Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blazercruel

Odblokowanie portów, router Axesstel MV500

Polecane posty

WItam!

Chciałem pograć sobie z kumplem w pokemony przez wi-fi, ale podczas połączenia wywala nam ( a raczej temu co chce dołączyć ) error 86420. W supporcie Nintendo napisane jest żeby odblokować porty od 1 do 65535, co też wklepuję tutaj:

post-581188-0-90841100-1363212534_thumb.

Adres IP wybrałem ten od WAN:

post-581188-0-11260900-1363212516_thumb.

Klikam "zastosuj" , pokazuje " UStawienia będą aktywne po restarcie ", OK, i... z powrotem wszędzie są zera... I tak za każdym razem.

Problem jest też z usunięciem wpisywania PINU podczas włączania routera, wszystko wpisuję poprawnie, a wywala mi że PIN niepoprawny...

Kolega na pewno ma dobrze skonfigurowany router, gdyż grał z kimś innym też przez sieć, nie przez Nintendo WFC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam otwierania całego zestawu portów, gdyż zostawiasz dziury dla potencjalnych szkodników/atakujących. IP wpisujesz lokalne urządzenia, na które mają być przekierowane porty. Rozumiem, że jeśli chcecie grać po WiFi to lokalnie? Czy kolega próbuje połączyć się z "zewnątrz"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega łączy się ze swojego routera, więc chyba z zewnątrz.

I jak mam sprawdzić lokalne IP tego urządzenia? I jakiego? Gramy na 3DS-ach.

Jeśli chodzi o port, to mam coś takiego ( na konsoli ) " MTU Value " i ustawione 1400. To nie jest ten port czasami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku IP możesz sprawdzić w zakładce DHCP, tam powinny być opisane urządzenia + ich IP (najlepiej sprawdź adres MAC tego 3DS'a i przypisz mu stały IP). Skoro kolega łączy się z zewnątrz to musisz wydzielić urządzenie w DMZ (nie mam pojęcia gdzie to się konfiguruje w tym Axesstelu). MTU Value to nie jest port. Porty otwierasz sam, takie, jak zaleca Nintendo do poprawnego działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam adres MAC 3DS-a i teraz gdzie mam przydzielić mu IP? W zakładce DHCP jest napisany jego teraźniejszy IP.

Aha, IP wpisuje w 3DS-ie:)

Nintendo zaleca otworzenie portów od 1 do 65535.

W zakładce " Konfiguracja WAN " mam " Domyślny Serwer DMZ " i okienko gdzie mam coś wpisać, tylko nie wiem co...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jedyny sposób to przypisać IP samemu w 3DS'ie. Następnie:

Zaawansowane -> Konfiguracja WAN -> Domyślny serwer DMZ

Tam zaznaczasz go i wpisujesz IP 3DS'a. 3DS będzie widoczny teraz w sieci i prawdopodobnie nie będziesz musiał otwierać żadnych portów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odłączaj go od gniazdka, być może pamięć ma jakieś problemy z trzymaniem ustawień. Spróbuj użyć przycisku pod routerem. Jeśli również to przywróci ustawienia domyślne, to nie resetuj i sprawdź czy wszystko działa.

//update

Po kliknięciu Zastosuj wszystko przywraca się do stanu przez ustawieniem parametrów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku problem leży w urządzeniu. Jedyne co mogę zaproponować to sprawdzić czy firmware jest aktualny, oraz przywrócić router do ustawień fabrycznych, skonfigurować ponownie i obserwować czy problem się powtórzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal cofa mi ustawienia z tym DMZ, natomiast na liście DHCP podłączonych komputerów nie pokazuje mi już konsoli, choć ustawień na niej nie zmieniałem od wprowadzenia IP z routera ( wcześniej była widoczna ) a internet na niej działa.

No nic, jutro ( a raczej dzisiaj ) sprawdzę czy mogę się z kumplem połączyć i dam znać z powrotem.

Jak na razie to wszystko i serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...