Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

t3tris

Jaka jest najlepsza pełna wersja w historii CDA II

Polecane posty

Druga odsłona tematu.

W stosunku do poprzedniej edycji zostają wprowadzone następujące zmiany:

+ posty bez uzasadnienia będą bezwzględnie usuwane;

+ "farjkraj dwa, bo morzna szczelać" to nie jest post z uzasadnieniem - jako takie rozumiem rozsądną argumentację;

+ nie piszemy w temacie wielokrotnie w krótkim odstępie czasu - nie uwierzę, że dla Ciebie każdy nowy numer zawiera najlepszą grę;

+ do dyskusji o konkretnych produkcjach służy inny dział.

Życzę przyjemnego postowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Sacred 1 Złota Edycja. IMHO najlepszy hack'n' slash ever. Diablo II do pięt mu nie dorasta, w trójkę nie grałem bo nie podobają mi się rozwiązania techniczne. A Sacred był piękny - rzut izometryczny, nie żadne TPP albo FPP w 3D gdzie kanciastość modeli postaci czy grafiki aż w oczy biła. Ręcznie rysowane tła, olbrzymi świat prawie bez szwów, 7 zróżnicowanych choć dość klasycznych postaci, masę złotych zestawów które naprawdę można w całości skompletować bo skrzynka/schowek jest odpowiedniej wielkości. Jedyne 2 wady dla mnie to brak połączenia podstawki i krain dodatku (jak w Diablo II) oraz brak własnego domostwa (jak w Fable). Miało się kupę kasy ale nic wartościowego do kupienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Tony Hawk's Pro Skater 4- najlepsza gra, jaka mam z CDA- dostałem ją od szwagra. Trudna, wymagająca, wciągająca... Niesamowita! Misje na czas, nowe triki, różnorodne zadania... Kto nie grał, nie wie, co traci; ok.gifthumbsup.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym pełniakiem był Mass Effect, nigdy bym po niego nie sięgnął gdybym musiał za niego normalnie zapłacić, ponieważ miałem dość nieprzychylną opinię o nim. Teraz po zaliczeniu całej trylogii wiem że było warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym pełniakiem był Mass Effect , gra w którą grałem już kiedyś , na konsoli , sprawdziłem czy znowu będe się tak świetnie bawił , przeszłem grę przy 2/3 podejściach , a skończyłem ją w 15/16 h , obok Dragon Age'a (Jedynki) i kilku innych gier jest jedną z najlepszych gier w jakie grałem. Genialna fabuła , fajny system walki , oraz połączenie strzelanki i RPGa . Jedna z najlepszych gier dekady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili pomyślałem o drugiej części Gothica, co prawda grałem już przed premierą w CDA, ale mam do tej gry ogromny sentyment. Potem pomyślałem o...Blitzkrieg horyzont w ogniu. Prawdę mówiąc nie wiem czemu ta gra mnie tak do siebie przyciągnęła. Przestarzała grafika i mechanika nie pierwszej świeżości. Może to być spowodowane moim zamiłowaniem do WW2, po za tym oczarowała mnie swoboda przechodzenia misji i względny realizm tej produkcji (żadnej produkcji jednostek w czasie gry czy zbierania surowców). Kampanię przeszedłem z największą przyjemnością. Potem zaczęło się zaliczanie misji dodatkowych.Przechodzenie wszelakich misji na ostatnim poziomie trudności dawało mi naprawdę wielką frajdę. Uczucie po udanej obronie Singapuru kiedy zostały dwa działa, garstka żołnierzy oraz resztki sił pancernych i brak lotnictwa - bezcenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wybrać najlepszego pełniaka bo w tym czasopiśmie było kilkanaście genialnych gier, ale pokuszę się o mały ranking.

