Skocz do zawartości
Bethezer

Assassin's Creed (seria)

Polecane posty

Oh boy, AC6, counting only PC versions.

Czyżby Connor się nie sprawdził jako bohater? :trollface:

EDIT: No i tradycja idzie o kosza, temat przemianowany na taki o serii. Pozostałe tematy zostawiam, gdyby ktoś poczuł palącą potrzebę dyskutowania w nich. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle już tych odcinków jest, że pewnie by się lekkie zamieszanie w temacie zrobiło. Trzy gry o samym Ezio, i cała reszta...

A co do Black Flag, to chociaż na razie specjalnie dużo nie wiadomo, jakoś pozytywnie jestem do niej nastrojony. Skojarzenia ogólnopirackie i takie tam, powinno być ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja marzenia:

  • Własny statek - pełno opcji customizacji, zmiana koloru flag, przemalowywanie burt itd. oraz coś na kształt misji posiadłości
  • Własna załoga (bractwo) - każdy członek z oddzielną historią, unikalnym wyglądem, ale z opcją awansowania
  • Własna wysepka z portem (tu też coś jak misje posiadłości), który także rozbudowujemy i systemem zysków z AC II
  • Ulepszony abordaż, który nie będzie tak oskrytptowany. Będziemy mogli sami wybierać jaką metodą likwidujemy wrogie okręty.
  • Coś jak "otwarte morze". Odkrywanie wysepek i pływanie na pełnym żaglu, od czasu do czasu natykając się na wrogów.

Na razie tyle, co myślicie o bohaterze? I nie chodzi mi tylko o Edwarda Kenwaya, a też o to, co się stanie z Desmondem. Niektórzy spekulują, że do Animusa wejdzie... jego ojciec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie cała załoga z własnymi historiami, to już jednak lekka przesada... ale chociaż oficerów z własnymi historiami miło byłoby zobaczyć. Ciekawe tylko, kto będzie robił za głównego złego. Edward Teach, Henry Morgan? W sumie nie wiem nawet do końca, jaka to epoka będzie, może Francis Drake się nawinie. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yawn.

Ostatni Asasyn, jakiego ukończyłem, to Brotherhood. W kolejne odsłony tylko pograłem, ale nie skończyłem. Nudnawo się robiło zbyt szybko. Dlatego... Może bym się zainteresował nowym, gdyby była jakaś drastyczna zmiana okresu historycznego i settingu (starożytny Egipt albo Chiny). A tak? Czy to w ogóle zasługuje na "IV" w tytule? A bohater z wielkim "ukrytym" ostrzem i obładowany pistoletami to już w ogóle.

W sumie pirackie klimaty się dobrze sprzedają, więc rozumiem. Ale nie kupię, pewnie pożyczę znowu od znajomego i pogram parę godzin, żeby odłożyć i mruknąć "meh".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam Wasze zachcianki (Japonia, Chiny, Egipt) to jednak pasują mi te wodne klimaty...

Miejmy nadzieję, że nie będzie to krok w tył dla tej serii.

Ludziom spodobał się Haytham, bitwy morskie i no cóż. Na razie jestem po prostu zniesmaczony.

Do tego ten podtytuł mimo "IV". Czuję, że kolejne odsłony serii to będzie nadal IV, lecz z innym podtytułem.

Bardzo prawdopodobny jest motyw wykorzystany już w "III". Czyżby po śmierci Edwarda w 35 pokierujemy znów ojcem Connora?

Dowodem rozwinięcia postaci tego, który przeszedł na złą stronę jest "Forsaken" Bowdena.

UPDATE:

W poniedziałek dostaniemy zwiastun! Zegar odlicza już czas:

http://assassinscreed.pl.ubi.com/announce/

Edytowano przez MajkelAMG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku zakładałem, że dostaniemy coś o pływaniu na pełnym morzu. Zakładałem, że dostaniemy spory dodatek do AC3. Przyznam szczerze to lekko się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że będzie to kolejna część.

Pirate's Creed: Black Flag. Czyli jeszcze więcej papki na temat wyborów pomiędzy templariuszami a asasynami. Tego gostka zgładzimy w imię Asasynów a następnego w imię Templariuszy. Ojciec Haythama był asasynem i twórcy zapewne będą chcieli pokazać dlaczego jego syn nie poszedł w jego ślady. A może i sam stał się Templariuszem?

@taffer

Co jest lepsze jabłko czy pomarańcza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę że Ubisoft zachęcony bardzo dobrymi jak na Vitę wynikami sprzedaży AC3:Liberation w tym roku też wypuści równolegle mobilne AC4, które tak jak Liberation będzie miało lepszego bohatera, lepszą historię, lepsze gameplayowe smaczki i mniej absurdów niż część na duże konsole. Trzymam kciuki.

Tymczasem dalej czekam, aż Revelations stanieje do poziomu na tyle niskiego, żebym mógł bez wyrzutów sumienia kupić swoją kopię.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC3 rzuciłem stosunkowo szybko - jak tylko się okazało, że Ubi dalej ciągnie ten idiotyczny pomysł ze zrywaniem listów gończych. Stwierdziłem, że mam tego dość. To miała być trylogia, a zamieniło się w modę na sukces.

Dla mnie najlepsza część to Brotherhood.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Akurat w "trójce" to najwyżej 5 plakatów zerwałem, a przeszedłem już (mam 90% synchronizacji). Nie pokazuje ich lokalizacji na mapie, więc heroldzi byli dużo wygodniejsi.

