Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

b3rt

Zotac GTS 250 - Artefakty i inne dziwy

Polecane posty

Witam.

Ostatnio z moją grafiką zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Przede wszystkim we wszystkich grach w które gram (Dota 2, GW2, Diablo 3, MW3...) karta zaczęła się strasznie grzać. Dosłownie po kilku minutach wentylator wyje jak oszalały. Druga rzecz, to artefakty które zaczęły pojawiać się w grach, dosłownie we wszystkich. Nie są to jakieś na stałe pojawiające się rzeczy, po prostu w losowych odstępach czasu ekran tak "miga", odkształcając obraz, albo na moment znikają wszystkie tekstury, albo ekran zasypuje się kolorowymi pikselami które znikają po chwili. Jest to całkiem losowe, czasami dzieje się tak co chwilę, a czasami gram przez kilka godzin bez problemów. Ostatni problem jest taki, że ekran gaśnie w losowych momentach. Po prostu na chwilę zrobi się czarny, po czym po kilku sekundach znów wszystko się pojawia, ze znaczkiem DVI na monitorze, takim jaki pojawia się w momencie podłączenia. Raz przy okazji takiego "zgasu" pojawiło się jeszcze okienko "D3D test failure", ale samo zniknęło. Próbowałem aktualizować sterowniki, instalować starsze, przeinstalować ściągnąć Update'y do DirectX itd. Ciągle to samo. Co się może dziać, czy to karta kończy swój żywot? Czy może system jest już tak zaśmiecony że sterowniki szaleją?

Komp taki jak w profilu, Windows 7. Nigdy nie bawiłem się w żadne podkręcanie ani nic z tych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio czyściłeś rejestr? Karta "szaleję" tylko podczas grania? Czyściłeś kartę? Kurz na łopatkach od wentylatora karty ogranicza przepływ powietrza. Może nałożenie świeżej pasy termo przewodzącej zminimalizuję skutek. Sprawdzałeś do ilu Co karta się rozgrzewa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest dość świeżo postawiony, więc rejestr raczej jest czysty. Grzeje się tylko podczas grania, ale artefakty występują też np. w Blenderze jak się bawię z grafiką. Z tym że o wiele rzadziej, praktycznie w ogóle. Karta jest przeczyszczona sprężonym powietrzem, nie rozbierałem jej. Stopni nie sprawdzałem. I nie chodzi mi o zminimalizowany skutek, tylko o wyeliminowanie go całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pastę na Zalman STG2, i niewiele to pomogło. Co prawda karta się nie grzeje tak szybko jak wcześniej, ale artefakty i migawki dalej się pojawiają, mniej więcej w takich samych częstotliwościach jak wcześniej. Sprawdzałem temperaturę, jak gram w GW2 albo w D3 to jest od 68 do 70 stopni, w spoczynku stałe 50, przynajmniej wg. GPU-Z.0.6.7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...