Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matioso

problem z komputerem/płytą główną

Polecane posty

Witam

Mam problem z nowym komputerem zakupionym 2 tygodnie temu. Mianowicie na komputerze została zainstalowana wersja Windows 7 64bit i komputer chodził 2 dni i było wszystko okej aż nagle jak włączyłem komputer wyskoczył błąd systemu Windows i nic się nie dało z tym zrobić. Były próby naprawy Windowsa także instalacji nowego systemu ale to nie przynosiło skutku ,trzeba było sformatować dysk podpinając go do innego komputera i dopiero wtedy zainstalować nowy system. Wczoraj został zainstalowany nowy system i dziś wyskoczył ten sam problem czyli błąd systemu Windows i nic się nie da zrobić dodam ,że wcześniej przed tym wyskoczył niebieski ekran nie wiem co na nim pisało bo to się bratu stało . Znajomy który się zna na komputerach mówi ,że to może być problem z Płytą główną albo Biosem . Moje specyfikacją sprzętowa to :

procesor: Intel Core i3-3220

karta graficzna:Sapphire ATI Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit

płyta głowna: MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA1155

Ram:Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

zasilacz:SilentiumPC Deus G1 500W

Dysk:Seagate Barracuda 1TB SATA3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows

Uruchamianie systemu Windows nie powiodło się.Przyczyną może być niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania .Aby rozwiązać ten problem:

1.Włóż dysk instalacyjny systemu Windows i ponownie uruchom komputer.

2.Wybierz ustawienia języka,a następnie kliknij przycisk dalej

3.Kliknij opcję napraw komputer.

Inne opcje:

Jeżeli podczas uruchamiania wystąpiła przerwa w zasilaniu, wybierz opcję Uruchom system Windows norlanie.

Tryb awaryjny

Tryb awaryjny z obsługą sieci

Tryb awaryjny z wierszem poleceń

Ostatnia znana dobra konfiguracja

Uruchom system Windows normalnie

Taki komunikat występuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programami autobootowalnymi - RAM - memtest86+ na przykład.

a inne podzespoły Dysk czym sprawdzić ?

Spróbuj jeszcze załadować w biosie domyślne ustawienia

jak załadować domyślne ustawienia chodzi Ci o restart biosu poprzez wyjęcie baterii z Biosa ? bo jeśli tak to już to robiłem i nic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym już nie pomogę - może coś nie tak spreparowałeś, może źle wybierasz w BIOS a może Twój pendrive nie nadaje się do bootowania (wbrew pozorom nie z wszystkich da się wczytywać w ten sposób). Może ściągnij gotowy obraz płyty albo pobierz cały pakiet narzędzi z tym programem między innymi. Są takie pakiety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udało mi się samemu sprawdzić pamięć RAM ale zaniosłem komputer do kolegi który pracuje w morele i zrobił format kompa zainstalował windowsa 7 i dokładnie to samo się stało co wcześniej czyli po 2 dniach użytkowania komputera naglę zaczął się strasznie zacinać i wieszać , raz zrestartowałem go włączył się i daje się zacinał następnie chciałem całkowicie wyłaczyć komputer ale zamykanie systemu trwało bardzo długo i wyłączyłem go. Następnie próbowałem go włączyć i wyskakuje ten sam błąd "odzyskiwanie po błędzie systemu" . Kolega kazał mi zgłosić dysk twardy i płytę główną do serwisu i mam je oddać tylko czy jest sens oddawać płytę główną bo mi się wydaje ,że to może być problem z dyskiem . Jak można by było wykluczyć problem z wadliwym dyskiem. Proszę o pomoc bo wiadomo ile to będzie trwało jeśli oddam tam sprzęt . Kolega mi mówił ,że przyczyną może być włąśnie wyżej wymienione podespoły uszkodzone przez kuriera podczas transportu/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...