Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheEquinoxe

Rozwiązany: Kupno karty sieciowej WLAN

Polecane posty

Hej, potrzebuję zdobyć kartę sieciową z wifi i potrzebuję Waszej pomocy w wyborze.

-do 100zł

-na PCI lub USB (chociaż preferowałbym PCI)

-router, z którym się będzie łączyła to Asus RT-N10

-dostawca internetu to UCP, prędkość 25Mb/s

Generalnie poszukuję czegoś z bardzo dobrym zasięgiem, gdyż w miejscu, w którym stoi komputer jest dosyć słaby, a nie mam możliwości przestawienia go. Miłoby było też gdybym mógł dostać tę kartę w saturnie albo mm, w salonie w Szczecinie, aczkolwiek nie jest to główne kryterium wyboru :) Przede wszystkim zalezy mi na świetnym sygnale. Myślałem, o czym takim http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn951n-292103/ Czy może jednak można dostać coś lepszego w tej cenie/trochę taniej? Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, gdzie od Twojego komputera stoi router.

Proponowałbym za miast bawić się z Wifi, puszczenie sygnału internetowego przez sieć elektryczną, np: firma Devolo oferuje takie zabawki - pluginy sieciowe (cena to około 100 zł). Można je kupić w salonie TP (Orange).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a z tym to mnie zaciekawiłeś, na jakiej zasadzie to działa?

@Edit: Coś tam szybko poczytałem o tym, no i niestety cena za takie ustrojstwo jest jednak trochę wysoka...

Co do kompa to niby stoi jakieś 6-7 metrów od routera, lecz niestety (przynajmniej z moją obecną kartą sieciową) mam dosyć słaby zasięg, a prędkość spada nawet do 1Mb/s co dla mnie jest jak z ekopi kamienia łupanego wink_prosty.gif (chociaż lapek z tym miejscu nie miał problemów, dlatego wyeliminowałem winę routera).

Jeszcze jedno pytanie, jak i czy w ogóle przedmionty takie jak kaloryfery, okablowanie itp. (generalnie metal) wpływają na jakoś odbieranego sygnału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta, którą podałeś jest bardzo dobrym wyborem. 6 metrów od routera nie powinno stanowić większych problemów. Przedmioty metalowe potrafią skutecznie zakłócać sygnał, chociaż wiadomo, że ciężko takowych uniknąć. Ten ASUS ma też wymienialną antenę, tak więc gdy dalej będą problemy to zostaje wymiana anteny na mocniejszą. Co do transmiterów sieciowych polecanych przez użytkownika @Sepowaty, nie opłaca się ich brać na krótkie odległości. Potrafią one rozwiązać problem z sygnałem na piętrach, ale jest to za duży wydatek jak na małą odległość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...