Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Commandos37

Rozwiązany: Zakup routera do 150 pln pod Neostradę 10 Mb/s

Polecane posty

Witam,. Tak jak w temacie, potrzebuję nowego routera ADSL pod Neostradę 10 Mb/s.

  • Mogę przeznaczyć 150 złotych, ale wolałbym nieco mniej.
  • Z ap będą łączyć się: pc (najpewniej kablem), laptop i smartfon, tudzież tablet.
  • Z racji tego, że dom jest duży, potrzebuję w miarę mocnego sygnału (lubię posiedzieć w kuchni z internetami pod ręką, bo lodówka blisko ;P)

Na swoim blogu Politan poleca EdiMax AR-7284WnA za około 120 i Asusa DSL-N10 ver.B droższego o dwie dychy.

Czym droższy różni się o tańszego? I czy jest sens dopłacać do NetGear DGN2200-100PES?

I jeszcze jedno pytanko, czy powyższe routery umożliwiają przydział priorytetów - gra w sieci > pobieranie w tle? Pytam, gdyż wypadłem z tematu, a od dłuższego czasu używałem jakiegoś starego no_name'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus jest droższy, ponieważ jest to dość nowy model. Posiada on też opcję EzQoS, która może zainteresować cię gdyż możesz przydzielać procentowo priorytety dla P2P, gier itd. EdiMax jest wart polecenia, jeśli ktoś oczekuje większej możliwości ("zaawansowanej") konfiguracji.

NetGear to już inna półka cenowa. 2x większy transfer po WiFi (do 300 Mbps) + port USB, który można wykorzystać przy podłączeniu np. zewnętrznego dysku twardego. Rozwiązanie świetne, jeśli masz podłączony pod internet TV. Router zdecydowanie nastawiony na "multimedia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...