A co myślicie o AC, w którym bohater ginie za jednym ciosem, tak samo jak wszyscy wrogowie? Zmusiłoby do grania po cichu. bo starcia byłyby o wiele trudniejsze. Umiesz zrobić pięć kontr bez żadnej pomyłki? No to możesz zostać i walczyć. Nie umiesz? To uciekaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ujrzeniu okładki i zapowiedzi jestem równie zaskoczony jak wszyscy. Szczerze mówiąc z każdym kolejnym rokiem AC budzi we mnie coraz większy niesmak. Nie dlatego, że to zła seria, bo podobnie jak lubro zamierzam w końcu sobie sprawić Revelations jak i AC III, ale na pewno nie jest to dla mnie warte ceny premierowej. Bardziej chodzi mi o to jak w ostatnich latach seria została rozbita na drobne, tu Ameryka i , tam piraci, pozostaje czekać na Japonię albo kosmos.

Ubisoft chyba odrobinę za szybko doi tę krowę, strasznie wychudzona się stała i mleko jakieś takie nieciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w okolicach premiery AC3 Ubi wspominało, że nowe części serii będą wydawane co 3-4 lata. Po premierze twórcy chyba przeliczyli pieniądze i doszli do wniosku, że można jeszcze całkiem nieźle na tej serii zarobić. W dodatku co roku...

Dostępne informacje jakoś mnie do nowej części nie przekonują. Pirackie klimaty lubię, ale akurat do tej serii nadają się one jak... wolę nie kończyć. W dodatku jestem chyba jedną z nielicznych osób, którym Haytham nie przypadł zbytnio do gustu i nie mam ochoty poznać kolejnych szczegółów historii jego i jego ojca. Poczekamy, zobaczymy. Chwilowo nie mam ochoty na kolejną część tej wspaniałej IMO serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekł cinematic trailer - co prawda Ubi jest szybkie i ledwie zdążyłem obejrzeć, a już jest usunięty, ale co raz się pojawiło w Internecie, niechybnie długo ocenzurowane nie pozostanie. wink_prosty.gif W trailerze była narracja prowadzona przez Czarnobrodego, skakanie po statkach, walka na dwa miecze, portowe miasteczko na Karaibach, gołe baby, pistolety i sugestia, że Edward ukrywa wiele mrocznych tajemnic. Potwierdzono datę premiery 29.10, za preorder dostanie się plakat zaprojektowany przez Todda McFarlane.

Jestem asasynowym neofitą (po zagraniu w fatalną jedynkę odbiłem się od serii na całą generację, w zeszłym roku nadrobiłem wszystko) trójka to moja ulubiona część, ale póki co Black Flag mnie nie przekonuje. Badassowy bohater (bo przecież to takie fajne i Ezio ftw) i pirackie klimaty to za mało, żeby usprawiedliwić tak mocną eksploatację marki.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdążyłem obejrzeć, ale jakoś mnie nie powalił. W sumie to się chyba raduję. IMO bitwy morskie były jedyną fajną nowością w trójce, a jeśli ma być ich teraz więcej to tym lepiej. A jeśli bohaterem naprawdę będzie dziadek Kenway-to jestem szczęśliwy. Connor był kompletnie bezpłciowym bohaterea, ale Haytham był chyba najfajniejszą postacią jak do tej pory w całym cyklu. Licze więc że dziadek będzie podobny no i do tego lubiane przeze mnie klimaty pirackie. HO HO HO!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekł jutrzejszy trailer (@UP daliście posty chwile przedemną :)). Zakładam, że AC4 było tworzone równomiernie z trójką. Jeśli walka nie zostanie zmieniona to nic z tej gry nie będzie. To samo tyczy się free runningu. Press "A" to Jump bo jeśli nie to klapa i nuda.

Strój bohatera bardzo przypomina ten Connora (zapewne twórcy wzajemnie się inspirowali). Trailer pokazuję, że nacisk jest kładziony na bitwy morskie. Abordaże, okradanie portów, własna kryjówka. Bez interesującego systemu walki to wszystko padnie.

Stawiam 100zł, że nasz asasyn będzie się kłócił z kimś o to, że to Templariusze podążają właściwą ścieżką a nie asasyni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że AC4 było tworzone równomiernie z trójką. Jeśli walka nie zostanie zmieniona to nic z tej gry nie będzie.

Każdy AC jest tworzony 3 lata, bo zajmują się nim oddzielne działy Ubi Montreal. W tym wypadku patrząc na chronologię to przede wszystkim team odpowiedzialny za Brotherhood.

EDIT: Już można znowu obejrzeć:

http://www.dailymotion.com/embed/video/xxwp1z

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie dziwi, że Asasyn w pewnym sensie jest tym złym?

Grabi, zabija. Czarnobrody mówi o nim złe rzeczy. Ma czarną flagę z znakiem zakonu (przypomnijcie mi jakie kolory domyślnie dominowały w strojach asasynów?). Gromadzi zdobyte rzeczy w własnej kryjówce (jest kapitanem a więc zakładam, że przywódcą całej wesołej gromady asasynów piratów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - To jest lekko niepokojące i dziwne. Myślałem, że będziemy piratami bardziej z konieczności (Templariusze nakładają na bohatera list gończy). Ale tak się po trailerze nie zapowiada.

BTW, jestem ciekaw, jak wypadnie ta walka dwoma szablami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...