Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

N)(F)(S

Problemy z wygładzaniem w grach

Polecane posty

ja szukam jakiegos programu ktory by wygladzal krawedzie w grach w ktorych tej opcji nie ma np C&C Generals czy Gothic, 2, 3

mam jeszcze maly problem poniewaz mam GF 8800 GT i nic nie widzi zebym mial shadery 4.0 tylko 3.0 a Crysis (demo) na viscie chodzil na DX10 i all very high, wiec moze 4.0 sa razem z dx10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w ustawieniach sterowników karty graficznej, powinna tam być stosowna opcja, może być tylko konieczne odznaczenie opcji "pod kontrolą aplikacji" lub coś w tym stylu. Programu, który by coś takiego robił na 90% nie ma, zresztą gdyby nawet istniał, to wszystko musiałby robić drogą software'ową czyli wykorzystując (bardzo intensywnie) CPU.

Co do drugiego problemu - co rozumiesz przez "nic nie widzi"? Jeśli odpalasz gry na DX9.0c, to nie ma szans, by te biblioteki wykorzystywały SM 4.0, bo mają obsługę tylko do 3.0 (oczywiście shadery teoretycznie są kompatybilne wstecz, czyli na karcie z SM 4.0 pójdzie wszystko, co wymaga starszych wersji shaderów). Jeśli chcesz mieć w DX pełną obsługę SM 4.0, to jesteś skazany na vistę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia sa, cos jak Panek Kontrolny Nvidii ale to wygladzanie nie dziala ;/ nie dawno mialem radeona i jak ustawilem w ati tray tools wygladzanie to bylo a tu nie ma tu daje screena ustawien: Klik

a co do sm to mialem viste i jak np instalowalem company of heroes dodatek (byl razem z karta graficzna) to pisalo ze mam sm 3.0 dlatego sie pytam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawień sterowników nie przepuszcza, to chyba coś z nimi nie tak :?. Może trzeba pokombinować z wersjami sterowników albo coś :-k. Popytaj w dziale sprzętowym, w temacie o kartach graficznych, może ktoś tam będzie w stanie Ci pomóc.

Co do tego drugiego - ja bym się tym nie przejmował, być może tamta wersja gry po prostu nie obsługiwała SM 4.0 albo nie miałeś zainstalowanych właściwej wersji sterowników, w sumie to nic, czym trzeba byłoby się martwić :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki mam najnowsze a mam takie pytanko jeszcze ;P otoz dzisiaj rano gralem w crysisa przy 1280 x 1024 bez wygladzania i bylo ok 25-30 fps a jak wlaczylem wygladzanie momentalnie spadlo do 3 fps i nawet menu sie zacinalo... tak raczej byc nie powinno chyba

Posty wydzieliłem, bo ni w ząb na temat nie były.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu to może nie powinno (choć zależy, jak to menu wygląda - jeśli w tle jest wyświetlane demko z gry, to karta grafiki i tak ma co robić :)), warto jednak wiedzieć, że nawet w przypadku najprostszego FSAA karta generuje obraz w "oczko" wyższej rozdzielczości, niż ustawiona w opcjach gry, a następnie przeskalowuje go do niższej, co jest bardzo dużym obciążeniem dla GPU i komputera w ogóle. Dlatego prawie zawsze włączenie FSAA wiąże się ze sporym spadkiem wydajności, czasami nawet na maszynach znacznie przekraczających zalecaną konfigurację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...