Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Coldan

CD-Action bez konkurencji?

Polecane posty

Gość Coldan

Ostatnio większość czasopism o grach w Polsce przestało wydawać kolejne numery. Zastanawiam się więc czy CD-Action zostało bez konkurencji? Wie ktoś czy istnieją jeszcze jakieś czasopisma o grach w Polsce? Być może coś przeoczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać ostatnie odpowiedzi Smugglera, jeśli jakiś element CD Action ci nie odpowiada. Ja nie mogę bo bym bana dostał :).

CDA jest jak nasze PKP - niby jest monopolistą w transporcie kolejowym, ale w Polsce jest 18 mln kierowców i niewiele mniej zarejestrowanych pojazdów oraz asfaltowe szosy. Są także tanie linie lotnicze. Czyli jak chcesz pojechać gdzieś pociągiem to jesteś skazany na CDA, ale jest dużo innych środków lokomocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Redo17 - nie wiem, czy jest sie z czego cieszyc. Papierowemu CD-A daję 5 lat. W BARDZO optymistycznych zalozeniach i fakcie, ze zacheca w najblizszym czasie czyms dodatkowym czytelnikow (moze kody Steam zamiast plytek? Pewnie tak niebawem bedzie, jesli beda chcieli jeszcze troche pobyc na rynku). Potem przeniosa sie do Sieci (co uczynili poniekad w roku 2003), ale juz na stale. Byc moze bedzie cos jak Game Informer w wersji cyfrowej, z mozliwym abonamentem i dodatkowa zawartoscia na stronie.

Nie wyglada to optymistycznie, ale coz - znak czasow jak to mowia. Moim zdaniem za szybko i zbyt nagle ludzie chca wszystko cyfryzowac usuwajac jednoczesniej albo mocno ograniczajac fizyczne zrodla. Wielkie szkoda, bo to kawal historii, a piepier ma swoista "magie". Z drugiej strony ja CD-A nie kupuje od dobrych 2 lat (zaczalem w '97) i niestety jest to poniekad spowodowane konkurencja internetu wlasnie i tanich gier, roznorodnych wyprzedazy ktorych jest cale multum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Prometheus - w dużym stopniu się z Tobą zgadzam, ludzi starają się wszystko przenosić do internety. Lecz uważam że Słowo Pisane utrzyma się jeszcze długo, sam wolę czytać z papieru niż z monitora. Więc mam nadzieję że znajdzie się jeszcze sporo osób wolących taki sposób czytania, ale jestem tego świadom że to kwestia czasu zanim internet zdominuje wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA jest jak nasze PKP - niby jest monopolistą w transporcie kolejowym, ale w Polsce jest 18 mln kierowców i niewiele mniej zarejestrowanych pojazdów oraz asfaltowe szosy. Są także tanie linie lotnicze. Czyli jak chcesz pojechać gdzieś pociągiem to jesteś skazany na CDA, ale jest dużo innych środków lokomocji.

Jakoś za bardzo nie widzę sensu w tej analogii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA w przeciwieństwie do innych magazynów cały czas się rozwijało. dziś wydaje mi się mało prawdopodobne, by nowe pismo dorównało mu poziomem, a ostatnią realną konkurencją dla CDA był wg mnie Click.

na rynku magazynów CDA jest monopolistą w dziedzinie gier - taka prawda. tym bardziej cieszy, że mimo monopolu nie opuszcza gardy i trzyma poziom.

internet konkurencją dla magazynu? w takim samym stopniu jak TV dla internetu, książka dla tygodnika, albo auto dla tramwaju... ok - tworzą się pewne zazębienia i alternatywy, ale jeśli kogoś stać na auto, to raczej je kupi, nawet jeśli na co dzień taniej mu tramwajem, na wakacje z rodziną nim nie pojedzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, właśnie. CDA nie ma konkurencji raczej już. Może kilka czasopism, ale nawet nie widzę ich na półkach w jakimkolwiek sklepie. Po prostu CD-Action cały czas się rozwijało, i się rozwija ciągle, tak więc...CDA najlepsze! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skarga

