Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AlanZaGra

Problem z Wi - Fi na Windows XP

Polecane posty

Witam.

Mam problem z internetem na moim laptopie który posiada Windows XP, gdy włączam Wi - Fi nie znajduje żadnych urządzeń... Dużo osób mówi mi że to wina sterowników do Wi - Fi (pewnie tak), ale ja nie wiem skąd je zainstalować, jak i czy trzeba usunąć poprzednie i jak je usunąć...

Laptop:

Karty Sieciowe: Relatek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC, Relatek RTL0107B Wireless 802. 11g 54 Mbps USB 2.0 Network Adapter

Microsoft Windows XP Proffesional

Wersja 2002

Dodatek Service Pack 3

Procesor: AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM-72

GHz: 2.10

RAM: 2.96

Laptop: Wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 3200 Graphics

_________________________________________

Mam nadzieje że ktoś pomoże bo to pilne :)

Jeszcze raz przypominam że chodzi o Wi - Fi :P

Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router: 3WebCube (Drei)

Jak włączam: Koło przycisku "F1" mam "narysowany" znak Wi - Fi, który wygląda jak antena z falami radiowymi czy coś w tym stylu... Włączam go Fn + F1, po czym na dole świeci mi się dioda.

EDIT:

Producent: Fujitsu Computer Siemens

Model: AMILO Notebook Pa 3515, Model: MS2242

Link do tego laptopa: http://www.notebookc...515.9875.0.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia które widzą sieci bezprzewodowe i które mają Wi - Fi:

PlayStation 3

Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S2

Samsung (jakiś tam)

Laptop: Acer, model: JALBO... ASPIRE 5530 Series

Jak sprawdzić czy wkyrywa kartę siecową i jej sterowniki? Na Google'ach szukałem: "Jak sprawdzić czy system wykrywa bezprzewodową kartę sieciową i jej sterowniki poprawnie?", ale wychodziło tylko: "System nie wykrywa kary sieciowej"... W tych sprawach jestem lewy więc może szybko napiszesz jak sprawdzić? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to:

Prawym na "Mój komputer" -> Właściwości -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń

Tam powinna być zakładka typu "karty sieciowe" lub "bezprzewodowe karty sieciowe", sprawdź czy widnieje tam twoja karta. Ew. uruchom wiersz poleceń, wpisz to co poniżej a wynik wrzuć na forum:

ipconfig /all

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C:/Documents and Settings/ALAN/ipconfig/all

-----------------------------------

Konfiguracja IP systemu Windows

-----------------------------------

Nazwa hosta: dom-c89123e8f11

Sufkis podstawowej domeny DNS: (nic nie pisze)

Typ węzła: Emisyjny

Routing IP włączony: Nie

Serwer WINS Proxy włączony: Nie

----------------------------------

Karta Ethernet Połączenie Lokalne:

----------------------------------

Stan nośnika: Nośnik odłączony

Opis: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Adres fizyczny: 00-1F-16-15-F9-27

------------------------------------------

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej:

------------------------------------------

Stan nośnika: Nośnik odłączony

Opis: Realtek RTL8187B Wireless 802.11g 54

Adres fizyczny: 00-22-5F-5B-A8-51

__________________________________

EDIT: A co do kart to widnieją tam gdzie mówiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie cztery screeny (ten którego potrzebujesz też):

post-867861-0-62747100-1362859860_thumb.

post-867861-0-53603200-1362859861_thumb.

post-867861-0-63436000-1362859862_thumb.

post-867861-0-77683100-1362859863_thumb.

ACHTUNG: Typ włączania Wi - Fi Fn + F1 nie działa, nie wiem czemu ale nic nie reaguje i dioda też się nie świeci... Umiesz w jakiś inny sposób włączyć?

A co do screenów to zauważ że w pierwszym pisze "brak połączenia z zaporą"... Może coś z zaporą się dzieje?

W drugim zaś pokozałem informację o nie wykrywaniu Wi - Fi.

W trzecim pokazałem Właściwości: Połączenie sieci bezprzewodowej->Sieci Bezprzewodowe.

W czwartym pokazałem stronę startową tego programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu odinstaluje stare i zainstaluje najnowsze? Tylko nie wiem z jakiej strony :/... A jeśli nie mogę najnowszych to nie wiem jak reinstalować sterowniki do karty sieciowej, zawsze miałem z tym problem bo dla mnie "reinstalacja" to było odinstalowanie i szukanie instalki - co w większości przypadków kończyło się źle... Powiesz może jak reinstalować lub ewentualnie poradzisz z jakiej stronki ściągnąć sterowniki do karty sieciowej bezprzewodowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania jednak jest, ale problem polega na tym że w ogóle nie mam Wi - Fi (sterowniki nadal mam i nic nie szperałem jeszcze w reinstall'owaniu). Gdy wchodzę w Panel Sterowania->Połączenia sieciowe nic mi się nie wyświetla, po prostu okienko z białym ekranem i podkategorie typu "Skonfiguruj połączenia bezprzewodowe" itp... itd... Z nimi też nic nie mogę robić. Tak samo jest z paskiem skrótów (prawy dolny róg), nie wyświetlają się te dwa monitory z x - ami które miały znaczyć że nie ma połączenia do internetu przewodowego jak i bezprzewodowego. Screen'ów dać niestety nie mogę ponieważ tak jak mówiłem nie mogę nic wklejać, wysyłać do danego folderu, ani nawet myszką przeciągnąć do pendrive'a (ikona się nie rusza, a myszka tak)... Nie wiem co opętało mojego lapka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałam połączyć się z siecią Wi-Fi na komputerze Acer TravelMate 3200 z windowsem xp. Wszystko pięknie, ładnie, sieci bezprzewodowe wykrywa i maja bardzo dobry zasieg, natomiast nie chce sie z zadna polaczyc. W zalaczniku komunikat ktory sie pojawia i niestety wobec ktorego jestem bezradna.

Bardzo prosze o pomoc smile_prosty.gif

Pozdrawiam

wifi.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...