Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LittlePony

Lenovo Y580 "laguje"

Polecane posty

Witam,

niecałe 2 miesiące temu zakupiłem nowy laptop Lenovo Y580.

Pełna specyfikacja:

Intel i7

Geforce 660M

8 GM ram

Ekran 1366x768

Dodatkowy dysk SSD 128 GB

Windows 8 64bit

Komputer od samego początku spisywał się świetnie. Gram głównie w Fife i League of Lengeds, ale aby sprawdzić sprzęt zainstalowałem Far Cry 3. Gra chodziła płynnie nawet na wysokich detalach. Zadowolony postanowiłem szarpnąć się na Crysisa 3. Który chodził całkiem przyzwoicie ale zdażało mu się w niektórych momentach "zlagować".

Problem pojawił się kiedy po rozgrywce w Crysisa 3 włączyłem LoL'a. Efekt był taki, że co jakiś animacja nie nadążała jakby za działaniami w grze, tak jakby "lagowała". Licznik fpsów pokazuje w takim przypadku wartość bardzo niską, potem trochę ponad 60 i się uspokaja do stałych 60. W Fifie dzieje się podobnie.

Wszystkie gry odpalam na karcie zewnętrznej nie zintegrowanej. Dla testu odpaliłem fife na zintegrowanej. Nawet na najniższych nie ma płynnych 60 fpsów, ale przypadku takiego zlagowania, zacięcia nie odnotowałem.

Aktualizowałem już sterowniki wielokrotnie, formatowałem cały komputer - nic nie pomaga.

Na początku wymienione gry działały płynnie i nie było z nimi problemów.

Czy to możliwe by karta graficzna się w jakiś sposób uszkodziła? Dodam, że korzystam z podkładki chłodzącej i sprawdzałem temperatury programem i tutaj wygląda że jest w porządku. Czy też nie jest to koniecznie wina grafiki?

Czy komuś zdarzyła się podobna przypadłość lub wie jak taki problem rozwiązać?

Bardzo proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom w tle jakiś program do monitorowania i sprawdź co się dzieje na wykresach karty i procesora w trakcie tych "lagów" - głównie chodzi i aktywność i taktowania. Możliwe że coś wywołuje throttling jednak najpierw trzeba ustalić w którym podzespole problem występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...