Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Artefakty w Windows i GTX560TI. Pomocy!

Polecane posty

Witam!

Od jakiś 3 miesięcy (?), raz na jakiś czas, mniej więcej co parę dni, komputer wypluwa mi na ekran artefakty bardzo podobne do tych na zdjęciach (klik, klik) i po ~2 sekundach wraca z Windowsem do życia pokazując informację o tym iż "sterownik ekranu przestał działać". PC odżywa, zazwyczaj tylko zmuszony jestem do restartu Chrome gdyż mimo przeskakiwania pomiędzy kartami przeglądarka nie reaguje. Dodam tylko że zazwyczaj cała rzecz dzieje się podczas przeglądania stron internetowych.

Mam więc pytanie i prośbę do forumowiczów o pomoc. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Wadliwa, dogorywająca karta? Zasilacz? Może Windows, Chrome lub sterowniki od grafiki (ostatnio instalowałem najnowszą aktualizację, bez pozytywnych rezultatów). Prócz ww. "prezentów" nie mam z grafiką żadnych problemów, potrafię katować ją przy bardziej wymagających tytułach i nigdy nie zdarzyło mi się by wypluła mi artefakty w trakcie rozgrywki.

Konfiguracja PC:

AsRock H61M-S

Core i3 2120

8GB GoodRam DDR3

MSI NGTX560 TI Twin Frozr II 1GB

Seagate Barracuda 500GB ST500DM002

AeroCool Strike-X 500W

Windows 7 64bit

PC składane od podstaw pod koniec lata, ma więc nieco ponad pół roku.

Liczę na Waszą pomoc, jestem otwarty na dyskusję, porady i uwagi. W razie potrzeby podrzucę wszelkie potrzebne informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitdefender czuwa, używam również Malwarebytes Anti-Malware, CCleaner i Glary Utilities do zachowywania jako takiego porzadku w systemie. Windows teoretycznie jest czysty.

@Sepowaty

Zastosuję się do Twojej rady i podbiję post z informacją czy nastąpi poprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co miałem identyczną sytuację ok tydzień temu, też msi, też twin frozr II tylko że gtx465. Na początku cały czas były artefakty, po wymianie zasilacza z no name na corsaira pojawiały się tylko czasami w windowsie. nawet Format partycji systemowej nie pomógł. Uszkodzona grafika. jak Twoja jest jeszcze na gwarancji to im ją oddaj do wymiany na nową lub niech naprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...