3. Prince of Persia- genialna gra od Ubisoftu, niestety całej nie przeszedłem z powodu małej ilości czasu.

2. Tomb Raider Anniwersary- wciągnęła mnie ta gra. Myślałem, że po "ledwie" przejściu "Legendy" nie będzie chciało mi się grać, lecz sie myliłem :)

1. Mass Effect.- nie trzeba wyjaśniać o co chodzi. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% Devil May Cry 4

To od CDA i tego pełniaka zaczęła się moja miłość do tej serii i do slasherów ogólnie. Fenomenalny gameplay i zabójcza grywalność i replayability. No i odpaliła się na moim koszmarnie koszmarnym sprzęcie, także to też jest warte wspomnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie narazie Just Cause 2. Bardzo fajna gra, jak kiedyś mówiłem łącząca exploring z [ciach!]. Gdyby nie CDA, po grę nie sięgnąłbym, niestety jedynkę w CDA przegapiłem. Ogólnie gra bardzo ciekawa, misje główne to było coś niesamowitego, a do tego jeszcze misje poboczne... Po prostu ich różnorodność, jak i ilość dla mnie jest powalająca.

Opinia ta raczej się nie zmieni dopóki CDA nie da serii Assassin's Creed (jeśli wogóle, ale trzeba mieć nadzieje) albo innej gry podobnej typem do właśnie takiego Just Cause'a czy np. Tomb Raidera

Nie używamy wulgaryzmów nawet w postaci wykropkowanej. Polecam lekturę regulaminu. - t3t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza pełna wersja w CDA? Jak dla mnie jest wielu kandydatów - Gothic 3 Złota Edycja, Fable , Far Cry 2 czy Devil May Cry 4. Ostatecznie wybiorę Gothica 3 - saga z historią, oczywiście genialna rozgrywka, godziny gry. Czekam na AC albo Wieśka w CDA ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to w 2012 nie było nic co by tak naprawdę poderwało mnie z krzesła. W poprzednich latach było sporo super pełniaków (choć ja tam najlepiej wspominam demo Jedi Knight II sprzed kilku lat:-), dlatego liczę, że w tym roku ustrzelicie nam coś przewspaniałego ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam 3 takie najlepsze moim zdaniem(dwie z nich to serie)

3:Obie części Kane & Lynch,za naprawdę genialną i dorosłą fabułe(do dwójki mam troszkę pretensje gameplayowe ale jest całkiem dobrze)

2.Resident Evil 3,4,5-fan boj on :D a tak serio,mam po prostu do tej serii sentyment ze wsgledu na młode lata jak się grało w te starsze części na psx :) (Kiedy szóstka? :D)

1.Painkiller HD- ja wręcz uwielbiam tego typu gry,nie myśleć,tylko strzelać :D

i ten klimat,mniam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych gier w CDA było mnóstwo, ale chciałbym tu powiedzieć o dwóch dla mnie chyba najważniejszych.

Po pierwsze Richard Burns Rally - to po prostu najlepszy symulator rajdowy, konkurencji właściwie brak. Gra mimo blisko 10 lat wciąż żyje za sprawą społeczności skupionej wokół modów takich jak RSRBR2013, RBR Czech plugin czy RBR World. W tego ostatniego moda pogrywa sobie nawet R.Kubica, co można zobaczyć na YouTube'ie.

Druga gra którą chciałbym wyróżnić to Mass Effect - za to, że swoim rozmachem, fabułą i cała otoczką wywarła na mnie naprawdę duże wrażenie. Tak duże, że dzięki niej znowu poczułem się jak dzieciak, którym byłem grając w Fallout'y (również z CDA:)). A to już naprawdę wiele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CD-A regularnie kupuje od nr. 198 więc jestem całkiem "zielony" z pełniakami. Ale mam wcześniejszy numer 186 w którym był Re 4 który, był i jest świetny, ponieważ co do Re5 albo Re 6 to jest prawdziwy survival. Liczył się każdy pocisk. Mam też Ninja Blade z tego pisma i gra była super. Niedoceniona bo jak zwykle Japonia którą atakują wielkie mutanty. Ale był system upgrade który był całkiem niezła, ale mógł by być lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tak czytam, czytam i dochodzę do wniosku, że stare ze mnie wapno :) Moim zdaniem ZDECYDOWANIE numerem jeden jeśli chodzi o pełniaki w CDA był jest i będzie UNREAL (tak tak pierwszy Unreal). Dlaczego?

