Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Private_Arti

Zmieniony język w menu start, brak opcji wyślij do: adresat poczty, wolny start

Polecane posty

Witam serdecznie,

Mam takie oto trzy problemy. Otóż zainstalowałem sobie program System Ninja aby oczyścić komputer ze zbędnych plików (wszystko mi działało jak w zegarku ale jakiś diabeł mnie podkusił aby sobie oczyścić komputer). Coś w nim było zaznaczone, że po jego uruchomieniu po prostu rejestr systemu się rozpadł. Przywróciłem kopię rejestru, i wszystko niby wróciło do normy. No właśnie, niby. Otóż zauważyłem, że w menu start zmienił mi się język części folderów z polskiego na angielski. Dla przykładu folder Akcesoria wyświetla mi się jako Accessories a folder zarządzania komputerem jako Maintance. Próbowałem rozwiązać problem informacjami z sieci, ale nic to nie daje, podobnie jak ręczna zmiana nazw folderów (natychmiast nazwa zmienia się na angielską). To jedno

.

Drugi problem to brak opcji wyślij do: Adresat poczty - gdy kliknę na jakiś plik prawym myszy i chcę go wysłać, w menu Wyślij do brak jest tej opcji. Bawiłem się w skojarzenia, ustawienia programów domyślnych, dodawanie skrótów ręcznie ? wszystkie działają i się dodają do menu, poza Adresat poczty.

I trzeci problem to to, że czas ładowania systemu przedłużył się czterokrotnie, od momentu zniknięcia paska ładowania systemu, pojawia się kursor i czekam z 5 minut po czym pojawia mi się tapeta. Co ciekawe, system zamyka mi się w 10 sekund. Robiłem defragmentację każdej partycji osobno, oczyszczanie dysków, używałem CCleanera i innych, de fragmentowałem rejestr, nawet sprawdzałem zgodność plików systemowych ? dostałem komunikat że system znalazł uszkodzone pliki i je naprawił ale problem pozostał.

Czy ktoś może spotkał się z takimi problemami i mógłby napisać jak je rozwiązać? Przyda mi się nawet plik desktop.ini innego użytkownika Visty.

BTW System Ninja to fajny program ale po ustawieniu odpowiednich opcji, ja przekonałem się o tym za późno wink_prosty.gif

Dziękuję za pomoc, pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie systemu miałem niestety wyłączone na wszystkich dyskach sad_prosty.gif Wydaje mi się, że duży problem leży w usługach. Wykonałem test wydajności systemu i za każdym razem dostaję informację, że jedna z usług jest źle skonfigurowana i została zatrzymana (mimo, że system zgłasza że działa). Mowa tutaj o usłudze C:\WINDOWS\system32\svchost.exe. Jej uruchomienie nic nie daje. Dla pewności przetestowałem sobie pamięć RAM ale jest w porządku, jutro sprawdzę również dysk twardy oraz nadpiszę fixboota - dam znać czy coś zdziałałem.

Sprawdziłem również dysk twardy, wykonałem naprawę sektora rozruchowego oraz pozostałe polecenia, sprawdziłem dokładnie czy nie mam przypadkiem za mało lub za dużo usług ale nic to absolutnie nie dało. Dodam, że jak już system się załaduje to pracuje wydajnie, podobnie jak gry które chodzą płynnie a także programy. Co się więc stało? Pamiętam, że jak wtedy uruchomiłem komputer po czyszczeniu System Ninji to zmieniła mi się rozdzielczość, nie miałem dźwięku ani sieci. W menedżerze urządzeń praktycznie cały sprzęt miał przy sobie żółte wykrzykniki: wszystko wracało do normy jak każde urządzenie z osoba odinstalowałem i kliknąłem przywróc sterownik. Co za licho?

Acha mam do ciebie Fiftyen pytanie, czy opłaca się przywracać czystą wersję rejestru tak jak masz to napisane w tym poradniku o przywracaniu? Chodzi o to, że jak to zrobię i nie zadziała, to stracę czas i swoje programy a chcę tego uniknąć. Czy orientujesz się czy jeśli mam kopię obecnego rejestru i zrobię nadpisanie rejestru to potem będę mógł zaimportować wpisy odnośnie programów i wszystko będzie oki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie rejestru polega głównie na nadpisaniu rejestru zapisana kopią, mniej więcej tak jak ma to miejsce z czystą wersją, Wydaje mi się, że możesz próbować, ale pamiętaj, żeby kopię rejestru do przywrócenia zrobić z poziomu przeznaczonego do tego programu (np. Erunt), bo inaczej mogą być problemy z przywróceniem zapisanej kopii.

