Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2013 zawartość

Polecane posty

Urodzinowy (17 lat!) numer CDA pojawi się w sprzedaży 12 marca, a za standardowe 15,99 zł dostaniecie więcej niż zwykle. Oprócz 2 DVD z pełnymi wersjami gier dorzucamy też kody do World of Tanks ? dla początkujących (1000 golda + 3 dni konta premium, warte ok. 50 zł) i dla już grających (1200 golda, czyli prawie 25 zł). Na płytach znajdziecie m.in. Far Cry?a 2 PL, Magickę PL i 44 wyselekcjonowane produkcje niezależne. Dorzucamy również zeskanowany rocznik 2001 naszego pisma.

A co w samym piśmie? Zaczynamy od czterostronicowej relacji z konferencji, na której Sony ogłosiło Playstation 4. Wiedźmińska okładka sugeruje spory materiał o Wiedźminie 3: Dziki gon. I faktycznie ? 7 stron (bez otwieracza) informacji, które zaczerpnęliśmy u źródła, zaproszeni (jako jedni z nielicznych na świecie) na prezentację w siedzibie CDP Red. Będzie też sporo o Assassin?s Creed IV: Black Flag, Total War: Rome II oraz Destiny. Ten ostatni tytuł warto zareklamować, bo nie każdy wie, że ?twórcy Halo i wydawca Call of Duty przedstawiają nowe oblicze rozrywki?. Co więcej, nasz autor potwierdza, że to wcale nie jest tylko reklamowy bełkot... Zapowiadamy rzecz jasna sporo więcej produkcji, ale żeby nie zanudzać was wyliczanką, skoncentrowałem się na najważniejszych.

W beta-testach sprawdziliśmy Might & Magic Heroes Online, Silent Huntera Online, Warface?a, The Last of Us i polskie Anomaly 2. Z zadowoleniem mogę powiedzieć, że wszystkie te gry rokują co najmniej dobrze.

W recenzjach bryluje Tomb Raider, którego recenzent uznał za najlepszą część cyklu. Całkiem ładnie wypadło SimCity, nie najgorzej Dead Space 3 i Sly Cooper: Złodzieje w czasie. Dodajmy do tego Metal Gear Rising: Revengeance, Antichamber i Wizardry Online ? widać, że w tym miesiącu obrodziło nam soczystymi nowościami. (Tu naturalnie również skupiam się tylko na tych najgłośniejszych ? pełną zawartość działu recenzji znajdziecie poniżej).

Publicystykę zaczynamy od artykułu ?Gry dla masochistów??. Niech nie zmyli was ten tytuł ? to całkiem poważne rozważania, dlaczego niektórych pociągają produkcje o poziomie trudności niszczącym odbiorcę. Trzeci odcinek ?Z drugiej strony lady? opisuje nam klientów, którzy są koszmarem sprzedawców. ?Wpisz to sam? to z kolei powrót do czasów, w których pełne wersje trzeba było... samodzielnie wklepywać do pamięci Spektrusia albo Atarynki. Czwarta część ?Zarabania w sieci? to natomiast przegląd rozmaitych przekrętów ? tym razem pokazujemy, jak inni mogą (nieuczciwie) zarobić na was.

W Syrii teraz wojna, ale jeszcze parę lat temu był tam raj dla tych, którzy nie przejmowali się za bardzo prawami autorskimi, logiką i sensem, a do tego potrafili używać Photoshopa ? krótko mówiąc, zaprezentujemy wam maksymalnie kuriozalne okładki gier, na których Triss z Wiedźmina robiła za BloodRayne, a na okładce z logiem GTA mogłeś zobaczyć Supermana oraz Michaela Jacksona. Jeśli brzmi to dziwacznie, to powiem tylko, że tekst i ilustrujące go grafiki będą jeszcze dziwaczniejsze. Zaprosimy was też na spacer po IGF (Independent Games Festival) i pokażemy najciekawsze indyki, jakie ostatnimi czasy wykluły się w głowach niezależnych twórców. Finiszujemy opowieścią o niedoszłym wampirycznym horrorze Harker (czyli dział Epitafium powraca), no i Szpilami, w których nie zabraknie polskiego akcentu.

W dziale sprzętowym (mega)testujemy nośniki danych: pendrajwy, dyski twarde, karty pamięci. Zrobiliśmy też przebieżkę po targach w Barcelonie (Mobile World Congress 2013), przegoniliśmy przez benchmarki najszybszą kartę graficzną (Nvidia GeForce GTX Titan) i opukaliśmy wypasioną maszynkę dla graczy (stacjonarny PC z chłodzeniem wodnym). Testowaliśmy również Samsunga Galaxy Note II, aparaty fotograficzne na Androidzie, tablet, klawiatury, myszy oraz rozmaite mniej i bardziej dziwaczne gadżety.

