Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GentlemanJah

Problem przy stawianiu serwera do gry !

Polecane posty

Witam ,otóż mam problem z postawieniem serwera do gry Minecraft na moim zewnętrznym ip ,które nie dawno zmieniłem z wewnętrznego. Dostałem moje przydzielone ip , skonfigurowałem pliki serwerowe minecraft'a oraz w routerze zablokowałem sobie ipv4 aby było stałe. Problem zaczyna się gdy jedynie kolega który też ma zewnętrzne ip może wbić na serwer ,a reszta nie ma nie może. Moje przydzielone ip to :[ciach]

Tu tutaj screen z routera i ipconfig : ipconfigl.jpg

routernh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WAN'ie zostaw IP jako dynamiczne a nie statycznie, gdyż to usługodawca go przydziela i gdy tylko się zmieni padnie ci cały internet. Zarezerwuj adres IP dla komputera, który ma być serwerem (szukaj w DHCP zakładki Address Reservation). Później skonfiguruj firewalla po stronie komputera. Jeśli dalej nic z tego to do DMZ wpisz IP komputera-serwera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak dodać te reguły ? Nie używałem w ogóle tego firewalla, a poza tym nie wiem co wpisać żeby odblokować serwer gry ;< Jakby ktoś mógł to niech wytłumaczy ;3 EDIT : A w tej rezerwacji ip ,to dać to ipv4 ? Bo wpisałem 192.168.1.50 i adres mac 00-27-19-E7-2F-35 źle czy dobrze ? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...