Skocz do zawartości

Polecane posty

Zgodnie z prosba zakladam temat poswiecony nowej grze studia Metropolis.
Czyją prośbą? :>Ale dobrze, że topic powstał, bo z THEY może być kawał porządnej gry. I nie chodzi mi tu o żadne cudotwórcze działanie CDP, po prostu z zapowiedzi można wywnioskować, że nadciąga ciekawa gra. Sam patent, że przeciwnicy kierowani są przez duchy, które można zabić, aby łatwiej zniszczyć samego delikwenta jest już ciekawy i godny pochwały. Szczególnie interesuje mnie opcja utraty inteligencji oponentów, bo zdjęciu ducha. Jeżeli Metropolis fajnie to odwzoruje...

Natomiast co do grafiki, mam mocno mieszane uczucia. Z jednej strony, chłopaki z Metropolis pokazali już przy okazji Infernala, że potrafią zrobić porządną oprawę. Z drugiej zaś, patrząc na dostępne screeny, czy filmik z GOLa, tak różowo już nie jest.

Jednak z pewnością jest szansa na kolejnego po Painkillerze dobrego FPSa z Polski. Osobiście liczę na THEY :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przedmówca ma rację

zapowiada się wyśmienicie

najbardziej podoba mi się system "pimp my weapon"

choć nazwanie go "pimp My Gan" bardziej by odpowiadało

ciekawie zapowiada sie również różnorodność przeciwników

a tak BTW czy oni czegoś nie przypominają

zdaje sie, ze rodzimi programisci zainteresowali się FF: W o S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą opcją tworzenia własnych broni, twórcy się imo nieco rozpędzili. Tzn. nie z opcją, ale z nazywaniem tej gry, grą 2.0. Zakładam, że chodzi tu o to, o co w Web 2.0, czyli aktywny udział graczy/ internautów w tworzeniu gry/ portalu.

Sama możliwość tworzenia własnych broni, to imo za mało, by mówić o grze 2.0.

Nareszcie Polska zaczyna robić jakieś pożądne gry.
Oczywiście bądźmy optymistami, ale czy THEY będzie porządną grą to się dopiero okaże. Z jednej strony Metropolis nie ma na swoim kącie żadnej naprawdę dobrej gry, na światowym poziomie [co prawda nie zakupiłem Infernala, ale przeglądając oceny tej gry i entuzjazm jaki wywołała (a raczej jego brak) zakładam, że też nie roxxuje].

Z drugiej zaś, mają za sobą pieniądze CDP i pomoc REDa, który światową grę zrobił.

A Polacy mają już na koncie 2 gry, które wyraźnie spodobały się za granicą.

Oczywiście trzymam kciuki za chłopaków z Metropolis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pamiętam zapowiedź Infernala. Czego tam miało nie być...

Ale w sumie, każda zapowiedź jest optymistyczna. Sam nie wiem czemu :wink:

A Polska jeszcze nie zaczeła robic porzadnych gier. Jeden Wiedźmin wiosny nie czyni.

I wyraze pesymistyczną wizje. Obawiam sie, ze z tymi brońmi COŚ nie wypali. Brzmi zbyt dobrze. :wink:

ALe oczywiscie, trzymam kciuki za nich.

Tak jak za Celtic. Nie dlatego, że lubie SPL i The Bhoys, tylko dlatego, żeby Boruc mogł sie wykazac i zbierać dobre opinie na świecie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak nic nie zmieni faktu, że szykuje się ciekawy tytuł. A że stoją za tym chłopaki z rodzimego CDP to taki bonus. Nawet jeśli gra nie będzie wielkim hitem to z pewnością nie zaliczymy jej do porażek i nie wyląduje w Kaszance ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie patrząc na They wydaje mi się, że będzie to średniak na miarę Infernala. Screeny nie są dla mnie zbyt ciekawe, nie odpowiada mi taki styl, gdzie wszystko się mocno świeci. Smaczki w postaci modyfikacja broni, czy też dziwne roboty nic nie dadzą jeżeli gra będzie schematyczna. Mam przeczucie, że They niczym interesującym nas nie zaskoczy i będzie to po prostu nudny FPS – oczywiście jak na razie są to wróżenia z fusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy też to zauważyliście, ale jeśli robotami sterują inne postacie, to możliwe, że w grze będzie MOCNO wyśrubowane AI! Chyba że producent sprawę oleje i z całego pomysłu "inteligencji wyższej i niższej" będzie klapa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Polak już nie raz pokazał, że potrafi.

Cóż, nie oczekiwałbym, żeby były to takie cuda na kiju, jakie twórcy wielu gier mają w zwyczaju zapowiadać. Strzelam, że to będzie dobra strzelanka z mrocznym klimatem i ciekawymi wrogami.

