Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szerwony

Problemy z routerem TP-Link TD-W8961ND

Polecane posty

Witam. Wczoraj kupiłem nowy router TP-Link TD-W8961ND. Niestety od razu zaczęły się problemy

1. Co jakiś czas zawiesza się, ale tylko "do połowy". Internet działa, można go pingować, ale nie można na niego wejść i zmienić ustawień, trzeba resetować przyciskiem.

2. Dlaczego, gdy ustawiam szyfrowanie TKIP lub TKIP/AES to DHCP musi być na Relay, aby urządzenia dostawały IP (choć nadal nie zawsze dostają, czasami po prostu nie działa) a gdy mam tylko AES to może być na Disabled, a IP nadal jest rozdawany?

3. Mam telefon i tablet z obsługą N, ale gdy się podłączam i sprawdzam prędkość połączenia (w androidzie) jest 65Mbps, a nie 300Mbps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przywróć router do domyślnych, skonfiguruj go ponownie. Jeśli problem dalej będzie występował możesz spróbować na innym kablu. Jeśli zawiechy będą dalej, sprzęt na gwarancję.

2. Pokaż jak masz skonfigurowany DHCP.

3. Zależy od zasięgu, przy czym oczywiście 300 Mbps to czysta teoria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze problem z tym 2. Internet jest radiowy i jest odbierany przez komputer. Na nim jest skonfigurowane DHCP i wszystko inne (router ma mi służyć tylko jako access point). Konfiguracje, które testowałem:

1. DHCP Relay z komputera (192.168.0.1) i szyfrowanie TKIP/AES - rozdaje IP, ale tylko przez chwilę, bo router coś miesza i komputer przestaje rozdawać

2. DHCP Disabled i szyfrowanie TKIP/AES lub samo TKIP - wogóle nie rozdaje

3. DHCP Disabled i szyfrowanie AES - rozdaje zawsze

Nie rozumiem, co ma szyfrowanie do DHCP, a tym bardziej co router miesza w kompie i dlaczego nie działa z TKIP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma 192.168.0.1 a router 192.168.0.11. Gdy ustawiam DHCP na Disabled nie przypisuję ręcznie (jeżeli jest tylko AES) bo wtedy działa przypisywanie przez komputer. Dopiero gdy ustawię TKIP lub TKIP/AES muszę ręcznie. I tu pytanie. Jak zrobić, żeby automatycznie przypisywał z TKIP. Próbowałem DHCP na Relay 192.168.0.1 ale to działa tylko przez chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił to tak:

1. Komputer zostawiasz tak jak jest.

2. Na TP-Linku WAN ustawiasz na Dynamic IP (DHCP).

3. LAN zmieniasz na inny zakres niż rozdaje komputer czyli np. 192.168.8.1 a DHCP np. 192.168.8.10 192.168.8.255, wtedy adresem routera po LANie będzie 192.168.8.1 a komputery w sieci TP-Linka będą dostawały od 192.168.8.10 do 192.168.8.255.

Spróbuj i sprawdź efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już podobnie, tylko że wyłączyłem komputer i całą sieć tworzył wtedy router i działało.

Niestety dalej się zawiesza :( może on jest po prostu uszkodzony. Ja wgl nie rozumiem związku między typem szyfrowania hasła a rozdawaniem IP. Co ma piernik do wiatraka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgl nie rozumiem związku między typem szyfrowania hasła a rozdawaniem IP. Co ma piernik do wiatraka?

Tutaj pojawia się właśnie problem, bo nie ma nic. Problemy mogą pojawić się jedynie na stopie urządzenie ((((-)))) router. Firmware masz najnowszy? Z resztą jeśli działa przy wyłączonym DHCP i włączonym WPA2-PSK z AES, to tak bym zostawił bo to najbezpieczniejsza opcja w tym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem po kablu z kompa (nie tego co odbiera internet), potem po wifi z tabletu i telefonu. Teraz zauważyłem kolejny problem. W mojej sieci są dwa routery. Jeden to ten TP-Link, a drugiego niestety nie pamiętam nazwy. Urządzenia połączone przez wifi nie wykrywają w sieci urządzeń DLNA, lecz po połączeniu do drugiego routera, a potem z powrotem przełączeniu się na TP-Link już wykrywają. Na pewno nie jest to wina tych urządzeń, bo gdy miałem starego Air Live zamiast TP-Link wszystko działało.