Będzie też, jak zawsze, Na Luzie i Action Redaction, a dla początkujących fanów World of Tanks przygotowaliśmy mały poradnik.

Na dwóch płytach DVD zmieściliśmy dwa pełniaki w polskich wersjach językowych (FPS Far Cry 2 oraz podlany sporą dawką humoru hack?n?slash Magicka), 44 pełne wersje gier niezależnych, skany rocznika 2001 CDA, a także dema, trailery, mody, gameplaye i rozmaite ciekawe bonusy (w tym e-booki i ziny). Również na płycie ? ale jako NADRUK ? znajdziecie kody do World of Tanks. Na płycie z ?indykami?, żeby nie było niejasności

Zainteresowanym przypominamy ? najbliższy numer CDA znajdziecie w salonach z prasą i kioskach już od 12.03.2013.

PS, Na screenach worek z pismem i okladka pisma.

#########################SPIS TREŚCI####################

######W produkcji

Wiedźmin 3: Dziki gon

Wasteland 2

Assassin's Creed IV: Black Flag

Total War: Rome II

Reus

Survarium

Killer is Dead

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

Planetary Annihilation

Kingdom Under Fire II

Blackspace

Destiny

Might & Magic Heroes Online

Warface

The Last of Us

Silent Hunter Online

Anomaly 2

#######Recenzje

Tomb Raider

Sly Cooper: Złodzieje w czasie

SimCity

Dead Space 3

Metal Gear Rising: Revengeance

Wizardry Online

Omerta: City of Gangsters

Tera: Rising

A Valley Without Wind 2

Ratchet & Clank: Załoga Q

Hitman: HD Trilogy

Derrick the Deathfin

Dungeonland

Antichamber

#######Publicystyka

Gry dla masochistów?

Z drugiej strony lady (część 3)

Wpisz to sam

Zarabianie w sieci (część 4)

Cudowny świat syryjskich okładek

Najlepsi niezależni

Epitafium: Harker

Szpile

###SPRZĘT

Relacja z Mobile World Congress 2013

Info

Megatest

Przenoszenie danych: testy pendrive?ów, kart pamięci, dysków zewnętrznych

Nvidia GeForce GTX Titan

Komputer Actina GameON i707GE FULLH2O

Aparat fotograficzny Samsung Galaxy Camera

Aparat fotograficzny Nikon Coolpix S800c

Klawiatura Roccat Isku FX

Mysz Razer Ouroboros

Mysz Razer Deathadder 2013

Keypad Razer Orbweaver

Zestaw klawiatura + mysz Tracer Transformers TRK-302

Tablefon Samsung Galaxy Note II

Klawiatura mobilna Microsoft Wedge Mobile

Tablet Manta Duo Power 9,7? HD

Kontroler do grania na tablecie SteelSeries Free Touchscreen Gaming Controls

#####INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata

#########################COVER DVD#############

####Pełne wersje

Far Cry 2 PL

Magicka PL

44 gry indie

####Modulator

Mody do Far Cry'a 2

####Dema

3D Mark 06

3D Mark 11

Bridge Project PL

Heaven

Stay Dead

The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles PL

###Smak muzyki

Audiosurf

Beat Hazard

Lumines

The Polynomial: Space of the music

Maestro

osu!

Synaesthete

Tres Lunas

###Gameplay

Antichamber

Dead Space 3

###Zwiastuny

BioShock: Infinite

Crysis 3

Dark

Firefall

Hawken

Marvel Heroes

Urban Trial Freestyle

###E-BOOKI

Wyścig szczurów

Animaliada

Niezwykły przypadek Martyny Gewalt

####Bonus

Action Mag

Archiwum CD-Action 2001

Esensja

FAQ ? wersja 3.3

Na Luzie

Obrazki i animowane GIF-y

ScreenShock

Tapety

Tawerna RPG

###World of Tanks

Launcher World of Tanks

************************

####PEŁNE WERSJE

Far Cry 2 PL

Pegi: 16

Wymagania: XP/Vista/7, CPU 3,2 GHz, 2 GB RAM, GF 6800/ATI Radeon X1650

Miejsce na HDD: 3,5 GB

Gatunek: FPS

Producent: Ubisoft Studios

Ocena w CDA: 8+ (12/08)

Średnia ocen w sieci: 85%

Multi: Internet/LAN

Podobne gry: Crysis 2

[Fragment recenzji]

Po wybraniu bohatera (spośród kilku najemników ? nie ma to jednak dużego znaczenia dla fabuły) lądujemy w jakimś anonimowym państewku afrykańskim z zadaniem zabicia Szakala, handlarza bronią. Obszar ten jest areną walki dwóch frakcji, które oficjalnie bronią ludzi, a nieoficjalnie chcą jak największych wpływów.

