Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mysquff

Cyklicznie pojawiający się bluescreen

Polecane posty

Witam.

Po przejściu AC3 naszła mnie ochota na odświeżenie sobie serii. "Jedynka" odrzuca lekko przestarzałymi mechanizmami, "dwójkę" i Brotherhooda przeszedłem już kilka razy, więc wziąłem się za ponowne przejście Revelations i niestety mam problem.

Gra chodzi płynnie, nawet na najwyższych opcjach graficznych, lecz co jakiś czas, regularnie zacina się i pojawia się czarny ekran. Mogę powrócić do gry, używając kombinacji klawiszy ctrl+alt+del i później Esc, ale jest to niewygodne, ponieważ gram na padzie, oddalony od monitora (muszę odkładać kontroler i przysuwać się do klawiatury). Dodatkowo nieprzyjemnie odrywa mnie to od rozgrywki.

Nie mam pojęcia, co może być przyczyną problemu. Za mała ilość RAM-u? Nie wiem. Ale może ktoś z was wie i potrafi rozwiązać mój problem? Z góry dziękuje za wszystkie chęci.

Oto specyfikacja techniczna mojego komputera:


System: Windows 7 64 bit Home Premium
Płyta Główna: ASUS P5K3 Deluxe
Zasilacz: Modecom Volcano 650W PFC
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @3.00 GHz
RAM: 3.00 GB
Karta graficzna: MSI NVIDIA GeForce GTX 570

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że po dłuższym graniu występują też bluescreeny. Są na tyle szybkie, że nie powiem, co jest tam dokładnie napisane. Moje oko zarejestrowało jedynie "Dumping physical memory..."

Dodam jeszcze, że problem występuje też w "dwójce", natomiast w "trójce" nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę i podam nowe informacje, może wtedy ktoś pomoże.

  1. Na bluescreenach jest napisane "Dumping physical memory to disk". Wyglądają podobnie do tych ##1 - ##2. Niestety są na tyle krótkie, że nie jestem w stanie zrobić zdjęcia czy przeczytać informacji.
  2. Zdarza się to też przy innych grach (czasami nie pojawia się czarny ekran, a jedynie zacina się obraz, pomaga ctrl+alt+del), a bluescreeny występują nawet z pulpitu. Zawsze jednak po dłuższym graniu.

P.S. Możliwe, że konieczne jest przeniesienie tematu do jakiegoś bardziej ogólnego. Problem nie ogranicza się do AC: Revealtions.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samotny się już tu czuję :(

Przyjrzałem się bluescreenowi trochę bardziej i z tego, co wyczytałem, mam coś podobnego do TEGO.

Nie mam pewności "jedynie" do dwóch pierwszych i przedostatniego (Technical information:...) akapitu.

O co w ogóle chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://szymichowski.eu/artykuly/analizowanie-bluescreen-za-pomoca-plikow-minidump/

Wykorzystaj opis na początku artykułu, by wyłączyć automatyczny reset po bluescreenie. Przy kolejnym takim zdarzeniu zanotuj nazwę błędu (zapisaną wielkimi literami pod informacją, że "nastąpił błąd krytyczny" itd.) i jego kod (na samym dole).

Sprawdź, czy żaden z podzespołów się nie przegrzewa (za pomocą HWMonitor), czy kable od zasilacza nie są opalone lub poluzowane, kondensatory na płycie głównej nie mają wybrzuszonych wieczek i czy wszystko aby na pewno jest dobrze podłączone (kable, złącza).

Spróbuj też czystej instalacji sterowników od karty graficznej (http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=58161).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym bardzo podziękować za fachowe zajęcie się moim problemem i przeprosić za opóźnienie w realizacji poleceń wink_prosty.gif

Wykorzystaj opis na początku artykułu, by wyłączyć automatyczny reset po bluescreenie. Przy kolejnym takim zdarzeniu zanotuj nazwę błędu (zapisaną wielkimi literami pod informacją, że "nastąpił błąd krytyczny" itd.) i jego kod (na samym dole).

Zrobionie. Domyślam się, że kod błędu to: "0x0000001A". Wpisałem to w GOOGLE.Wygląda to na problem z pamięcią RAM. Na STRONIE MICROSOFTU znalazłem taką informację:

Method 1: Run Memory Diagnostics test to check for any memory problems. Refer the below mentioned link for the same.

Postąpiłem tak, jak kazali i narzędzie nie wykryło żadnych błędów.

P.S. Resztę postaram się zrobić już jutro dzisiaj, ale później. Dopiero uzyskałem dostęp do kompa (wyjazdy i szlaban sad_prosty.gif), dlatego idzie to tak wolno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem czystą instalację sterowników do kraty graficznej.