Co do broni, to fajne będzie o tyle, że będzie można sobie samemu dostosować ekwipunek do swoich potrzeb, a nie gotowe i sztywno ustalone przez twórców konstrukcje. Ten system moim zdaniem świetnie by się sprawdził w multiplayerze. Nigdy nie wiedziałoby się do końca, czym dysponuje przeciwnik ^^

Bardzo podobają mi się wrogowie. Są bardzo klimatyczni, oryginalni. Z tego co zrozumiałem, to robot z duchem ma być wrogiem inteligentnym, a sam robot to prący do przodu idiota, to bardzo fajne rozwiązanie.

Byleby nie przedobrzyli i nie zrobili z tego przekomplikowanego shootera, a będzie z tego gra przynajmniej na kilka wieczorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie w zapowiedzi napisali (nie pamiętam już kto to pisał zapowiedź) że grafika jest rewelacyjna, i tylko 2 gry będą korzystać w pełni z DX10.(crysis i They). Jednak tak jak patrze na screeny w Crysisie,lub nawet na demo to grafika w nim jest o niebo lepsza niż w Theyu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam wywiad z facetem z People Can Fly, który twierdził, że co jak co, ale Metropolis firmą robiącą dobre gry nie jest... A on na tym powinnien się znać, więc czy kasa CDP to zmieni? Powiem szczerze, że bardziej liczę na gry Techlanda, które zapowiadają się smakowicie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Techland robi gry które u nas to może hity, bo i patriotyzm i większa promocja. Ale taki Chrome, czy Call of Juarez to za granicą zaledwie porządne średniaki.

Wracając do tematu:

Z całym szacunkiem, ale chyba nie będzie z Theya światowej gierki. Wyjdzie taki lepszy Infernal. Dlaczego ? Bo CD Projekt daje Metropolisowi głównie zaplecze marketingowe i doświadczenie w dystrybucji gier. No i w zasadzie to już widać. They w krótkim czasie został wtłoczony do naszej świadomości jako kolejny po Wiedźmaku wybitny polski tytuł.

Ale to przecież Metropolis robi gierkę a nie CDP Red. Cudów przecież nie zrobią, nawet jak dostaną od CDP kasę na lepszą technologię. Technologicznie może być więc super, ale nie tylko grafa sie liczy.

Poza tym tematyka jest oklepana, futurystycznych FPSów z walką z obcymi jest okropnie dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają nie zrobić światowej gierki? Na Infernalu jeśli są zdolni to mogli wyciągnąć wnioski z własnych błędów i może zdołają ich w They uniknąć:D

Ja liczę na tą gierkę. Miejmy nadzieję, że po raz kolejny Polak pokaże, że potrafi :twisted:

Dajmy gierce szanse, twórcy mają dużo czasu jeszcze:) Może goście z CDP Red podpowiedzą im jeszcze co należałoby poprawić. Ja jestem dobrej myśli :wink: Szkoda tylko, że będę musiał zmienić kompa aby zagrać w They :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wierze w metropolis ,wedlug mnie robia porzadne gry nawet bez jakeigos wysoko 'amerykanskiego' budzetu zadna gra spod ich skrzydel nie byla gra słabą kazda miala dobry klimat i grywalnosc a co do oklepanych tematow to wszytkich producentow mozna tak skrytykowac,ja trzymam kciuki za nasza roidzima stajnie.ps.infenral był słaby hmm chyba nie grales w ta gre?słaba to byla jego promocja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka juz nasza Polska mentalność, że nie wierzymy w to, że coś w naszym kraju może się udać. Nawet jeśli Painkiller był dobry, nawet jeśli na zachodnich serwisach ludzie często rozpływają się nad Wiedźminem, a w końcu nawet jeśli PCF wpadło w oko Epicowi to i tak zawsze będzie ktoś, dla kogo Polskie gry to crap.

Co do They'a to IMO póki co można jedynie trzymać kciuki za to, że chłopaki dotrwają do końca i nie będzie to kolejna gra którą "tylko" hucznie zapowiadano. Bo zapowiada się całkiem smakowicie. I nie musi być nawet ładna, ważne, żeby była maksymalnie grywalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdecydowanie optymistą i lubię polskie gierki głównie za jakieś takie specyficzne podejście (chrome uwielbiam, gorky17 też, Książe i Tchórz też, o Wiedźminie nawet nie wspomnę). Francuzi mają "french touch", u nas powoli robi się taki "polish touch". Ale trzeba też czasem być realistą, chyba jeszcze zbyt wcześnie na gloryfikowanie Theya. Na razie jest to po prostu gierka której nikt się nie spodziewał i która ma potencjał. Namieszała dzięki pokazaniu w CDA. Zobaczymy jak wypadnie na różnych targach, co powie zagraniczna prasa (choć znając potencjał marketingowy CD Projektu, akurat na targach będzie super)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...