[Allor]

Magicka PL

Pegi: 16

Wymagania: XP/Vista/7, CPU 2,4 GHz, 2 GB RAM, GF 8800/ATI Radeon X1900

Miejsce na HDD: 1,5 GB

Gatunek: RPG/akcja

Producent: Arrowhead Game Studios

Ocena w CDA: 8 (03/11)

Średnia ocen w sieci: 74%

Multi: internet

Podobne gry: Dungeonland, Nox

[fragment recenzji]

W grze poczuje się jak we własnej piwnicy i fan erpegów, i wielbiciel arcade'owej rozwałki ? la Alien Shooter. Zwłaszcza jeśli kwalifikuje się do szeroko pojmowanej kategorii miłośników fantasy i nie zatracił do niej resztek dystansu. Rozgrywka sprowadza się do parcia naprzód i niebywale urozmaiconego, malowniczego eksterminowania hord upierdliwych przeciwników utrudniających dojście do kolejnego bossa. Za oręż służą samodzielnie ?składane?, niczym w stareńkim Septerra Core, zaklęcia. Eksperymentowanie i poszukiwanie najlepszych w danej walce rozwiązań dostarcza kupy radochy. Autorzy zręcznie dworują sobie z wszelkich absurdów konwencji fantasy, zaś nagromadzone odniesienia do innych gier czy kultury w ogóle (od World of Warcraft po ?Bravehearta?) potrafią autentycznie doprowadzić do zaplucia monitora ze śmiechu.

Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. [Monk]

################################

Gry niezależne

Zebraliśmy samą śmietankę ? zwycięzców oraz finalistów różnych festiwali i konkursów branżowych ? 12 dem, 12 gier przeglądarkowych i aż 44 pełne wersje. Wśród nich znajdują się erpegi, wyścigi, przygodówki, platformówki, gry akcji, strategie, mnóstwo produkcji logicznych, shootery... a nawet MOBA w postaci słynnego Heroes of Newerth. Niektóre przypominają interaktywne filmy, jeszcze inne trudno przyporządkować do jakiegokolwiek gatunku.

DEMA GIER NIEZALEŻNYCH: Amnesia: The Dark Descent, Analogue: A Hate Story, Atom Zombie Smasher, Botanicula, English Country Tune, Frozen Synapse, Gorogoa, Pulse, Scrumbleship, The Uncanny Fish Hunt, Tiny & Big: Up the Mountain, To the Moon

GRY PRZEGLĄDARKOWE: About Love, Hate and the other ones, Atum, Continuity, dys4ia, GIRP, March, One and One Story, Prom Week, Realm of the Mad God, The Path Taken, The Snowfield, Solipskier

GRY NIEZALEŻNE: [stranded], 0.A.D., 1916: Der Unbekannte Krieg, A Flipping Good Time, A House in California, At a Distance, Back to Bed, Blackwell?s Asylum, Cart Life, Deity, Desktop Dungeons, Devil?s Tuning Fork, Farsh, Find Me A Good One, Fract, GEAR Full Circle, Haunt, Heroes of Newerth, Igneous, Leshy, Loop Raccord, Mightier, Mirror Moon, Nitronic Rush, Nous, Octodad, PaperPlane, Perspective, Pixi, Project Sphere, R-evolution, Slender: The Eight Pages, Solace, Spectre, Spelunky, Subsonic, Super Crate Box, The Fourth Wall, Toys, Ulitsa Dimitrova, Unmanned, VESPER.5, Warsow, Zineth

post-4-0-19121000-1362730005_thumb.jpg

post-4-0-46664500-1362730018_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się ciekawie.

Pełniaki: Far Cry z chęcią zagram. Magickę oddam bratu i dostanę 10 zł na Cd-action :-)

Zaciekawił mnie tytuł: Gry dla masochistów? - powinien być ciekawy tekst.

W recenzjach widać kilka dobrych tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 stron o Wiedźminie 3 thumbsup.gif, recenzja Tomb Raidera jako recenzja numeru thumbsup.gif, publicystyka, na którą już teraz rzuciłbym się jak dziki zwierz na padlinę - artykuł o tych okładkach będzie bardzo ciekawy - tak czuję, bo uwielbiam tego typu tematy luźno powiązane z grami. Co do tekstu o tworzeniu przez siebie gier na stare komputery, to aż chyba dam to ojcu przeczytać, bo kilka dni temu znalazł na strychu swoje starego Commodore 64 i za punkt honoru postawił sobie, naprawienie go smile_prosty.gif

Okładka powinna zadowolić wszystkich minimalistów (zwłaszcza tych z markolfa), którzy narzekają, że na okładce znajduje się mnóstwo napisów, a wzorem do naśladowania jest turecki LEVEL smile_prosty.gif IMO okładka rewelacyjna i to nie dlatego, że jest na niej motyw z Wiedźmina tylko jest estetycznie wspaniale zrobiona.

