Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nocoty7

Lagi na laptopie

Polecane posty

Cześć! Mam problem z laptopem, mianowicie chodzi o to, że komputer strasznie muli. Wszystko długo się włącza, explorer.exe się przestaje działać itd. Laptop to: Samsung np-n102s. Moim zdaniem to mało RAMu, jak na W7. Ale mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś płytę z systemem, mógłbyś spróbować naprawy Windowsa. Poza tym, spróbuj "standardów" - chkdsk, sfc, przeskanuj też kompa pod względem obecności szkodników.

P.S. Na razie nie wiadomo jaka jest natura problemu, więc dlatego nie zajmuje się w tym momencie diagnostyką sprzętową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tak kombinujecie panowie smile_prosty.gif. Wystarczy rzut oka na specyfikacje sprzętu : 1gb ram'u standardowo. Do szybkiego działania tzn załadowania do ram'u wszystkich często używanych przez system plików potrzebne jest ok 1,5gb więc sprawa jest prosta. Poza tym nie zapominaj że 95% laptopów ma dyski 5400rpm, więc także z tego względu zawsze będą troche wolniejsze od standardowych montowanych w komputerach stacjonarnych. No ale oczywiście w twoim wypadku winny jest ram a raczej jego brak, niestety w tym modelu nie ma chyba drugiego gniazda na pamięć, ale zawsze można go rozebrać i zamienić to 1gb na coś bardziej odpowiedniego dla win 7.

[Edit] Znalazłem informacje że max to 2gb w tym modelu - możesz jeszcze sprawdzić dla pewności czy nie da sie zamontować więcej, ale jak nie będziesz pewny na 100% to nie kupuj więcej niż 2 gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...