Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xirgan

Windows XP nie chce się uruchomić (agp440.sys)

Polecane posty

Jeszcze wczoraj wieczorem komputer działał bezproblemowo. Dzisiaj po włączeniu w momencie kiedy powinien pokazać się pulpit widać czarny ekran, po reset nie pomógł. Próbowałem odpalić system w trybie awaryjnym, ale podczas wczytywania plików komputer wiesza się kiedy wczytywany jest plik agp440.sys. Obstawiam że problem dotyczy sterownika karty graficznej, próbowałem uruchomić komputer z inną kartą graficzną i zasilaczem, za każdym razem działo się to samo, więc problem raczej nie jest sprzętowy. Da się to jakoś naprawić bez formatowania dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może to być jednak problem sprzętowy (np. nawala dysk, zasilacz jest niesprawny). Spróbuj z poziomu konsoli odzyskiwania systemu uruchomić chkdsk lub też ogólnie naprawić Windowsa (klik). Poza tym możesz po prostu spróbować instalacji nakładkowej - klik (nic nie stracisz). Odłącz też wszystkie urządzenia, które nie są niezbędne do uruchomienia systemu (szczególnie USB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem instalacje nakładkową. System zaczął się włączać, ale czasami po włączeniu komputera nie wykrywa karty graficznej, jest obraz, znajduje ją jako urządzenie VGA, działa tak jakby nie miała sterowników, a przy próbie ich reinstalacji instalacja zatrzymuje się na wykrywaniu sprzętu. Zrobiłem format, ale to też nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponownym formacie przez jakiś czas wszystko działało bez problemu ale ostatnio problem występuje znowu. Próbowałem odłączyć wszystko to co nie jest mi niezbędne (drugi dysk twardy, napęd DVD, czytnik kart, karta dźwiękowa PCI), a zainstalowane na dysku mam tylko sterowniki do karty graficznej (które i tak już nie działają), sterowniki od zintegrowanej karty dźwiękowej, Firefox'a, OpenOffice'a i Steam'a. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, ten sam problem występuje kiedy próbuje odpalić komputer z innym zasilaczem i kartą graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD Tune: SAMSUNG HD642JJ Health

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 100 100 51 0 Ok

(03) Spin Up Time 86 86 11 4980 Ok

(04) Start/Stop Count 97 97 0 2630 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 10 0 Ok

(07) Seek Error Rate 100 100 51 0 Ok

(08) Seek Time Performance 100 100 15 0 Ok

(09) Power On Hours Count 97 97 0 16464 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 51 1 Ok

(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 97 97 0 2617 Ok

(0D) Soft Read Error Rate 100 100 0 0 Ok

(B7) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(B8) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BB) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BC) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BE) Airflow Temperature 73 63 0 471531547 Ok

(C2) Temperature 73 61 0 488308763 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 100 100 0 3918953 Ok

(C4) Reallocated Event Count 100 100 0 0 Ok

(C5) Current Pending Sector 100 100 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 100 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 100 100 0 1 Ok

(C8) Write Error Rate 100 100 0 0 Ok

(C9) TA Counter Detected 100 100 0 0 Ok

Power On Time : 16464

Health Status : Ok

Sorry, że tak krzywo ale nie mogłem ustawić tej tabelki równo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok (pojedyncze błędy nie powinny mieć raczej znaczenia), w każdym razie profilaktycznie przeczyść kompa, sprawdź podłączenia (podociskaj), nie zaszkodzi też wymiana kabla od dysku.

Poza tym przetestuj RAM (Memtest86 lub 86+, test minimum trzy godziny). Ewentualnie pokombinuj ze sterownikami, szczególnie od płyty (sprawdź, jeśli to możliwe, inne wersje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 błędów wg. Memtest'a, próbowałem też uruchomić komputer z innymi kośćmi RAM, zainstalowałem ponownie sterowniki płyty głównej, ale nic to nie zmieniło. Instalacja sterowników grafiki zatrzymuje się na wykrywaniu sprzętu (próbowałem najnowszych i tych z płyty dołączonej do karty).

Może spróbuj podłączyć inny dysk twardy, na nim zainstalować system i sprawdzić czy działa?

Na drugim dysku występuje ten sam problem.

Co ciekawe raz na jakieś 20 uruchomień wszystko działa normalnie, karta wykrywana prawidłowo, nic się nie zawiesza, żadnych artefaktów w grze 3D (a dokładniej Dead Space 3, więc grze nie aż takiej starej, która raczej dość mocno obciąża ten sprzęt).

Jedynymi rzeczami których jeszcze nie podmieniłem są płyta główna i procesor, niestety nie mam żadnych pasujących do tego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno (jeśli chcesz się "bawić" w namierzanie winnego): odinstaluj na próbę dyskowe kontrolery, zrestartuj system, niech się wszystko z powrotem zainstaluje. Zobacz, czy na chwilę się nie poprawiło.

BTW, próbowałeś podłączyć dysk do innego portu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem obie rzeczy i nic to nie zmieniło. Szukałem rozwiązań na innych forach i znalazłem temat w ktorym występuje ten sam problem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1243649-0.html, w postach 11 i 13 jest opisane parę dodatkowych szczegółów, które są identyczne jak w moim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...