Click nie był konkurencją dla CDA, tylko CDA konkurencją dla Clicka. Dlatego też wydawca Clicka! (znany skądinąd Bauer :)) kupił po paru latach CDA i nie miał już problemu. 7 lat zajęło mu dojście do wniosku "po co utrzymywać 2 redakcje, skoro można jedną" i zamknięto też Clicka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Knight nie wiedziałem o tym. prawdę mówiąc nie zgłębiałem tematu. czy to znaczy, że po zamknięciu Clicka jego redakcję przeniesiono do CDA?

swoją drogą wydaje mi się, że konkurencja to relacja dwustronna i równorzędna... tzn jeśli A jest konkurencją B, to B jest konkurencją A ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play to był totalny szlam, tyle że pełniaki czasem fajne. KŚG też nie ta liga co CDA, poziom najwyżej ... średni. Nic więc dziwnego że te dwa czasopisma nie wytrzymały na rynku. Jedynym pismem które merytorycznie w pełni dorównywało i mogło konkurowac z CDA był Click! ze starą ekipą tj. do '05 czy '06 r. Trochę szkoda że rozwaliła ich polityka wydawnictwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej stron :D to więcej czytania ludzie chętnie to kupią, chyba że znajdzie się moje byłe drugie ja co dla pełniaków kupowało.

Otóż pamiętam jak neta nie miałem to chciałęm pograć w demko Lego Star Wars, i we wszystkich prawie coverach ono się znajdowało.

i tak myśle co kupić ?

-CDA.Odpada bo wtedy mnie pełniak nie spodobał ale nie był jakiś zły.

-Click.Tu było OK, ale kurcze matka by sie burzyła by że kupiem jakiegoś piśmaka z niemal prawie widoczną topless Rayne z blood rayne 2 na okładce

-Play.Też zalicza się w dół :D bo kioskarz odparł NIE MA!

-I tutaj zwycięzca Komputer Świat gry, i pełniak Dragon Throne Bitwa o czerwone klify, mój brat chciał w to pograć jak przeczytał chyba poradnik w Action Plusie kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o papierową konkurencją to czasopisma podobnego profilem do CDA w wersji papierowej już nie ma, ostatni taki magazym padł całkiem niedawno, mam tu na myśli KŚG, jednakże poważną konkurencją jest dla ekipy internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dopatrzeć się jakiejkolwiek konkurencji. Jako że PSX Extreme jest czasopismem czysto konsolowym(chyba że coś się zmieniło) to typowym pismem dla graczy o różnych upodobaniach sprzętowych zdecydowanie nie jest. Pod względem otoczki wizualnej też jest daleko w tyle nie wspominając o wielu innych rzeczach. Swego czasu można było wspominać Clicka, ale teraz to już zamierzchła przeszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy PSX Extreme jest "p od względem otoczki wizualnej daleko w tyle nie wspominając o wielu innych rzeczach". Wydaje mi się, że warto sprawdzić. Recenzje na wysokim poziomie, DUŻO tekstów okołogrowych, bardzo mało reklam, "wygodny" format (odrobinę mniejszy niż CDA - mniejsza czcionka), cena mogłaby być niższa (niecałe 10zł) biorąc pod uwagę, że kupujemy sam magazyn to trochę dużo. W dzisiejszych czasach większość gier to multi platformy więc nie wiem czy problemem dla pc-towca jest, że PSX Extreme jest czysto konsolowy, zresztą w CDA też są recenzje gier konsolowych ostatnio God of War, Gears of War. Polecam sprawdzić PSX-E, ja kupiłem swój pierwszy numer przypadkowo w szpitalu, gdzie w holu sprzedawane były gazety z przed kilku miesięcy, zachęcony ceną 2zł. Od tamtej pory kupuje oba dostępne obecnie na rynku growe magazynyicon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...