Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Świątynia Pierwotnego Zła/ToEE

Polecane posty

Mam problem z walką. Zrobiłem 4 postacie paladyna, wojownika, łowce i czarodzieje i bardzo trudno walczyć nimi, prawie zawsze cała drużyna pada. Jestem na początku gry i już nie daje rady. Wiecie co jest nie tak??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z walką. Zrobiłem 4 postacie paladyna, wojownika, łowce i czarodzieje i bardzo trudno walczyć nimi, prawie zawsze cała drużyna pada. Jestem na początku gry i już nie daje rady. Wiecie co jest nie tak??

Ja powiem tobie, że kiedyś grałem w tą grę i miałem ten sam problem, że moją cała druzynę rozwalał biedny pijak z wioski ;/ :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 4 postacie paladyna, wojownika, łowce i czarodzieje i bardzo trudno walczyć nimi, prawie zawsze cała drużyna pada. Jestem na początku gry i już nie daje rady. Wiecie co jest nie tak??
mi przychodzą dwa pomysły na początek.

1. porywasz się na początkowym poziomie na postacie/przeciwników z którymi nie masz najmniejszych szans.

2. źle zrobiłeś postacie (np. dałeś im specjalizację w innej broni niż używasz w walce, np. wybrałeś topory a walczysz mieczami)

pokaż parametry bohaterów na pewno to coś pomoże...

Gdzie jest starszy tej pierwszej wioski?
zależy o ktorego ci chodzi, bo przypuszczam, że chodzi Ci o tą wioskę, w której pojawiamy się zaraz po prologu a tam na upartego mozna znaleźć dwóch. Jeden to przełozony świątyni (na samej górze mapy - zaczynasz na dole) a drugi to druid (mniej więcej w środku - taki domek w pobliżu jest dużo drzew i zieleni)
Ja powiem tobie, że kiedyś grałem w tą grę i miałem ten sam problem, że moją cała druzynę rozwalał biedny pijak z wioski ;/
jeśli mówisz o tym co zaczepia za pierwszym razem druzynę i chce pieniądze to się nie dziwię, bo pomijając wygląd postaci i sposób poruszania się (wiecznie nawalony) to bardzo silny wojownik, o wiele silniejszy niż nasza drużyna na początkowym etapie gry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 4 postacie paladyna, wojownika, łowce i czarodzieje i bardzo trudno walczyć nimi, prawie zawsze cała drużyna pada. Jestem na początku gry i już nie daje rady. Wiecie co jest nie tak??
mi przychodzą dwa pomysły na początek.

1. porywasz się na początkowym poziomie na postacie/przeciwników z którymi nie masz najmniejszych szans.

Długo eksperymentowałem z ustawieniem bohaterów ale w dalszym ciągu dostaję wciery od każdego napotkanego wroga, możesz mi powiedzieć gdzie pójść żeby znalejść jakiegoś prostego przeciwnika/ źródło expa, cobym mógł sobie ździebko podexpić :P

Mam 2 (człowiek i krasnolud) wojowników 1 łotrzyka (mini hobbit xD) i jedną elfią czarodziejkę, wszyscy mają początkowe staty po 18 (przyznaje użyłem buga :P a bo mnie wkurzyli) ale mimo stosunkowo dobrego zestawu ludzi nadal dostaję od każdego potężniejszego przeciwnika, pokonanie bandytów lub zombie w twierdzy zaraz po miejscowości zwyczajnie przekracza moje wątpliwe umiejętności :P

HELP! : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo eksperymentowałem z ustawieniem bohaterów ale w dalszym ciągu dostaję wciery od każdego napotkanego wroga, możesz mi powiedzieć gdzie pójść żeby znalejść jakiegoś prostego przeciwnika/ źródło expa, cobym mógł sobie ździebko podexpić
przejdź prolog i jak trafisz do pierwszej wioski to siedź tam i rób questy typu: "przynieś/wynieś/pozamiataj" (już pierwszy dom po lewej od wejscia do wioski daje ci zadanie, którego robienie inicjuje kolejne zadania) ogólnie siedź tak długo jak to możliwe w tej osadzie i staraj się zrobić jak najwięcej zadań nie wymagających opuszczania wioski.

właź wszędzie i zagaduj każdego (czasem zmiana postaci - płeć postaci ktorą zagadasz - też potrafi popchnąć coś do przodu).