- Ta gra zmusiła mnie te kilkanaście(?) lat temu do kupienia mojego pierwszego numeru CDA, od tamtej pory przed bitych kilka lat miałem w rękach wszystkie numery. Nostalgia.

- Nadal gram! Co prawda w Turnamenta ale zasadniczo gdyby nie CDA Unreala bym nie poznał.

- Wtedy ta gra to był kosmos, po kilku latach kupiłem UTIII jaki to był zawód! Włączyłem DECK16, ale po klimacie nie został ślad.

Jako drugą najlepszą grę stawiam Deus Ex (ale się wtedy namordowałem z językiem angielskim), pomogła mi w nauce języka, bo musiałem poznać tą historię! Dzisiaj angielski biegle na poziomie profeciency i na to też miała wpływ gra :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najlepszym pełniakiem był ..... nie ma takiego ! CDA kupowałem mało, i mam tylko 3 numery, lecz kiedyś koleczy pożyczali oraz w ogóle coś się o tych grach dodawanych do CDA słyszało. Sumując wszystko bardzo fajny był Far Cry 2, mimo iż monotonność wylewała się z ekranu. Mass Effect również był super. Poza tym Sniper: Ghost Warrior, R.U.S.E. (choć bardziej mu do dobrego przecietniaka), trylogia Hitmana oraz Rainbow Six Vegas na jednej płytce, to było coś. :) :) :) :) ;) ;) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było, i jakie by nie było wspaniałem i tak największą fazę miałem podczas gry w Stalkera Cień Czarnobyla. Rozwalał mnie ten klimat i poczucie ciągłem niepewności czy nie zginiemy na chociażby kolejnym głupim mutatncie, czy zwykłem anomalii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Mass Effect, nigdy bym nie sięgnął po tą produkcję, a tak to w CD-A jak był zagrałem i bardzo mi się spodobał pod względem fabuły jak i mechaniki gry, gdyby nie to to bym się nie wyposażył w całą trylogię ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Just Cause 2 - lubię gry, gdzie można robić totalną rozwałkę i nie martwić się przy tym o szybki zgon.

2. Splinter Cell: Chaos Theory - przeszedłem całą; naprawdę fajnie było wcielić się w tajnego agenta

3. Rainbow Six: Vegas 2 - przypomina mi długie godziny spędzone w multi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. S.T.A.L.K.E.R. - Gra ma świetny klimat i dobrą fabułę, Po dodaniu tej gry stałem się fanatykiem całej serii nuke.gif

2. Just Cause 2 - Strzelanka nawalanka lubie takie gry chytry.gif

3. Kane & Lynch 2 - Świetna fabuła i filmowa akcja

4. Anomaly Warzone Earth - Jedna z niewielu strategii która mi się spodobała

Do rankingu na pewno wskoczy Dead Island na które miejsce to jeszcze nie wiem .

Nie uwzględniałem Far Cry 2 bo mam za słabego kompa żeby odpalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidch24

fajnie streściłeś Mass Effecta- gra o kosmosie XD

Dla mnie best pełniaki in CDA to:

- Just Cause 2 - niby sandbox jak w GTA ale jednak w ogóle inny. Wielkość świata chyba porównywalna do GTA V.

- Far Cry 2 - Niby gra nie jest cudowna ale bardzo miło mi się w nią gra. Kumple w grze, zacinanie się broni i nagłe ataki malarii dają niezłą wczuwę w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Call of Juarez Więzy Krwi. Prawdziwy dzikozachodni klimat, dynamiczna rozgrywka. Fabuła wciągająca (z wyjątkiem wątku "miłosnego" znikąd" wink_prosty2.gif ), udane przerwy na dodatkowe questy... ahhh gdyby tylko były dłuższe. Najlepszy western elektroniczny do czasu RDR. No i mistrzowsko prezentowało się "pudełko" z numeru 189 smile_prosty2.gif

Pozdrawiam, Tirdaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...