Oto screeny z HWMonitor. Pierwszy zrobiony od razu po uruchomieniu komputera, drugi po godzinie grania przez mojego brata w Minecrafta. Nie widzę, aby coś przekroczyło maksymalne temperatury.

P.S. Wczoraj znów miałem blue screena, a dziś brat zaliczył "Sterownik ekranu Nvidia przestał działać, ale odzyskał sprawność".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury niby wyglądają w porządku, a narzędzie nic nie wykryło?

Spróbuj odpalić Memtest86+ lub Memtest86. Głównym podejrzanym jest raczej zasilacz, więc byłoby miło, gdybyś pożyczył jakiś od znajomego (byle nie z tzw. czarnej listy zasilaczy) i sprawdził, czy sprzęt działa wtedy stabilniej.

Tyle mogę doradzić, o dalsze rady proś ekspertów działu sprzętowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj to: http://msdl.microsof..._6.10.3.233.msi Teraz gdy dostaniesz bluescreena, za pomocą tego narzędzia możesz odczytać treść błędu. Otwierasz program, następnie z menu File wybierasz Open crash dump i wskazujesz odpowiedni plik (zwykle znajdują się one w folderze c:\windows\minidump a ich nazwy składają się z daty w której wystąpił błąd). Po otwarciu jeżeli pojawi Ci się komunikat save information for workspace klikasz nie, a następnie wklejasz zawartość pliku na forum. Poza tym podaj SMART dysku(program Hdtune, zakładka health).

A i jeszcze jedno, podkręcałeś coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tamtego komputera będę miał dostęp za ok. godzinę, wtedy postaram się wszystko zrobić.

Wnętrze komputera sfotografuję i wstawię zdjęcia na forum. Wątpię, żebym sam potrafił ocenić, czy wszystko dobrze wygląda.

Głównym podejrzanym jest raczej zasilacz, więc byłoby miło, gdybyś pożyczył jakiś od znajomego (byle nie z tzw. czarnej listy zasilaczy) i sprawdził, czy sprzęt działa wtedy stabilniej.

Niestety takiej możliwości nie mam. Zasilacz był wybrany przez znajomego informatyka (zamontowany także przez niego) specjalnie, aby udźwignął nową (czyt. obecną) kartę graficzną. Ale sprawdzić by nie zaszkodziło.

Mój model nie jest z tej listy, tak?

Zainstaluj to: http://msdl.microsof..._6.10.3.233.msi Teraz gdy dostaniesz bluescreena, za pomocą tego narzędzia możesz odczytać treść błędu.

Rozumiem, że zdjęcie nie wystarcza? OK, zrobię to przy najbliższej okazji.

A i jeszcze jedno, podkręcałeś coś?

Nie.

Dziękuję za zainteresowanie problemem wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model nie jest z tej listy, tak?

Nie, nie jest.

Rozumiem, że zdjęcie nie wystarcza?

Teoretycznie wystarcza, jednak nie zawsze jest tam wystarczająca ilość informacji, a z pliku można się przeważnie więcej dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest problem. Chyba trzeba użyć jakiejś innej wersji.

Poza tym podaj SMART dysku(program Hdtune, zakładka health).

Tu już pojawiają się jakieś ostrzeżenia.

Spróbuj odpalić Memtest86+ lub Memtest86.

Jeśli dobrze rozumiem, mam stworzyć np. obraz dysku i zrestartować komputer. Wtedy uruchomi się program (w BIOSie?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, więc chyba mamy rozwiązanie Twojego problemu, a mianowicie jest to dysk. Duża ilość realokowanych sektorów oraz niekorygowalnych błędów świadczą o tym, że dysk się sypie, do tego nieudane próby rozpędzenia talerzy również niczego dobrego nie wróżą. Radziłbym zadbać o zabezpieczenie danych i w miarę możliwości wymienić dysk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony dysk może wywołać praktycznie każdego bluescreena. Nawet jeśli nie jest to jego wina (lub jego wina nie jest główna), to na tę chwilę dalsza diagnostyka nie ma większego sensu (w każdym razie dla mnie kolejnym podejrzanym po pamięciach i dysku będzie zasilacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dysk już wybrałem, poszukam go w Olsztynie, jak nie znajdę to zamówię.

Nie wykluczone, tutaj masz to narzędzie które powinno działać pod Twoją wersję systemu:http://www.windbg.or...s-x64_en-us.msi

Zainstalowałem. Teraz mam czekać na bluescreena czy co? Bo żadnego pliku nowego exe nie mogę znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiasz zainstalowany program(szukaj zakładki debugging tools for windows lub coś w tym stylu) i postępujesz tak jak wcześniej to opisałem. Tyle, że teraz to nie ma za bardzo sensu bo zapewne jaki by ten BSOD nie był i tak bezpośrednią lub pośrednią przyczyną będzie dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...