Sporo expa zwłaszcza na poczatku dostaje się w tej grze za gadanie i robienie zadań niż za walkę.

a co do samego składu to zastanowiłbym się nad zamianą jednego z wojowników na kapłana (czasem kapłan ratował mi skórę), czarodzieja zamieniłbym też na czarnoksiężnika (tą postać co rzuca czary w oparciu o charyzmę - od razu dostajemy postać do gadania) a brak woja zrekompensował rekrutując tego pijaka (ew. robiąc piątą postać i nie rekrutujac nikogo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego buga??

Tworząc postać wchodzisz w "zaawansowane" (kupowanie punktów) ustawiasz któryś kwadracik na 18 (maksymalny poziom przy kreacji) po czym "chwytasz" (przytrzymując myszką) wspomnianą 18 i przesuwasz ją w prawo (zaraz za strzałki w górę i dół), powinna zniknąć a kiedy ty klikniesz na "podstawowe" (jest tam gdzie wcześniej było zaawansowane) w miejscu gdzie pokazywane są wylosowane kostki masz 18 :>

Robisz tak do skutku (czyt. do zapełnienia wszystkich kwadracików) nie martw się, 18 nie znikną gdy klikniesz na zaaw. więc możesz to zrobić spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paladyna na 2 lvl ale nie mam czarów:/ kiedy palladyn dostaje czary, nie chodzi mi o umiejętności jak np wykrycie zła.

Jest jkaieś kod na kase w tej grze?? bo móh palladyn zszedł z dobrej drogi a teraz chcą kupe kasy za odkupienie:/

Jeżeli przyjme do drużyny lub znudzi mi sie postać która zrobiłem to czy da sie ją usunac z drużyny ale zeby można ja było potem znów przyłaczyć??

Pozatym do czego służą rękawiczki, buty itp skoro nic nie dają??

Aha, jka pisałem wcześniej mój paladyn nie ma już umiejętnosci bo stracił moc. Wybrałem na 4 lvl wojownika, czy to dobra konfiguracja??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na Trudności Człowiek z żelaza. Więc mam tylko Save z wyjścia Gry.

Po pokonaniu Lareth'a Pięknego, on oddał mi naszyjnik i pokazał mi wejście do świątyni.

okazało się że to pułapka. Lareth rzucił najlepszy rzut na incjatywe zdaje się, rzucił parę słów i odłączył się od drużyny...

i jego tura stała się wieczna, ja nic prawie nie mogę zrobić oprócz przeglądania biernego ekwipunku atutów dziennika itp.

ma ktoś jakiś pomysł jak se poradzić?

próbowałem ToEE.exe" -startmap (hommlet)

i jakoś nie zadziałało

Angielski ToEE jest w wersji patha 3.0 ... CDA i CDP 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paladyna na 2 lvl ale nie mam czarów:/ kiedy palladyn dostaje czary, nie chodzi mi o umiejętności jak np wykrycie zła.

Jest jkaieś kod na kase w tej grze?? bo móh palladyn zszedł z dobrej drogi a teraz chcą kupe kasy za odkupienie:/

Jeżeli przyjme do drużyny lub znudzi mi sie postać która zrobiłem to czy da sie ją usunac z drużyny ale zeby można ja było potem znów przyłaczyć??

Pozatym do czego służą rękawiczki, buty itp skoro nic nie dają??

Aha, jka pisałem wcześniej mój paladyn nie ma już umiejętnosci bo stracił moc. Wybrałem na 4 lvl wojownika, czy to dobra konfiguracja??

Kody na pieniądze są, ale nie chcą zbytnio współpracować z polską wersją. Najlepszą metodą na zdobycie pieniędzy jest sprzedawanie przedmiotów, zwłaszcza klejnotów i magicznych, które mają niezłe ceny. Sporo ich znajdziesz w twierdzy na bagnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zdejmie nie moc brata cieśli??
zadanie w ommlet z pozyskiwaniem nowego wyznawcy?

to albo mikstura(którą znajdzesz w świątyni na pietrze) ale kapłan (polecam kapłana bo miksturka jest sporo warta a pieniązki na początku się przydają)

