Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reven1010

Problem z grafiką 7850

Polecane posty

Witam mam problem z kartą graficzną radeon 7850 - stacjonarną na sterownikach od AMD (mam wersję 13.1). Karta podczas testów Furmarkiem czy 3dMarkach rozgrzewa się maksymalni do 60stopni więc jest dobrze i NIE ma żadnych artefaktów w trakcie tych testów. Wynik 3dmark11 ~6000pkt. Czyli też normalny dla tej grafiki.

Problem polega na tym, że podłączony TV 1920x1080 mi wariuje skaluje się sam itp a dodatkowo na ekranie czy to monitora czy TV mam poziome paski jakby zakłóceń elektrycznych. Nie wiem dokładnie jak to nazwać, takie jakby "mrowienie" czy szumy no cholera wie co to jest.

Zastanawiam się czy może to być spowodowane uszkodzeniem sprzętu- niekoniecznie grafiki, może gdzieś są jakieś przebicia czy coś, czy może raczej sterownikami od AMD.

Zaraz będę instalować stery 12.10 i zobaczymy czy coś się zmieni. Cały komputer kupiony pod koniec lutego tego roku więc nie żaden stary czy coś.

Jak ktoś ma jakiś pomysł, czy podpowiedź to byłbym wdzięczny.

Aha, TV i monitor były podłączane do laptopa i wszystko działa normalnie. Problem musi leżeć po stronie stacjonarki.

@edit

Sterowniki nie naprawiają problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepski mam aparat, ale to są te jasne poziome paski. To nie jest wina jakości zdjęcia, takie paski cały czas mi śmigają po ekranie w trakcie grania. Czasem jakieś tekstury błysną itp. Co dziwne, ScreenShot tego nie wyłapuje- screeny są czyste.

post-98305-0-23887000-1363292143_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60Hz ale jak zmienaim na 75Hz to też są te paski. monitor jest podłączony bezpośrednio kablem D-Sub a do grafiki przez przejściówkę na DVI. jak podłączam grafike kablem HDMI do TV 1920x1080 to rozdzielczości TV wariują i też są te paski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...