Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ifanovich

Dysk twardy problemem?

Polecane posty

Witam serdecznie. Otóż miewam od jakiegoś czasu problemy z komputerem. Mianowicie jakiś czas temu sformatowałem mój dysk, bo czułem już, że komputer nie działa jak powinien. Jednak format nic nie pomógł, dysk działa naprawdę oporowo i zaraz na początku działa niepoprawnie, ciągle komputer się zacina, dostaje freeza na 2 minuty nawet przy głupim zapisywaniu obrazka w internecie. Nie wiem czego może być to wina, ale komputer nie jest w ogóle zasyfiony a działa jak poprzednio, czyli prawie rok bez formatowania. Temperatura utrzymuje się w w granicach 32-36C, godzin pracuje już 11500h. Może to być wina dysku? Myślałem również, że może to być wina uszkodzonych sektorów - jest takie prawdopodobieństwo? A może inne czynniki wpływają na to, że komputer nie chodzi jak powinien? Dodatkowo od jakiegoś czasu mam nawet problem z wyłączeniem komputera. Zacina się gdy na ekranie wyświetlany jest napis "zamykanie", kółeczko przestaje się kręcić i komputer nigdy się nie wyłączy i pomaga tylko przytrzymanie przycisku "power" na obudowie. Temperatura się zgadza, procesor ~30-40C tak jak wszystko inne w podobnej temperaturze.

jeszcze jedna sprawa - otóż komputer podczas wyłączenia przyciskiem power uruchamia się ponownie, cały czas. Bardzo drażniące, bo trzeba czekać aż się włączy ponownie i liczyć, że tym razem wyłączy się skutecznie. I czy komputer "psuje się" czy też szkodzi mu takie wyłączenie? I czy zaraz po tym odłączenie zasilacza również szkodzi?

Pozdrawiam serdecznie i naprawdę zależy mi na waszej pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób wyłączasz go powerem? Naciskasz raz i system sam się wyłącza czy może trzymasz aż zgaśnie? Jak to drugie, to nie rób tak.

Sprawdź też czy masz ustawioną akcję wyłączenia czy resetowania po wciśnięciu przycisku power i ewentualnie przestaw: Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Opcje zasilania -> Opcje systemu (nazwy mogą się nieco różnić, bo używam angielskiego Windowsa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj następujące dane:

1) Dokładną konfigurację komputera.

2) Skoro podejrzewasz HDD - odczyt SMART.

Konfigurację komputera masz na myśli sprzęt?

Intel Core i5-2500k CPU @ 3.30GHz (x4)

GeForce GTX 560 Ti

4GB RAM

Samsung HD103SJ

Z odczytem SMART miałeś na myśli to? http://gyazo.com/a0ba0cb937d90171210e3242432837e0

@Gofer

Tak, niestety to drugie. Co może po tym się stać?

Ustawione jest wyłączanie (zamknij) Problem w tym, że jak wyłączę go powerem (przytrzymam) to wyłączy się, ale po 3 sekundach ponownie się włącza.

Również jeśli mam okazje zapytać to zapytam, otóż kupiłem niedawno nowy dysk (HDD) i niestety wejścia SATA nie śmigają dobrze, bo nie mogę mieć nawet podłączonej stacji dysków, gdy podłączam pod inne to nawet w BIOSie nie wyszukuje go, bo napisane jest, że tylko dwa gniazda są zajęte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurację komputera masz na myśli sprzęt?

Tak. Z ważnych danych brakuje jeszcze zasilacza.

Z odczytem SMART miałeś na myśli to?

Mniej więcej, choć nie zaszkodziłby obszerniejszy. Jeśli te liczby oznaczają wartość nieprzetworzoną, to Samsung nie jest w zbyt dobrej kondycji (na razie 2 błędy odczytu i 55 zapisu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...