Czy może to być spowodowane tym komputerem, który odbiera internet oraz jest serwerem DHCP? Wydaje mi się, że TP-Link nie chce z nim współpracować. Gdy podłączyłem go bezpośrednio do tego serwera DHCP wogóle się nie komunikowały, lecz z moim komputerem działa bez zarzutów. Aktualnie jest on podłączony poprzez huba, co jest bezsensowne bo stoi dodatkowe urządzenie tylko po to by połączyć serwer z routerem. Przypominam, że również przez TP-Link serwer DHCP ciągle przestaje działać. Niedługo będę brał internet po linii telefonicznej i chciałbym żeby służył mi on również jako modem i serwer DHCP, a ten DHCP co jest aktualnie zostanie zlikwidowany. Może wtedy zacznie działać, bo przestanie się "gryźć"

Sorry jeżeli czegoś nie rozumiesz, tak trochę bez składu to napisałem smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie "nie pamiętam nazwy" to Edimax EW-7228APn, sory, że nie podałem od razu ale nie chciało chodzić mi się do drugiego domu :) W trybie N działają dwa Galaxy Ace 2 i Asus Transformer Pad TF300TG, a w G kilka innych laptopów oraz Galaxy Ace i GoClever Tab R75

Po testach z urządzeniami DLNA zauważyłem, że nie trzeba przełączać się na Edimaxa, wystarczy rozłączyć się z TP-Linkiem i ponownie połączyć.

Za chwilę odłączę TP-Link zupełnie od mojej sieci, podłączę pod laptopa i zostawię na kilka godzin. Zobaczę, czy on rzeczywiście "gryzie" się z serwerem. Jeżeli się nie zawiesi to problem z głowy.

A mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego TP-Link ma napisane na pudełku, w instrukcji itp. że wyciąga on 300Mb/s? Przecież żeby mieć 300Mb/s trzeba mieć 5GHz, a on ma tylko 2,4GHz czyli powinien być do 150Mb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten test. Był podłączony tylko do prądu. Działał 2 dni i 3 już był zawieszony :( Może to wada fabryczna i tak mają wszystkie? Jest jakiś odpowiednik w podobnej cenie i o podobnych możliwościach? D-Linki i Linksysy z dwiema antenami zaczynają się dopiero od 200zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest, by była to wada fabryczna. Mam tylko jedno pytanie, skoro już chcesz kupić nowy sprzęt. Czy naprawdę musisz logować się co chwile do tego routera? Z reguły sprzęt sieciowy ma być odstawiony i po prostu działać, skoro problem jest z logowaniem się to nie wiem czy jest sens kupienia czegoś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie pisałem, ale dopiero teraz Netia włączyła mi internet no i... problemy. Jak na razie używam Netia Spot na którym internet działa średnio 12,5 Mb/s i połączenie jest stabilne. Na TP-Linku połączenie co jakiś czas zrywa, internet czasami działa 12, a czasami 0,5 a na dodatek IP jest rozdawane tylko po kablu, po WiFi nie działa. Albo po reklamacji trafiła mi się kolejna uszkodzona sztuka, albo wszystkie tak mają. Pomoc techniczna kazała mi go zareklamować, no więc zareklamuję jeszcze raz.

EDIT 1

Jak na razie opisane problemy minęły, ale jak tego nie wiem. Pewnie za jakiś czas znowu wrócą. Niestety na TP-Linku internet wyciąga max 12Mb/s a na Netia Spot 12,5Mb/s. Ma gorszy modem?

EDIT 2

Miałem rację, problemy wróciły. Nie da się wejść do TP-Link tak jak kiedyś, internet wyciąga max 2Mb/s, co chwile zrywa połączenie z Netią i nie działa UPnP. Pomaga reset, ale tylko na jakiś czas. Przełączam się z powrotem na Netia Spot i oddaję TP-Link na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...