Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

powerdvl

Sterownik ekranu przestał odpowiadać

Polecane posty

Witam. Mam problem podczas gry w CoD: Black Ops 2. W różnych momentach od rozpoczęcia (od 5 minut do nawet godziny) gra łapie ścinę, a po chwili wywala do pulpitu (gra się tylko minimalizuje lecz nie można jej później przywrócić, przez ten czas słychać dźwięk z rozgrywki) pokazując w prawym dolnym rogu komunikat "sterownik ekranu Amd Driver przestał odpowiadać, lecz odzyskał sprawność."

Sprzęt:

Zasilacz- Chieftec 550W

Procesor- amd athlon II x2 250

Grafika- Radeon HD 5770

Płyta główna asus m4a78lt m le

Jak próbowałem rozwiązać problem?

- przywrócenie systemu do stanu z dnia kiedy problem jeszcze nie występował.

- usunięcie sterowników grafiki programem Driver Cleaner w trybie awaryjnym, a następnie zainstalowanie najnowszych sterowników ze strony producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego rozwiązania.

W Menu Start -> Uruchom wpisujemy "regedit.exe" i uruchamiamy edytor rejestru i przechodzimy do sekcji:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControSet\Control\GraphicsDrivers (GraphicsDrivers musi być podświetlone!)

W prawym oknie Prawy przycisk myszy Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa).

Po dodaniu w nazwie wpisujemy "TdrLevel" klikamy dwa razy w ten nasz nowy wpis i wpisujemy

wartość "0".

Dla bezpieczeństwa, przed wprowadzeniem zmian, wykonaj kopię zapasową rejestru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC- 13.2

sterowniki- dxdiag pokazuje wersję 12.100.17.0

są to najnowsze sterowniki ze strony producenta, lecz przy wcześniejszej wersji też był ten problem.

Edit. Zrobiłem test programem Video Card Stability Test, po 5 minutach karta rozgrzała się do 71 stopni, bez żadnego wywalenia komunikatu o błędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie usuń dodaną wcześniej wartość w rejestrze. Potem przejdź do podanego wcześniej klucza i dodaj wartość Wybierz wartość QWORD (64-bitowa).Wpisz nazwę TdrDelay, a następnie kliknij przycisk Enter. Kliknij dwukrotnie pozycję TdrDelay i w polu Wartości danych wpisz 8. Zapisz zmiany, zrestartuj system.

Zapomniałem wcześniej o to zapytać, a jest różnica we wpisach, zależnie od wersji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę. Obecnie nie mogę sprawdzić czy działa, nie ma mnie w domu. Jak tylko wrócę i dodam wpis, napiszę czy pomogło.

Edit. Po 40 minutach gry żadnego błędu. Ale jak pisałem wcześniej kilka razy wywalił nawet po godzinie gry, więc jutro dłużej pogram i sprawdzę czy rzeczywiście rozwiązało to mój problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...