednak 500zł to i tak max jaki mogę wydać na ten cel. Czy w ogóle jest sens czy to będzie 500zl wyrzucone w błoto?

Od razu dodam, że na sieciach za bardzo się nie znam. Tzn skonfigurować router jeszcze potrafię i zrobić w nim parę rzeczy, ale z teorii leże. Obecnie używam TP-LINK TD-W8950ND i jest raczej średni, próbowałem skonfigurować na nim QoS ale niestety nic to prawie nie dało. Poczytałem trochę na necie i ludzie pisali że przy takim modelu nawet nie ma sensu się bawić w QoS :P

Tak więc proszę o rady, czy opłaca się kupować taki router i jeżeli tak to jaki?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji by wszyscy byli zadowoleni wyciągając z łącza co się da. Jeśli sporo osób będzie oglądać seriale będzie miał wyższy ping i nic z tym nie zrobisz. Możesz im "sztywno" ograniczyć pasmo, co nie zmienia faktu, że oni będą niezadowoleni bo wszystko będzie wczytywać się powoli, a ty również pingów nie będziesz miał najniższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki to będzie sprzęt, bo za te 5 stówek można już kupić solidną maszynę. Np. Netgear R6300-100PES ma opcję połączenia z prędkością do 1300 Mb/s, 4 porty Gigabit oraz dwa porty USB, no i funkcja QoS. Póki co działa bez problemów - przejrzyj sobie testy w sieci. W tym budżecie można trafić naprawdę dobry sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...