Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szczesniak17

Mój sprzęt, coś chyba nie tak

Polecane posty

Posiadam:

Płyta głowna MSI K9N SLi Platinum (AM2)

Procesor: AMD Athlon X2 5200+ (2.70ghz, 2x1MB cache L2) Socket AM2

Ram: 1024 MB DDR2 PC800mhz kingston

Karta graficzna: Geforce 8500GT 512MB DDR2 128bit (XpretVision) PCI-E 16x

Dysk: 80GB Samusng 7200rpm 2mb cache PATA

Zasilacz: iBOX 400W

Czy to możliwe żeby mi się San Andreas na najwyższych detalach i roździelczości 1280x1024 muliło? underground 2 tez mi sie tnie na 1280 1024 na full, a pro street na najwyzszych chodzi i roździelczości 800x600.

a gothic 3 to koszmar nawet na najniższych, ale w tym przypadku to mam za mało RAM'u.

Gdy gram w gothica dysk praktycznie nie przestaje chodzić, cały czas go słysze;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz burdel na dysku, zrób defragmentacje poszczególnych partycji, a jak to nie pomoże, to warto od czasu do czasu "odświeżyć kompa zimnym prysznicem" - w tym wypadku format c...

Zrobić sobie backup wszystkiego na płytkach i życzę bezstresowego formata ;)

Bo tak to niewiem, na takim sprzęcie no jest to niemożliwe, ale jak wspominasz, że dysk twardy, to spróbuj to, jeszcze zeskanuj go. W najgorszym wypadku to może wina dysku twardego (wymiana?).

Samsung ogólnie robi słabe dyski twarde, chwalą się tylko ich wytrzymałością , że są trwałe na uszkodzenia mechaniczne. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Jak dysk to polecam tylko SEAGATE - to solidna firma specjalizująca się w tego typu produktach i mająca szeroki wachlarz doświadczeń na przełomie kilkudziesięciu lat. W końcu to panowie z SEAGATE stworzyli pierwszy dysk twardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że przed właczeniem gier zrobiłem format każdego dysku i zainstalowałem ponownie windowsa (XP professional sp2), pewnie to wina dysku jak już wspomniałeś. mam już go 3 lata, ale możliwe że to przez niskie taktowanie karty graficznej, mam ustawione

Core Clock Setting 459 mhz

Memory Clock Setting 350mhz

mam w ustawieniach karty taki zegra ktory wskakuje na ile jest ustawione, to praktycznie dolne minimum mojej karty graficznej, zastanawiam się czy ją podkręcić, może to jej wina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to zrób testy pamięci (memtestem), skoro ciągle coś doczytuje z dysku to znaczy że ram uszkodzony może być i używa procek pamięci wirtualnej. Psioiczycie na dysk a nikt nie zarządził skanowania czy jest wporządku... A karte to podkręć troche bo jakieś niskie te cyferki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...