Najchętniej spróbowałbym naprawy systemu z płyty i zobaczył, czy to przyniesie efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsoli z płyty użyłem, aby wykonać polecenia fixboot, fixmbr i rebuildbcd - pomogło to w stopniu minimalnym. Ponieważ wykluczyłem problem sprzętowy postanowiłem zagłębić się w oprogramowanie i po przetestowaniu systemu takimi programami jak AdwCleaner, CCleaner, Malware Ant-Malware (i chyba tuzinem innych) znalazłem Glary Utilities. Przeskanowanie rejestru wskazało prawie 2 tys. błędnych wpisów (o-0) - nie wiem jak to możliwe, aby wszystkie programy, które do tej pory testowałem (włącznie z TweakNow Reg Cleaner) nie znalazły takiej ilości problemów. Po tych zabiegach system włącza się jak powinien i można powiedzieć, że zachowuje się jak rakieta: średni start ok, 30 sekund i zamykanie w 10 sekund. Szkoda że nie działa mi w tym sofcie opcja defragmentacji rejestru (po analizie pojawia się informacja, że pliku nie można przenieść na inny dysk i klops). Z problemów pozostały więc zmieniony język i brak opcji wyślij do Adresat poczty. Właśnie apropos tego ostatniego to w tym programie Glary Utilities jest super opcja, że można wyłączać albo włączać te pozycje z menu wyślij do. Wyłączyłem wszyskie - sprawdzam - nie ma żadnej. Włączam wszystkie - sprawdzam - są wszystkie poza Aresatem poczty. Może po prostu brak jest tej wartości w rejestrze? Nie istnieje program, który naprawiłby ten problem? sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pisząc o skrótach miałeś na myśli dodawanie tego:


C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\OUTLOOK.EXE" /c ipm.note

W folderze SentTo?

Spróbuj jeszcze programu FileMenu Tools. Jeśli to nie zadziała mam jeszcze jeden pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pisząc o skrótach miałeś na myśli dodawanie tego:


C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\OUTLOOK.EXE" /c ipm.note

W folderze SentTo?

Dokładnie o to mi chodziło. Robiłem tak:

1. Będą w folderze SendTo - tworzyłem nowy dokument tekstowy i zapisywałem go jako Adresat Poczty.MAPIMAIL - polecenie nawet nie dodaje się do menu Wyślij do.

2. Będą w folderze SendTo - tworzyłem nowy skrót odwołujący się do:

"C:\Program Files\Windows Mail\WinMail.exe" /c ipm.note

- acha, w Viście nie mam Outlooka tylko pocztę systemu windows czyli Windows Mail - po dodaniu takiego skrótu pozycja Adresat poczty dodaje się do menu Wyślij do, ale po jej wybraniu po prostu włącza mi się poczta a nie tworzenie nowej wiadomości. Co ciekawe, próbowałem różnych przełączników, np. aby po kliknięciu na Wyśli do: Adresat poczty, uruchomiła się poczta ale bez sprawdzania nowych wiadomości - nic nie działa. Ale i tak sukces, że pojawił się ten wpis w menu kontekstowym.

A może ja coś po prostu robię źle? Spróbuję jeszcze pobawić się tym programikiem co polecasz i napiszę co i jak.

EDIT:

Odnośnie zmienionego języka to podmieniłem nawet oryginalne pliki desktop.ini z płyty instalacyjnej Windy, ale oczywiście z marnym skutkiem. Jedyne co to dało to fakt, że mogę sam zmienić nazwy folderów co też uczyniłem, więc problem języka rozwiązałem, ale to z menu wyślij do nie. Program FileMenu Tools niestety nie pomógł ;( Przekopiowałem nawet oryginalny plik z płyty Windy ale z też marnym skutkiem. Jak tą opcję przywrócić? Masz jakiś pomysł? sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...