Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawi202

Rozwiązany: Paski na monitorze i brak obrazu

Polecane posty

Witam!

Mam pewien problem dotyczący mojego sprzętu. 2 lata temu składałem sobie na nowo komputer tj. wymieniłem wszystkie podzespoły. Od jakiegoś tygodnia gdy gram albo dłuzej coś na nim robie, na monitorze pojawiają sie paski, ale nie pionowe, jak przy zniszczonej karcie graficznej, tylko poziome. Są one grube, w róznych kolorach i tak jakby troche spikselowane. Po całej akcji komputer nie reaguje na nic i się resetuje, a monitor po chwili przetaje łapać. Wyświetla się tylko napis ,,no signal'' ,a jego lampka świeci się na pomarańczowo, a nie jak to zwykle bywa na niebiesko.

Po odczekaniu pewnego czasu, komputer funkcjonuje normalnie, tylko że po włączeniu nalezy nacisnąć F2 żeby poszło dalej.

Proszę o pomoc i rady od czego sie to dzieje.

Na poprzedniem sprzęcie spałiłą mi się karta, ale wtedy obrazu nie było wogóle.

P.S. Mam radeona HD6850

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Radeon HD 6800. Pomyliło mi sie wcześniej.

AMD Phenom Quad Core 3400 MHz

4 GB RAM

Windows 7 64-bit

Temp. w stanie spoczynku 41-42 stopnie.

Problem pojawia się nie tylko w grach. Dzisiaj podczas siedzenie w necie i instalacji gry też mi sięto stało.

Do tej pory żadnych problemów w grach nie było nawet na najwyższych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oczytałem jest to dosyć porządny i nawet sprzedawca go polecał.

Tracer Highlander 550W

Czy winą może być mała ilość miejsca na dysku? Miałem wolne 11GB, więc troche posprzątełem i mam ponad 40. Komputer chodzi juz z 1,5h i działa bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno zasilacz? Ponieważ nie chce wydawać pieniędzy na marne. Przecież gdyby to był on, to komputer po zajściu nie powinien się wogóle włączyć, a on nadal działa, tylko obrazu brak

Właśnie taka cena mnie urządza.

W weekend zaniosę sprzęt do serwisu i powiem, żeby zamówili i złożyli tak jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zdjąć obudowę i korzystać w ten sposób z komputera i muszę przyznać, że przez 2 tygodnie działał bez zarzutu tj. nie zawiesił się ani razu nawet przy dużym obciążeniu, ale problemy znowu zaczęły się pojawiać.

Po włączeniu kompa temp. wynoszą:

-płyta głowna 32oC

-procesor 31oC

-każdy z rdzeni 34oC

Podczas większego obciążenia np. grania, temp procesora i rdzeni ponad 50oC.

Zauważeyłem, że komputer może działać nawet 8 godzin dziennie, jeśli nic się na nim nie robi lub tylko przegląda rzeczy w internecie, ale jeśli gram albo obciążam zbyt mocno, to całkowicie się zawiesza po jakiś 10-15 min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...