Do poczytania we wtorek, aye! tongue_prosty.gif

PS. Smuggler, przekaż wszystkim Paniom pracującym w redakcji wirtualną różę z okazji Dnia Kobiet. roza.GIF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale cośkolwiek mogliście wrzucić. A tu nie ma nawet tekściku w stylu jak kiedyś Czarny Iwan podjadał z lodówki i dożywiał się cukrem smile_prosty.gif. Tu minus.

Bardzo dobra okładka. Lubię jak dajecie loga na front pisma. Lekkie zdziwko, że Lary na okładce nie ma (ino na foli). Przecież to taka chlubna tradycja była. Czekam na teksty o Rome 2 i Heroes Online. Jak to dobrze wyjdzie to może być to moja pierwsza gra przeglądarkowa. Fajnie, że niema nowych Applów a jakiś tani, przenośny dysk 500 GB by się przydał. We wtorek kupuję bo złoto się przyda.

Niestety kilerskiego hasła na grzbiecie "MAMA MI CZYTA" nie będzie :D. "Mam co czytać" coraz bardziej prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się mega, dużo o Wieśku 3, Rome 2, Hirołsy online, Warface i publicystyka - to mnie interesuje najbardziej póki co, o coverze już pisałem, zagram, a tym bardziej że będą mody do FC 2, no i skan, ciekaw jestem czy będzie tam recka mojego ukochanego Sacrifice ( może się załapała ) tongue_prosty.gif

Do wtorku smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem cichą nadzieję na Larę Croft na okładce CDA, ech.. No ale cóż, rodzime produkcje też trzeba promować, to i Wiesiu może być wink_prosty.gif Swoją drogą mogę zapytać kto pisał recenzję nowego Tomb Raidera? Bo ta od Adziora na głównej, z całym szacunkiem, ale mi się totalnie nie podobała - narzeka przez 3/4 tekstu, ale ósemkę wystawia.. No mniejsza z tym już ^_^

Napisal Qn'ik.

[EDIT] Dziękuję za odpowiedź :) Jeśli się nie mylę to on chyba też recenzował Tomb Raider: Underworld lata temu.. Albo to był enki. W każdym razie chyba powinienem się spodziewać bogatego tekstu :)

Ogólnie numer zapowiada się ciekawie, choć muszę przyznać, że tak trochę dziko w urodzinowym bez żadnego urodzinowego tekstu, no ale rozumiem, publicystyka bogata, jak i cały numer zresztą smile_prosty.gif Z tekstów o grach najbardziej interesują mnie co prawda jedynie ten o Anomaly 2 i nowym TR (mimo, że wczoraj go ukończyłem już), ale tradycyjnie przeczytam od deski do deski. Do poczytania we wtorek smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy numer, naprawdę ładna okładka i świetne gry (cieszy mnie modulator, będzie się można pobawić :D ). Sama zawartość jest dosyć ciekawa, choć bardziej podobał mi się poprzedni numer, mimo to dostaniemy przecież skany z 2001 roku. Na dodatek mamy jak zawsze AR, czekamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko ile tym razem dostaniemy okładek z Wieśkiem przed premierą? Jak będzie recenzja to może byście rozważyli by Geralt był z Triss na okładce albo jakąś inną panią. Bo jak tak dalej pójdzie to Wiedźmin dostanie więcej okładek niż Lara czy Star Wars.

I jak to że jedno Konto WoT może przyjąć tylko jeden kod?? Co to ma znaczyć?? Gdzie to wcześniej było pisane?? Też planowałem przynajmniej 2 kody wpisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefista okładka- CZAD! Nareszcie gry synestezyjne (Synaesthathe już jednak było... ), obiecujące Indie, ciekawa publicystyka (Masochiści górą!), szkoda, że nie ma GWŻ i Gier Kontrowersyjnych, ale są Szpile! Chyba najlepszy numer w tym roku to będzie. :) No i- w napisie jest przerwa. Macie mnie. :brawa: Szkoda, że niektóre Indie już były, ale great work!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na okładce będzie nowa Lara, ale ta również mi się podoba. Co do środka pisma jest równie dobrze, zapowiedzi AC 4, Wiedźmina 3 i heroes online będą smakowitym początkiem, później recenzja TR i Sim City, a na koniec całe tony porządnej publicystyki i AR smile_prosty.gif Miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka super, podoba mi się lol.gif

A co do gier... Zawsze chcaiłem się spróbować w Magicka.

Far Cry 2 stary ale jary, na pewno spróbuję, no jeszcze jest WoT Premium... ekstra numer, skoro tak wygląda 17 rocznica to ja nie mogę się doczekać 18.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...