Mam paladyna na 2 lvl ale nie mam czarów kiedy palladyn dostaje czary,
jesli dobrze pamiętam to dzieje się to w okolicach 5 albo 6 poziomu (mozliwe że od 4 - dawno nie grałem paladynem)
Jeżeli przyjme do drużyny lub znudzi mi sie postać która zrobiłem to czy da sie ją usunac z drużyny ale zeby można ja było potem znów przyłaczyć??
swoje własne postacie możesz doimportować w grze (ale będą na 1 poziomie i bez ekwipunku) tak samo usunąć (zabierz ekwipunek bo przepadnie)

co do najemnych postaci to chyba można je odłączać i dołączać bezproblemowo choć nie jestem pewien, zwykle robię sobie 5 postaci i nie potrzebuję rekrutować nikogo dodatkowego (czarownik, barbarzyńca, wojownik, złodziej i kapłan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kapłan bo ten część roweuek na J nic nie chce powiedzieć.

A i jaka mikstura i gdzie jest :D

Bop już ponad 500 platyny mam :D

Chyba u chodziło o drużynowego kapłana.

Sprawdź szafkę z książkami w świątyni św.cuberta na górze przy schodach. tam będziesz miał zwoje w tym leczenia. nie wiem jak z potionami sprawdź czy niema w ofercie kapłan na dole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja drużyna która dawała(daje) rade na Twardzielu

Postać NR1

Łotr człowiek(idzie na kusze i w skille dialogowe i nie tylko)

STR 10 +0

DEX 18 +4

CON 14 +2

INT 18 +4

Wis 9 -1

Cha 13 +1

Atuty:

Strzał z bliska i szybkie przeładowanie

Opis:dopiero kiedy dostanie precyzyjny strzał zaczyna być bardziej użyteczną postacią tym bardziej że trudno ukradkowe ataki wkładać z kuszy w ToEE

Postać NR2

Łotr Niziołek(Sztylety)

STR 10 +0(12)* -2 od niziołka

DEX 18+4(16)* +2 od niziołka

Con 15 +2

INT 15 +2

Wis 13 +1

Cha 12 +1

atut Akrobatyka.

Opis. dopiero od 3 lvla biorąc finezje da się walczyć sztyletem a tak to kurtki łuk

Postać NR 3

Barbarzyńca Elf

Str 17 +3

Dex 18 +4(16)* + Elf

Con 16 +3(18)* - Elf

INT 13 +1

Wis 9 -1

Cha 13 +2

Atut Ulubiona broń(Kosa)

Opis Trzeba opisywać? Siepacz jak się patrzy

Postać NR 4

Człowiek Łowca(takie rzuty to nie żarty :) )

STR 16 +3

DeX 16 +3

Con 16 +3

INT 16 +3

Wis 14 +2// minimalne 12 do czarowania wszystkich czarów łowcy od lvl 4-10

Char 12 +1

Atuty:

Ulubiona Broń (ja ziołem topór bojowy)

Zmysł Walki(Wiencek Dex więcej szans na okazyjne ataki )

Wróg rasowy Undead (trudny wybór ;) )

Opis:

Na drugim lvlu oczywiście bierzemy styl walki dwoma broniami

Siepacz jak się patrzy ^^

Postać NR 5 Człowiek Druid (drużynowy healer)

Str 12 +1

Dex 14 +2

Con16 +3

Int 12 +1

Wis 18 +4

Cha 14 +2

Atuty:

wziąłem nie przydatne na start jak poszerzenie zasięgu czarów i naturalną magie. mam nadzieje że przyda mi się później ;)

czary 1lvlowe głównie leczenie (z shiftem zawsze można przyzwać Wilka itp)

dobrze dłączyć idąc za miasto Elmo pijaka Wojownika 4 lvlowego (jeszcze dołączyłem 2lvlowego maga z karczmy i Wojownika 1lvlowego ze sklepu)

--------------------

Udało mi się rozwiązać mój problem

naszego zdrajce przeniosłem na sam początek kolejki (dziwo się dało)

* w nawiasach są liczby wylosowane nie biorące pod uwagę rasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej jak używać zwoje?? bo nie moge rzucic z nich zaklęcia??

Kupiłem mięso i piwo w gospodzie, jak zjeść??

Z kad wziąć pieniądze żeby odkupić winy w kosciele??, paladyn wtedy będzie mógł mieć skille.

No i jak wejsć do tego burdelu, bo wykonałem quest dla tej gościówki co stoi przed nim ale nie chce nic mówić na temat tego przypytku. No i jak poderwać tą dziewczyne Filkena po próbuje ją zabrać do tego lasu ale nie ma takich odpowiedzi??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...